Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van más is rajtam kívűl aki...

Van más is rajtam kívűl aki beadta a jelentkezését munkára, de nem hívják vissza?

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezésem jópár helyre, takarítói, mosogatói, targoncás, betanított munkákra, de semmi választ nem kaptam, már egy jó ideje nincs munkám. Van más is aki ugyanebben a helyzetben van?
2020. jan. 23. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hajaj, anno rám is szartak.:D Sok hr-es szereti megspórolni annak a bizonyos levélnek a megírását vagy azt a bizonyos telefonhívást. Kezeld elutasításképp és haladj tovább. Ez még mindig jobb, mint mikor megvan a jelölt, de azért a többi jelentkezőt is végigviszik a 4 körös interjún... Nálunk például a mostani munkahelyemen ez a stratégia.
2020. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze!

beküldtem 50 helyre, 5 helyre behívtak, 1 felhívott, hogy nem fognak behívni, a többi meg eltűnt.

2020. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos sok munkaadó semmit sem jelez vissza.
2020. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen a magyar HR szakma.

Ezen ne akadj fenn. Ezeknél jóval magasabban kvalifikált állásoknál is rendszeres, hogy nem jeleznek vissza

2020. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam nagyjából az 5-10%-án szoktak visszajelezni és majdnem csak akkor, ha interjúra is hívnak. Van, ahol írják is, hogy amennyiben 2 héten belül nem jelentkeznek, azt tekintsük visszautasításnak.



Én múlt héten voltam interjún, nem annyira ment jól, érezni lehetett, hogy nagyon nem engem keresnek.

Azért nem értem, mire várnak a visszautasítással, mert sajnos addig reménykedik az ember, amíg meg nem kapja az ominózus levelet.

Akkor is, ha egyértelműen rosszul szerepelt, akkor is, ha nem jeleztek vissza a megadott időpontig, és már az visszautasítást jelent...

2020. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Én most adtam be egy gyakornoki állásra a jelentkezésem.

Írták a jelentkezést követő, automatikusan küldött levélben, hogy ha nem írnak vagy hívnak fel 4 hét után, akkor biztosan nem engem választanak. Ez is egy megoldás.

Mondjuk az én szakterületemen olyan ritka a fizetett gyakornoki állás, mint a fehér holló, és pályakezdőként is irtó nehéz állást találni. Szóval nagyon drukkolok magamnak, hogy sikerüljön.

2020. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez az általánosan jellemző, - hogy a munkáltatók tele tojnak mindent ajánlatokkal, aztán tesznek a jelentkezőkre.
2020. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szokott ilyen lenni, nyugi. Se nem hívnak be, se nem jeleznek vissza, ez az ő gondjuk. Ha nem fontos nekik a másik, akkor legközelebb én sem jelentkezek hozzájuk, ezt gondolom.
2020. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!