Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magány, egyedüllét, rosszkedv,...

Magány, egyedüllét, rosszkedv, üresség, félelem, szomorúság, pesszimizmus és valamelyest még kétségbeesettség. Kiutat keresek. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom, hogy jól teszem-e, hogy ide ezt kiírom (minden bizonnyal nem), csak gondoltam kutatgatok kicsit és igazából tanácstalan vagyok.


Szóval már egy jó ideje (legalább egy éve) magányos vagyok. Neten vannak barátaim, legalábbis az olyanok, akikkel néha jól el lehet írogatni/beszélgetni. De nekem valami más hiányzik. Más kell.


Körülbelül most van egy éve, hogy "elveszítettem" az életem eddigi legjobb barátját (13 év barátság után) és belülről mar az ideg, hogy milyen buta voltam és hogy lehet végleg elveszítettem őt... De ebbe most nem akarok belemenni.


Egyetemen van egy-két olyan osztálytársam, akikkel jobban kijövök, de az sem olyan, hogy nagyon szeretnének. Rengetegszer érzem azt, hogy az emberek próbálják magukat nagyobbrendűnek mutatni és emiatt úgy beszélnek néha velem, mintha én alsóbbrendű lennék egyes dolgok miatt, amiket még pl. nem tapasztaltam, vagy más véleménnyel vagyok róluk.


És még ha viccből is gondolnak egyes dolgokat, amiket mondanak, én világ életemben nem tudtam megkülönböztetni, ill. megmondani, hogy az illető mikor gondolja komolyan azt, amit mond, és mikor viccel.


Egyetem első évében próbálkoztam az emberekhez közelebb jutni, barátkozni, ismerkedni. Véleményem szerint hihetetlenül sikertelen volt. Rájöttem arra, hogy mennyire rossz vagyok az ilyesmiben.


Barátnőm eddig még sosem volt (próbálkozásaim ellenére), az az egy, akivel megismerkedtem és azt hittem, hogy kedvel (állítása szerint is), kiderült, hogy csak a "mézes madzagot" húzta el az orrom előtt mindvégig. Természetesen ezért is mindenki pikkel rám és próbálják velem minél jobban éreztetni, hogy "Ha, ennek még barátnője sem volt". Igen tudom, hogy nem kéne velük foglalkoznom, de egyre gyakrabban hallom és már kezd nagyon idegesíteni.


A lényeg ami lényeg, aki többet szeretne megtudni, vagy van valamilyen ötlete, hogy hogyan találhatnék ebből kiutat, akkor nyugodtan írjon.


2019. szept. 15. 04:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlón érzem magam( hasonló kérdést is írtam ki), mint te csak én lány vagyok, de többé-kevésbé stimmel.

Én utóbbi pár évben energiám nagyrészét abba fektettem, hogy másoknak megfelejek, össztartsam a széthulló baráti köröm, mindekinek ott legyek ha kellek, próbáltam nyitni mások felé, az egyetemen is alkalmazkodni a tőlem teljesen más mentalitású emberekhez, tulajdonképp minden erőm arra ment, hogy mindekihez alkalmazkodjak. Ennek az emberek nagyrésze tett az egészre, ha valami érdekük volt benne akkor kellettem, tehát ennek eremdénye annyi lett, hogy teljesen szétcsúsztam és itt tettem pontot a dolog végére.

Most már a saját dolgaimmal fogalalkozok, úgy szervezem az időmet, ahogy nekem jó, persze még mindig szarul esik, ahogy viszonyultak hozzám, de már máshogy szervezem a dolgaim, de az ajtó még nyitva áll azoknak, akiket érdeklek, vagy akinek segítség kell( még ha tudom, hogy csak érdekből keres, de szentimetális filantóp vagyok, vagy csak hülye, nem tudom :D)


Ssóval szerintem fókuszálja arra amit szeretsz, amiben jó vagy, a sulira, hobbikra, amitől jobban érzed magad, és minden mástól, ami bosszant, bánt, nyomaszt, próbálj távolságot tartani és kicsit magadra fókuszálni, ha valamennyire megtaláltad önmagad utána próbálkozhatsz társasággal, többivel, elsőkörben azt próbálj összpontosítani, hogy te mit szeretnél.

2019. szept. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Igen, mondjuk elég dilemmában vagyok azzal kapcsolatban, hogy "csináld azt amit szeretsz". Mert például én nagyon odavagyok a dizajnért. Ilyen számítógépes grafikus dizajnra gondolok (Photoshop stb.).

És ugye itt jön képbe az, hogy sokak szerint ez időpocsékolás, de nem érdekel, mert szeretem csinálni.

Egyetemre viszont vasúti szakra járok. Szóval a kettő egy "picit" eltérő egymástól.

Rengetegszer van, hogy rámjön az az érzés, hogy nem vagyok oda való. Főleg amikor hallgatom / megfigyelem egyes osztálytársaimat, akik meg nagyon odavannak a vasútért. Tudnak róla mindent, ez az álmuk... Én meg úgy vagyok az egyetememmel, hogy ha már elkezdtem, be is fejezem, aztán találok valamilyen állást, és ha lesz elég időm ha nem, akkor is hobbiként megmarad a dizajn, sőt, lehet még keresni is fogok vele. Meglátjuk hogy alakul.

2019. szept. 15. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért mentél vasutas egyetemre, ha látszólag egyáltalán nem érdekel?
2019. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A legjobb haverom "beszélt rá"... meg eleinte érdekelt is. Csak valahogy minél közelebb vagyok a végéhez, annál jobban nincs kedvem elvégezni.

Meg jó hely, Zsolnán járok egyetemre. Szép, van szállás. Már megszoktam...

2019. szept. 15. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Oh, elveszett művészlélek :D

Am. én is művészetire akarok felvételizni, jelenleg vegyes szakon vagyok, de nagyon kevés ps, szerkesztés van, de azért ezt is szeretem.

Szerintem fejezd akkor be, és közben csináld ami érdekel, utána felvételizz te is.

Engem is elsőre lebeszéltek, de akkor is ez érdekel, szóval hajrá, ne érdekeljen mások véleménye. :)

2019. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, abban az elveszett művészlélekben van valami. :D


Többnyire mindig az volt, hogy próbáljak olyan dolgokkal foglalkozni, ami inkább reál beállítottságú. Tehát javarészt fizikai munka, vagy például küldtek informatikára is... ahova furcsamód felvételi nélkül felvettek (ugyanúgy Zsolnán), de azt mondtam, hogy inkább nem, mert ígyis elég gondom van a matekkal.


Viszont ennek ellenére nagyonis a követője vagyok az ilyen technológiai dolgoknak, például eléggé érdeklődöm a számítógépek iránt (hardver). Viszont programozni akkor sem mennék el, ha tüzes vassal kergetnének. (Csináltam egy ideig - mármint a programozást - és pont ezért nem akarnám csinálni).


De például benne vagyok több ilyen csoportban, ahol segíthetek másoknak megoldani valamilyen problémákat a gépükkel, vagy csak simán órákig beszélünk "technikai nyelven". Szóval az is foglalkoztat.


Ugyanakkor a mindenem a dizajn. Néha ott is van, hogy nem jön meg az ihlet, de ha megvan, akkor anyait apait beleadva örömmel nyitom meg a Photoshopot és akkor "uccu neki" belevágok és kreálok valamit. :D


P.S.: Csak hogy lásd, hogy kb. mire gondolok, [link] (Még eléggé az elején vagyok... de minden ami a gallériámban van "tiszta lapos" dizajn, szóval fehér lappal kezdtem és azok lettek belőle... és nem, nem akarok felvágni, nem azért írom).

2019. szept. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!