Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik az idősebbek,...

Miért hiszik az idősebbek, hogy ők annyival jobbak?

Figyelt kérdés

Az interneten terjed egy blogbejegyzés ( [link] ami nyilván rengeteg általálánosító baromságot tartalmaz, és azért sem akarok sok szót vesztegetni rá, mert a szerző a blogbejegyzései alapján egy megkereresett, mai világot alig értő ember – pl. olyat arról panaszkodok, hogy nem ismerek a fiatalok a dölyfös szó jelentését – , és több helyen már kijavították.


Viszont a hozzászólások eléggé viccesek.


A fiatalok, akik nem értenek egyet az írással, zömében elég jól érvelnek, vagy legalább próbálnak, a velük vitatkozó (írással egyetértő) idősek viszont jobbára olyan dolgokba kötne bele, hogy vki rövidíti a ’szerintem’ szót, érdemben alig írnak valamit, a legjobb viszont az, amikor leírják, hogy szerintük csak a „tagoltan írt vélemény” számít, meg hasonlókat, meg utasítgatják a fiatalabb hozzászólókat, hogy hogyan írjanak :D


Egyszerűen nem tudom megérteni, honnan van ez a marha nagy beképzeltség (és önkritika teljes hiánya) az idősek részéről.

Már eleve az vicces, hogy ezt az oldalt egy kb. 100 kg-os nő oldalán láttam megosztva, de beleolvastam az idős válaszolók (más témához írt) hozzászólásaiba: egy olyan idősebb tanár is nagy pofával utasítgatja a fiatalokat, beleköt az írásukba, aki tanár létére egy egyszerűbb informatika problémához kért segítséget, és komoly gondjai vannak a helyesírással.


Tényleg nem rosszindulatból írom, de nagyképűsködésen kívül miben annyival jobbak a mai idősebbek? Mert belekötni abba, hogy valaki rövidít az interneten, meg mai fiatalok szidása azért édeskevés, ha közben érvelni sem tudnak, vagy egy rövidebb hozzászólást értelmezni, nem beszélve arról, hogy úgy látom, egy egyszerűbb informatikai problémánál lefagynak, képtelen normálisan beszélni angolul stb.



2020. jan. 14. 05:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyemen nem tudom mennyi tizen,huszonpáréves fiatal fordult meg és váltotta egymást elég sűrűn.Önállóság,kitartás,ambíció,erőnlét nulla,nagyon nagy nulla. Telefon nyomkodás,WC-n bújkálás,lógás mindenhol,kifogások keresése(itt fáj,ott fáj..stb). Pár nap max 1 hét után mind bedobta a törölközőt(volt aki már az első műszakból hazament)Nem állítom azt,hogy minden fiatal ilyen lenne,ill,hogy 40-50-es korosztályba nincsenek ilyen emberek,de nagyságrendekkel kevesebb.Már észrevettem korábban is, hogy a mai tízen-huszonéves generáció tagjai közül rengetegen akarnak sok pénzt, de hirtelen. Kijönnek az iskolából, és holnap akarnak drága autóban ülni, mert az fontos. Ismerősi körben felmerült a kérdés 17-18 éves fiúk körében, hogy miből lehetne akár napi 20-30 ezer forintot keresni, és a könnyű drogok árusításától sem riadnának vissza. Nézik a sok hülyét a közösségi oldalakon, hogy pózolnak a drága autókkal, órákkal, pezsgővel, és ők is akarsz ilyen posztokat nyomni. Azt hiszik, hogy ezzel többek lesznek? Nagyobbat nem is tévedhetnének. Pont hogy kevesebbek lesznek, beállnak az értéktelen, műveletlen, látszatemberek sorába, akik képtelenek bármiféle értéket előállítani, és addig terjed az intelligenciájuk, hogy vásárolnak....
2020. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám egy faluszéli kis szoba konyhás valyogházból kezdte az életét, onnan kezdett el építkezni.

Nem volt áram, vezetékes víz, stb.. Négyen laktak ott (apja, anyja +a két testvér). Nagyon röviden leírva, iszonyat nagy akaraterővel kitört...


Ma magántanárként dolgozik, van rálátása a mai fiatalokra, sokszor szörnyű véleménnyel van a mai "gyereknevelésről" és úgy a fiatalabbakról. Nem akarok a részletekkel untatni senkit..

...


De azt már többször bevallotta, hogy a MAI helyzetben NEM TUDNA kitörni a faluszéli vályogházból és valószínű a 8 általános/érettségi után maradhatna élete végéig libapásztornak... (Nem a pásztorok az nézem le, de az életútja alapján azért sok mindenre képes volt)

Valószínű szerzett volna egy hasonlóan agresszív férjet, amilyen a dédapám volt, és élete végéig szenvedett volna mellette.


Rengeteget szidják a szocializmust (én meg nem tudok mit mondani, mert akkor nem éltem) , de nagymamám állítása szerint, aki tudott, akart, tanult, annak volt lehetősége Magyarországon kultúr életet élnie. Jobb volt az oktatás... (szerinte)

Ebben szintén lehetett valami, mert a matekot is pl "átkos" korabeli könyvekből értettem meg.


Ez az oktatás része + az életkilátások.


A "neveletlenség" megint más téma, én egyházi iskolába jártam, lelkészi ajánlás kellett, nem volt vészes a felhozatal.


Erről nem tudok objektíven nyilatkozni, mert én is fiatal vagyok (talán túlságosan is, hogy ideírjak, de szeretném ha egy fiatalember véleményét is olvassa a kérdező)

Ismerőseim között viszont azt vettem észre, hogy ez a "liberális" gyereknevelés nem jön be... Ebben a témában én személy szerint konzervatív vagyok, többször lettek rámbízva az unokatesóm, ha rendetlenkedik kezdenek, átmegyek "katonás" módba, mert másképp akár csak egy gyerekkel, nem lehet! Egy 2-3-4 éves gyerek már azért el tudja magát foglalni, senkinek nem kötelessége a rinyát hallgatni. Ha unatkoztam és hisztiztem, mindig adtak nekem munkát (persze a szintemen).


Azzal egyet kell értsék, hogy a tanárok/óvónők nagy része alkalmatlan a munkájára. Sőt, sokszor még a magántanárok is!

Az "egyszerűbb informatikai probléma" nem függ össze a helyesírással. Nekem pl kicsi (de annál fájóbb) probléma, hogy lassan újra kell telepíteni a telefonomat, valakinek már az haladás, hogy letölti a messengert, regisztrál és tud írni az ismerőseinek. Mindkét mamám nagyon jól kezeli a számítógépet/telefont, pedig az egyik már 80+ éves... Érdekes módon édesanyám az, aki kérkedik azzal, hogy mennyire nem ért ehhez-ahhoz, meg ez nem az ő világa (pedig ő is számítógépen dolgozik).

A helyesírásért nem írnék le senkit, lévén hogy számomra pl szívás telefonon írni, +a telefon néha belejavít és nem veszem észre... Szerintem az a fontos, hogy viszonylag összeszedetten tudjunk írni. Egyébként is, sajnos a helyesírást folyamatosan változtatják. Pl nemrég kaptam egy 1910-ben nyomtatott könyvet az elektromotorokról. Már csak a helyesírás ól megmondható (meg a konyvkötés állapotáról...), hogy nem valami hatvanas évekbeli utánnyomás... Cím: Elektrómotorok. :D


A "mai idősebbek" között is sok a p4r4szt, ezt főleg pl piacokon láthatod. A szocializmusban az egyszerűbb emberek is tudtak élni egy viszonylag korrekt életét, ezek is szaporodtak... Illetve megöregedtek. Az én tanultabb szüleim/nagyszüleim figyelembe veszik, hogy változott a világ, nehezebb elhelyezkedni/megélni, nagyanyámnak akkor szokott eldurranni a feje, amikor a tanulója már a harmadik alkalommal úgy jön, hogy még azt sem tudja, mi a házi feladat...


Hát így hirtelen kb így tudtam leírni a véleményem.

19F

2020. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Sztem minden fiatal úgy kezdi, hogy nem tetszik neki a világ, és ő nem úgy akar élni, ahogy a felnőttek.


Én mivel nem tanultam túl jól, ezért elmentem egy gyárba dolgozni, ahol a felszín alatt mindenki utált. Meg néhányan nyíltan is beszóltak. És az ő szempontjukból igazuk is volt. Tudtam volna úgy viselkedni, és dolgozni, hogy szeressenek, de az nem lett volna jó nekem. Annyi volt a szerencsém, hogy magas voltam, és ezért engem nem cseszegettek, csak a hátam mögött beszéltek ki többnyire.


Kívülről nézve lehet h életképtelennek tűntem, pedig egyszerűen csak vigyáztam magamra. Nem akartam megsérülni, és nem akartam elfáradni. Persze így is sikerült megsérülnöm, ami után 3 évig fájt a könyököm, de hál istennek nagy baj nem történt.


Meg hétköznapi dolog volt az is, hogy ha jöttek a főnökök, vagy a német nagyobb főnökök, akkor mindenki jobban belehúzott a munkába, és engem is szinte kényszeríteni akartak, meg beijeszteni, hogy "júj jönnek a főnökök". Én meg ugyanazt csináltam mint máskor, és még véletlenül sem csesztek le soha. Sőt még a német főnökkel is beszélgettem pár percet angolul, és látszott rajtam, hogy nem azért jött, hogy azt nézegessen, hogy milyen keményen dolgoznak a melósok 150e forintért.

2020. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2020. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

„Kezdjük ott hogy fiú vagy lány vagy, illetve hány éves?”


nem kezdjük ott, mert ez teljesen lényegtelen, a kérdés nem rólam szól.


„Írod hogy egy 100 kg os nő...tudod esetleg miért annyi? Ez mi? Tiszteletlenség.”


közhely, közhely, közhely. a kövér emberek alig 2-3%ának van olyan egészségi problémája, amitől nem tud lefogyni, sőt…még pajzsmirigyproblémával is le lehet.

de látom, nem sikerült megérteni, mire céloztam.

aki annyira buta, lusta, igénytelen, hogy 100 kg-osra hízik, attól elég vicces, hogy a fiatalokat szidja, meg egyetért egy olyan írással, ami életképtelennek tartja őket.


„Én ha megyek az utcán és látok ismerőst, aki idősebb előre köszönök.

Bemegyek bárhová, vagy távozom pl boltból szintén köszönök.

Ha elesik valaki, felsegítem, nem röhögök rajta.”


ez most miért is lényeges? miért magyarázod a bizonyítványt? talán úgy érzed, hogy azok körébe tartozol, akikről a kérdés szól?


„Tudod kik köszönnek mikor jönnek és mennek? Az idősek és aki velem egykorú.”


és? hol írtam, hogy minden fiatal udvarias?


„A nyelvtudás nem minden.”


sehol nem írtam, h minden, de aki a mai világban nem beszél jól angolul, az semmilyen külföldi szakirodalmat nem tud elolvasni, de nagy eséllyel külföldön sem tud egy kávét kérni.

egyébként az ilyen „bölcsességeket” mindig olyan emberektől hallom, akik nem beszélnek normálisan idegen nyelvet. vajon miért…


„A helyes írás pedig fontos, hiszen nem tudhatod hova mész dolgozni.”


már ne haragudj, de könyvtárosként nem kéne megtanulnod szöveget értelmezni? hol írtam, h nem fontos a helyesírás? arról beszéltem, hogy az idősek teljesen nyilvánvaló rövidítésekbe kötnek bele, nem arról, h pl. nem tudják leírni helyesen a ’muszáj’ szót a fiatalok, és azt javítják ki.


„Na akkor kinek van szöveg értelmezési gondja ha nem az ilyen mai fiataloknak ?”


hát mondjuk neked a hozzászólásod alapján:D de megint teljesen feleslegesen magyarázol, mert senki nem állította, h minden rendben a fiatalokkal.

egyébként hiába kapálódzol, úgy átlagban az idősebbeknek semmivel sem jobb az a szövegértésük, tudod, hány olyan 50 feletti ügyfelünk van, akiknek el kell magyarázni mindent, mint egy 5 évesnek, mert képtelen kitölteni egy nyamvadt táblázatot?



„Van pár huszon 1-2 éves ismerősöm, aki dolgozik de már lövése nincs hány helyen megfordult, mert sehol nem volt jó neki.

Összerakva a hallottakat soha nem a munkahellyel voltak bajok, hanem velük.”


vannak link fiatalok, és? azt ugye tudod, hogy rengeteg értelmes fiatal már külföldön van? és azt is, hogy a magyar munkahelyek xarul fizet és hogy milyen körülmények vannak?

nagyon helyes, hogy nem akarnak robotolni éhbérért. de úgy látom, h (gyanítom rosszul kereső) időseket vmiért baromira frusztrálja, hogy a fiatalok nem akarnak olyan rabszolgák lenni, mint ők.


„Ha bárki ír egy cikket, egy kommentet, nem személyeskedünk. Ha érdekel valami megkérdezzük.”


miért?:D mert te azt mondod? ha személyeskedni akarok, személyeskedni fogok, azt,h neked ez nem tetszik, igazából a kutyát nem érdekli, te nem utasítgatsz, nevelhetsz itt senkit, max. otthon a családtagjaidat.


„Nem hiszek sokat magamról, de egy biztos, meg lettem nevelve.”


sztem meg elég sokat hiszel magadról, de ez teljesen lényegtelen, az sokkal nagyobb baj, hogy a hozzászólásod alapján 65nek tippeltek volna, nem 40nek.


figyelj, most határozottan bunkó leszek:


nem lehet, h ti egyszerűen frusztráltak vagytok? a cikk írója tanárnő, a legvérmesebb cikkel egyetértő szintén tanár, te könyvtáros. ergo csupa olyan – jobbára humán végzettségű – ember, aki gyaníthatóan nem keres túl sokat, nem informatikai zseni, és nem valószínű, hogy jól beszél nyelveket.


érdekes…


de látom, ezt is ismételgetni kell, mert te nehezen érted: senki nem állította, hogy a ma fiatalok annyira jók lennének, de pont az idősek kritizálják őket?:D

esetleg lehetne példát mutatni, mert a kritizálás és nagy pofa az megvan, csak mondjuk normálisan, sportosan kinézni sem tudtuk, vagy összerakni egy normális érvelést.

a lekezelő stílus nálad is megvan, de hozzászólásod alapján semmivel nem vagy értelmesebb, mint egy átlag gimnazista, vagy egyetemista.

hol vannak a példát mutató értelmes, nyelveket beszélő NEM funkcionális analfabéta, higgadt, nem a múltban rekedt idősek? mert kb. szökő évente találkozom olyannal, aki valóban példát kéne venni, de többi a puffogáson kívül semmihez sem ért.

2020. jan. 15. 07:32
 16/22 anonim ***** válasza:

"a kövér emberek alig 2-3%ának van olyan egészségi problémája, amitől nem tud lefogyni"

Ez az adat honnan származik?

2020. jan. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ez az adat honnan származik?"


Alapjogokért központtól.

2020. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hol írják? Vagy hol nyilatkozta ezt egy emberük? Link?
2020. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%

"azt ugye tudod, hogy rengeteg értelmes fiatal már külföldön van? és azt is, hogy a magyar munkahelyek xarul fizet és hogy milyen körülmények vannak?"


Aki értelmes,ambiciózus és tudomásul veszi,hogy a szamárlétrát meg kell mászni, az itthon is boldogul.

A probléma ott van,hogy amit kijön az iskolából ő máris súlyos százezereket akar keresni mindezt persze 0 gyakorlattal,rutinnal,szaktudással,és legfőképp 0 munkával.Aztán keserűen kell tudomásul venni,hogy 8 általánossal(vagy egy semmirevaló szakmával)max egy gyártósori droidnak lesz jó havi 150-ért.Vagy lehet menni ugye németbe mert ott a havi 5 kiló is meg van.Lehet,hogy megvan csak azzal kb ott annyit érsz mit itt a 150-el,és ugyanúgy vmi ótvaros csicska vagy vhol.

Persze lehet spórolni az 5 kilóból ha 6-an laktok egy garzonba és egész hónapba zacsis levest meg zsömlét eszel.No de térjünk vissza itthonra,ha egy filléresen pótolható kis valami vagy egy gépezetben az a munka-sajnos-annyit is ér.Ugyanúgy ahogy egy 20 éves tucatautóért sem fog neked senki 1 millát fizetni bármennyire is szeretnéd.

2020. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%

":D mert te azt mondod? ha személyeskedni akarok, személyeskedni fogok, azt,h neked ez nem tetszik, igazából a kutyát nem érdekli, te nem utasítgatsz, nevelhetsz itt senkit, max. otthon a családtagjaidat."


Na itt látszik hogy ugyanabba a tiszteletlen, elkényeztetett társaságba tartozol akiket mosdatni próbálsz. Nem vagy különb. Semennyivel sem. Ráadásul ugyanúgy hiányzik belőled az önkritika mint a neked nem tetsző öregekből.

2020. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!