Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az gáz ha én valamelyest...

Az gáz ha én valamelyest egyetértek Norbival a legutóbbi megnyilatkozása kapcsán?

Figyelt kérdés

Elején leszeretném szögezni, hogy nem csak azzal, hogy az jelent problémát egy kapcsolatban ha a nő hízik meg, az is ugyanolyan gáz lehet a férfi hízik el.


Azt is leszögezném ,hogy alapvetően nekem sem a kedvencem Norbi, de el kell fogadni azt a tény, hogy Magyarország az elhízottak országa. Évekig dolgoztam külföldön, utaztam sokfelé és azt tapasztalatból kell mondanom, hogy kevés olyan ország van ahol ennyi kövér ember lenne. Egyszerűen itthon az emberek nagy rész nem igazán foglalkozik azzal, hogy mit eszik, mennyire egészséges életet él. Más országokban pl ha elmegy az ember ebédelni egyet napközben az ételek szerves részét képezik a zöldségek, gyümölcsök. Itthon jó ha csalamádét lehet kapni rántott hús, rizi-bizi kombó mellé.


Egy kapcsolatban X év után a szexuális étvágy gyakran csökken. Egyértelműen kevesebbet vannak együtt a párok mondjuk 5 év után mint az első hónapokban. És ezt csak tetézheti az, hogy az egyik fél elhízik. Nyilván az így sem gyakori együttlétek száma még jobban lecsökkenhet. Pláne ha a másik fél mondjuk rendszeresen sportol és ő megtartja a súlyát.


Legyünk őszinték senkivel nem fordult elő, ha lát egy jóképű férfit/ szép nőt valahol akkor eljátszott a gondolattal, hogy milyen jó lenne vele egyszer kipróbálni?


Gondoljunk csak bele, hogy mi van akkor ha a párunk meg valaha hasonlóan nézett ki, de azóta felszedett 30 kilót.


Eszébe jut az embernek, hogy basszus ez a másik miért nem hízott el? Milyen jó lenne megint egy feszes sportos valakivel együtt lenni az ágyban, mint egy 100kg feletti emberrel.


ÉS ezek a gondolatok szerintem igenis tönkre tehetik a kapcsolatot az évek során. Nem azt jelenti, hogy ne szeretnénk a párunkat, de a szexuális vonzalom már nincs meg egyszerűen, pedig magára a szexre lenne igény.


Aztán ezt valaki elfojtja az élete végéig vagy másik esetben válás, félrelépés lesz a vége. Vagy jó esetben lefogy a párunk és fellendül a szexuális élet ennek köszönhetően.


De alapvetően én úgy gondolom, hogy az aki nem figyel magára és több tíz kilót felszed, de elvárja a párjától, hogy ugyanúgy beindítsa a fantáziáját mint korábban az ugyanúgy hibás a dologban.



2020. jan. 21. 21:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé egyet értek, kettő észrevétellel:

Szerintem a gond nem abban van, hogy durván megmondja, hogy a karcsú, feszes szebb, mint a kövér. A gond abban van, hogy azt feltételei a férfiakról, hogy a testiség mindenek felett áll, és hogy a kapcsolatokat önmagában a túlsúly teszi tönkre, továbbá hogy kizárólag a nőket szólítja meg, mint vétkes fél.

Másrészt: gáz, hogy ezen felháborodás alapot ad annak a gondolatnak, hogy nem baj ha túlsúlyos vagy, mert szép vagy úgy is. Sőt, azokat sértegetik, akik dolgoznak a testükön. Nekem mind mind olyan ismerőseim osztották meg, akik eleve dagik, vagy szülés után évekkel sem fogytak le, és többüket ismerem olyan közelről, hogy tudom, ez kizárólag az ő lustaságuk. Én nem vagyok sovány, de sportoltatok, figyelek mit eszek: érdekes módon folyton kapom tőlük az ívet, jó ez így nekem? hát ők el nem mennének futni, megérti-e nekem, hogy éhezem... Hozzá kell tegyen, nem norbi update-ét eszek, meg semmit nem vonok meg magamtól, csokit/sütit is eszem... Egyszerűen tartok határokat, meg amikor időm engedi sportolók kicsit (tényleg amatőr szinten)

Kettős egyébként a mérce! Senki nem mondja ki, hogy nem azért kell fitt ek lenni, hogy "szép" legyél, az max egy hozadék, de sokaknak amúgy nagyon sokat jelent.... Azért kell fittnek lenni, mert mozogni öröm, jól táplálkozni szintén, egészséges és segít leküzdeni a stresszt. Rendszert visz az életedbe és érzed magadban, hogy képes vagy irányítani az életed (már ami felett hatalma van).

Most ezen a kommenten pontosan azok háborodtak föl akiknek szólt - ezek szerint igaza van Norbinak. Én nem érzek instabilitást a kapcsolatomban, nem csak a külső miatt szeret a férjem, és tudom, hogy terhesség után is fog szeretni. Elégedett vagyok vele, magammal és az életemmel. De azt is tudom, hogy én tenni fogok azért, hogy újra fitt legyek egy terhesség után.

2020. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%
Ezt nem Neked írom leteremtésnek, kérdező, nem is leteremtés, hanem általános megjegyzés; szerintem amúgy ezt s témát most már ideje lenne elengedni. Norbi mondott, amit mondott, mások felháborodtak vagy egyet értettek vele, ennyi. Azért ennél fontosabb témák is vannak a világon. Ez egy lerágott csont lett, Norbinak is egy kicsit most vissza kéne húzódnia, amíg az emberek lehiggadnak és az embereknek is kéne MÁSSAL törődni.
2020. jan. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Részigazságok vannak benne.

Ezt az is mutatja, hogy mindenki erről beszél.

2020. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy norbikának az ismeretségi köre gazdagoból áll,akiknek semmi dolga nem lenne a vásárláson, zabáláson kívül,de egy szegény 8 orás melót követően nem fog neki edzeni az hogy szétmegy a házassága nem számít!


Amugy a norbi termékeket kostoltam tele vannak mesterséges édesítőszerekel a 21. Százaban már vannak sokkal jobbak,de ezek olcsok amit drágán ad el,szarul voltam tőlük!

2020. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!