Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Merre tovább az életemben?

Merre tovább az életemben?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ezt egyedül csak én válaszolhatom meg, de elakadtam. Körülbelül 3-4 éve, vagy mondhatnám azt is, hogy 27 éve.27 éves nő vagyok, egy vidéki kisvárosban születtem, itt is élek jelenleg is. A gyerekkorom másból sem állt, csak kötelezettségek teljesítéséből. Soha nem volt jtszs, szórakozás, csak lecke lecke hátán meg matek különórák, ktelező hittan, stb. Anyámék mindig marták egymást, a mai napig, és mindig rajtam csapódott le, nekem kellett békíteni, a kinek van igaza vitákban, ami persze a mai eszemmel mr tudom, hogy nem sülhetett el jól. Mindegy,a szülői részen már túl vagyok, csak annyiban hat ki, hogy kénytelen vagyok még mind a mai napig egy fedél alatt élni velük, és ez a légkörszinte mindig feszült, vészterhes. Az llandó kényszerstréberség oda vezettett, hogy bár mindig kitűnő voltam, és szülői nyomásra elvégeztem a közgazdaságit is,amit szívből útáltam, és útálok ma is, most ott tartok, hogy legszívesebb Dunának mennék.Egy multinál dolgozom a szomszéd városban, reggelente bejárás, este haza, a munkám teljesen hidegen hagy, a fizetés arra elég, hogy éhenhalni sok legyen, értelmeset kezdeni vele kevés. Leadok valamennyit félreteszek valamennyit, a többi meg elmegy általában. De nem is ez. Még ha több százezret keresnék is boldogtalan lennék. A gyerekkoromban nem volt öröm, a tinikoromban sem, a főiskola szintén rémálom volt ( egyáltalán nincs reál agyam, de vérzésig erőltettek mindent, én meg hagytam, mert nem volt annyi eszem mint mos,t hogy felrúgtam volna mindent). Ráment a tanulásra meg a megfelelésre az egész eddigi életem. 4 éve , amikor végeztem a főiskolán, próbálok valamerre mozdulni de csak arra telik, hogy a szerdai táncórákat várom, élvezem. meg nyelvet tanulok, már ha van erőm meg időm ( 5 kor kelek, fél 7re érek haza általában.)

Váltanék állást is, de nics hova , pláne ez a nyavalyás diploma behatárol..hogy milyen jó nekem, ezzel bárhová elmehetek..hát nem! nem lehetek nyelvtanár, nem lehetek újságíró,kozmetikus,stb... szinte csak irodai számítógépen pötyögős terület marad. Esküszöm, még földet is szívesebben művelnék..vagy nem tudom. Az is a gondom, annyira meg lettem fosztva már születésemtől az önállógondolkodástól meg atótól, hogy felfedezzek magamnak dolgokat, éljek, csak azért foglalkozzak bármivel is, mert lelkesedem..semmi ilyen nem volt. És most félek. Mert szeretném élvezni az életem, de nem tudom merre tovább. Mert az egész eddigi életem nem szólt másról csak külső utasítások, fealdatok végrehajtsáról.

Nem szeretném ha önsajnáltatásnak tűnne az írásom. Cselekedni szeretnék.



2015. okt. 27. 16:17
 1/8 Roly válasza:
Szerintem nézd meg a Harcosok Klubbja című filmet, nagyon sokat fog változni a nézőpontod ha megérted a film lényeget. Próbáld megtörni a napi rutint !
2015. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írj blogot, vagy csinálj youtube csatornát és tölts fel videókat. Az olyan, mint az újságírás, csak jobb. Ha beszélsz nyelveket, akkor külföldi blogokról mintát vehetsz, akár az egész társadalom számára hasznos tartalmat hozhatsz létre belőle. Akár sminkelős videókat is készíthetsz, közben elmondhatod a véleményedet tök más dolgokról is, én bírnám az ilyen egyveleget.
2015. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sportolj! Számomra nincs jobb érzés annál, mint ha egy magam elé kitűzött célt képes vagyok teljesíteni.

Nem kell nagyban gondolkozni, egy kisebb változtatás is lavina-szerű változást képes előidézni az életedben.

A sport nekem célokat, jobb külsőt, és ami a legfontosabb, hatalmas önbizalmat adott.

Előtte én is megrekedve éreztem magam, egy kis depresszióval megfűszerezve.

Emelett a rappel is elkezdtem foglalkozni, ami szöveg írás formájában segít a stresszt kiadni magamból. :)


A lényegre térve, szerintem próbálj ki új dolgokat, amit régóta szeretnél már megcsinálni!

Pálya váltásra sincs még késő szerintem.

De a sportot mindenképpen vezesd be! :)


Ha gondolod, írhatsz privátban is.

2015. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ami nem te gondod, ignoráld. Probáld meg minden részét élvezni életednek amennyire lehet.
2015. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

a vélkitűzésekkel smmi gond, ezért iskezdtem nyelvet tanulni meg a táncot.

Ami a sportot illeti, az része az életemnek, már amennyire lehet. A tánc az, másra nincs erőm, időm a munka-ingázás mellett. hétvégén futni szoktam. De! Önmagában ezek csak kis részmegoldások.

Kitűzök én célokat, amennyier tőlem telik, de az egészet inkább tűzoltásnak érzem. Amíg a nagy része az életemnek, nevezetesen az, hogy szeressem a munkám, vagy legalábbis érdekeljen, ne ilyen semmiközömhozzá melóm legyen, addig nem oldódik meg semmi.

2015. okt. 27. 18:40
 6/8 A kérdező kommentje:

*vélkitűzés=célkitűzés akart lenni :)

a munka részét meg nekem kell megoldani..kár, hogy nem úgy van, mint régen, hogy elszegődöm inasnak, kitanulom a mesterséget...most már ahhoz is tanári diploma kell, hogy angolt korrepetálj nyelvsuliban. ( nem véletlen írtam korrepetálást és nem tanítást)

2015. okt. 27. 18:42
 7/8 A kérdező kommentje:

de még egyszer, tudom, hogy az életem az én kezemben van! nem is várom itt senkitől, hogy megadja a tutit! :)

ötleteket szeretnék, amikre esetleg még nem gondoltam, esetleg szemléletváltást.

az említett filmet ( Harcosok klubja) már láttam, viszont lökésnek mindig jó újra v belenézni....a blog viszont kifejezetten jó ötlet, köszönöm :) hobbikól, gondolatokból, aztán aki akarja, elolvassa.

2015. okt. 27. 18:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta kérdező? Javult a helyzeted?
2019. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!