Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet egy mókuskerék?

Az élet egy mókuskerék?

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudom mi a baj velem, mi a fenét kellene tennem, már százszor leültem elgondolkodtam az életemen, megfogadtam hogy változtatok de mindig visszaestem, de már a változásban sem látok értelmet. 5 éve akarok változtatni de túl gyenge vagyok vagy túl lusta nem tudom mivel magyarázni. Minden nap felkelek megiszom azt a nyomorult kávét, előveszem a telefonom és nyomkodom, filmet nézek sorozatot, YouTube videókat, motivációs videókat (régebben kicsit ösztönöztek de már ezek sem érnek semmit) mind addig amég le nem merül, ekkor megfogom a laptopot és folytatom. Mihelyt lerakom elkezdek gondolkodni, hogy mennyire el van b*szva körülöttem minden, a vizsgáimra mindig az utolsó percben készülök fel az idegtől vagy nem tudom mitől ezek a nyomorult gondolatok békénhagynak. Hiába döntöm el hogy változtatok az életemen, a nyomorult gondolatok az őrületbe kergetnek, vagy ezért inkább videojátékozok és a játékokba valaki más életébe csöppenek megfeledkezve a sajátomról.

Már egy ideje beláttam hogy nem szórakozásból játszok hanem menekülésből, erőt vettem magamon, és abbahagytam, ettől most még szarabbul vagyok. Már nem érdekel szinte semmi. Az egyetemet nem kellett volna elkezdenem , dolgoznom kellett volna menni csak az otthoniak ezt a döntést nagyon nem támogadták, így hát elkezdtem az egyetemet. A barátaimat nem tudom bevezetni a házunkba mert 21 éves léttemre nincs saját szobám sem. Ezt szégyenlem és barátnőm se volt még emiatt. A szüleim sem boldogok, nekük is szar az életük nem mondják de látom. Állami ösztöndíjas vagyok, az egyetemet nem hagyhatom ott nem bírnánk kifizetni. Ezért változtatni sem birok rajta. Nem birok menni dolgozni... Nem érdekel már semmi. Így gyötörve magam elrepült a kamaszkomorom középiskolás éveim, és ugynígy fog az egyetem is. Nem tudom mi a baj velem, nincs akaraterőm, gyenge vagyok lusta, belátom. De legbelül már ösztönzést sem érzek, csak ürességet...


2020. jan. 10. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy te még ehhez, inkább keress valami hobbit.
2020. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemet mindenképp érdemes lenne befejezned. Addig már bírd ki. Utána viszont ne maradj benne a szarkalickádban, vágj bele bátran az életbe, és csinálj valami olyat, amihez tényleg kedved van.
2020. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a függőség... addiktológus segíthet, ha egyedül nem tudsz kikecmeregni belőle. A tanulmányaidban kellene találni egy területet amiben elmélyülsz, és kedvedet leled. Van ilyen? mert a minimum nem elég, valami kell, ami lelkesít.
2020. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nezd az elet nagyon hosszu (jo esetbe), szoval meg boven fog valtozni a dolog, ne emeszd magad dolgokon amit nem tudsz valtoztatni es ne tamassz magad fele nagy elvarasokat csinald meg az egyetemet, mellette jatsz, nezz sorozatot, vagy amihez kedved van, jarj el szorakozni, esetleg dolgozz vmi diakmelot ugy lesz penzed is, esetleg ha kolit vagy vmi diakszallot ki is tudnal belole fizetni, oda meg not is vihetnel, de ha majd rendes fizud lesz (amihez az egyetem jo esetben hozza segit) mehetsz albiba vagy lakashitel. Az eletnek van egy mokuskerek resze de nem kell ezt feltetlenul rossznak felfogni a hozza allas ami szamit, ha mindent ugy csinalsz h kenyszernek erzed akkor persze hogy szar az egesz, de ha pl ugy fogod fel az egyetemet hogy ez majd hozza segit egy jobb elethez akkor meg inspiaralhat a kuzdelem h megszerezd a diplomad. De mellette ahogy tudsz szorakozz is. Korodbol adodoan a legnagyobb gondod h nincs nod de ezen se stresszelj, raersz meg illetve ha nagyon hianyzik, randizgathatsz igy is, max megmondod a nonek h neked nincs sajat szobad, ha olyan megerti ha nem akkor meg keresel tovabb, hidd el nem csak re vagy ebbe a helyzetbe.
2020. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már nem úgy gondolom hogy függőség lenne, bármikor abba tudnám hagyni, csak nem akarom,nehéz elmagyarázni hogy mit érzek, nem találok semmit ami ezt az űrt betölthetné. Próbáltam pozitívan állni a dolgokhoz hosszú távom abban is elbuktam. Célok sem motiválnak. Tényleg nem tudom mit csináljak. Próbáltam humorosan felfogni, viccelődve magammal, de már ez sem segít semmit. Nem tudok normálisan a tanulásra sem odafigyelni, a gondolataim máshol járnak. Olyan az elmém mint egy zavaros víz. Szüleim szeretnek én is őket, csak ezen a téren nem értenek meg.
2020. jan. 10. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt az érzést.


Programozóként azért keresek mindig olyan munkahelyet, ahol heti 40 órát kell dolgozni és nincs távmunka. Ha megengedik a heti 20-at/távmunkát, akkor a kettő különbségét gépezéssel töltöm és csak depressziósabb vagyok utána, mintha ugyanennyit dolgoznék.


Ezért kezdtem el egy második egyetemet a munka mellett és ezért szervezek legalább heti 2-3 estére programot magamnak, hogy ne legyen időm gépezni. (A vizsgafelkészülésre kivett szabadnapok, még mindig kicsit problémásak...)


Ami nekem bejött egyetem alatt, az a kollégium volt. Folyamatos mozgás van körülötted, ami persze megőrjít mindenkit, de engem pont motivált abban, hogy ne gépezzek annyira sokat. A napi tanulást, amíg tartani tudtam, addig minden rendben volt és azok voltak a legkiegyensúlyozottabb féléveim, amikor nem volt párkapcsolatom és ezért folyamatosan ott laktam.

2020. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma gondolkoztam azon, hogy van, akinek az élet büntetés. Mint nekem.
2020. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!