Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik az idősebbek,...

Miért hiszik az idősebbek, hogy ők annyival jobbak?

Figyelt kérdés

Az interneten terjed egy blogbejegyzés ( [link] ami nyilván rengeteg általálánosító baromságot tartalmaz, és azért sem akarok sok szót vesztegetni rá, mert a szerző a blogbejegyzései alapján egy megkereresett, mai világot alig értő ember – pl. olyat arról panaszkodok, hogy nem ismerek a fiatalok a dölyfös szó jelentését – , és több helyen már kijavították.


Viszont a hozzászólások eléggé viccesek.


A fiatalok, akik nem értenek egyet az írással, zömében elég jól érvelnek, vagy legalább próbálnak, a velük vitatkozó (írással egyetértő) idősek viszont jobbára olyan dolgokba kötne bele, hogy vki rövidíti a ’szerintem’ szót, érdemben alig írnak valamit, a legjobb viszont az, amikor leírják, hogy szerintük csak a „tagoltan írt vélemény” számít, meg hasonlókat, meg utasítgatják a fiatalabb hozzászólókat, hogy hogyan írjanak :D


Egyszerűen nem tudom megérteni, honnan van ez a marha nagy beképzeltség (és önkritika teljes hiánya) az idősek részéről.

Már eleve az vicces, hogy ezt az oldalt egy kb. 100 kg-os nő oldalán láttam megosztva, de beleolvastam az idős válaszolók (más témához írt) hozzászólásaiba: egy olyan idősebb tanár is nagy pofával utasítgatja a fiatalokat, beleköt az írásukba, aki tanár létére egy egyszerűbb informatika problémához kért segítséget, és komoly gondjai vannak a helyesírással.


Tényleg nem rosszindulatból írom, de nagyképűsködésen kívül miben annyival jobbak a mai idősebbek? Mert belekötni abba, hogy valaki rövidít az interneten, meg mai fiatalok szidása azért édeskevés, ha közben érvelni sem tudnak, vagy egy rövidebb hozzászólást értelmezni, nem beszélve arról, hogy úgy látom, egy egyszerűbb informatikai problémánál lefagynak, képtelen normálisan beszélni angolul stb.



2020. jan. 14. 05:45
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Elolvastam a cikket. Tényleg sok karaktert nem érdemes rá vesztegetni, gyaníthatóan valami munkájába belefáradt, múltban megrekedt tájékozatlan nyanya vergődése az egész.


Viszont a hozzászólások, te jó ég...

50-60 éves emberek a fiatalokat ocsmány stílusban szidják, miközben helyesen írni, fogalmazni nem tudnak normálisan. Azt hiszem, ez mindent elmond.

A másik meg a könyvtáros hozzászóló: ugyanez a kategória, aki könyvárosként ennyire nem tudja értelmezni, amit olvas meg ennyire nem tud érvelni, annak lehet, hogy inkább kasszázni kéne a TESCO-ban, és még tetézi azzal, hogy beírja, hogy a nyelvtudás nem minden, lol. (most írhatnám, hogy meglep a hozzászólása, de általában a könyvtárosokban az a közös Magyarországon, hogy büfészakos diplomájuk, és azért protekcióval kerültek vagy + azért, mert nők)


a kérdésre válaszolva: alapvetően minden korban az idős emberek meg voltak róla győződve, hogy jobbak, mint a fiatalok, és ez szinte sosem volt igaz, ahogy ma Magyarországon sem feltétlenül igaz.


Úgy látom, hogy a 40 felettiek többsége nem igazán tud lépést tartani a mai korral, lemaradtak, és legtöbbször a nagyképűsködésük mögött valódi tudás, csak élettapasztalat, amivel legtöbbször kitörölhetik.

frusztáltak, nem érzik jól magukat a mai világban, ezért jönnek ilyen szánalmas önigazolásokkal, hogy a „mai fiatalok fúj fúj, bezzeg mi blablabla...”


egy igazán értelmes idős ismerősöm van, rajta kívül sztem nem is találkoztam igazán értelmes 40 feletti emberrel, huszonévessel, harmincassal viszont bőven.

2020. márc. 12. 15:08
 22/22 A kérdező kommentje:
hú na most lehet hoigy a saját kérdésemre válaszoltam így kicsit benyomva, sebaj majd legközelebb
2020. márc. 12. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!