Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan veszitek rá magatokat...

Hogyan veszitek rá magatokat a plusz munkára munkaidőn kívül?

Figyelt kérdés
Olyan időszak van, hogy a saját érdekemben muszáj még kb 4-5 hónapig iszonyúan hajtanom és késő estig itthonról melózni, de utána király lesz. Hazaérek munkából és itthon folytatom. Ez volt a terv ma is. Már elapkoltam a kupit az asztalomról, kiszellőztettem, előkészítettem mindent és itt el is buktam, adtam magamnak egy óra pihenőt, utána egy kis kaja szünet, most tea szünetezek. Lényegében mióta hazajöttem semmit nem csináltam és most is épp itt panaszkodok helyette. Tegnap se csináltam semmit, mert rápihentem, hogy ma fogok. Tudom szánalmas, de ti mit tesztek, hogy sikerüljön nekiülni?
2020. jan. 22. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam csak az működik, ha az irodából dolgozom inkább tovább, és nem jövök el, amíg bírom. A fáradtan hazamenés és utána otthon megint nekiülés nekem nem vált be.
2020. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezen a verzión én is gondolkodtam. Lehet ez lesz.
2020. jan. 22. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem az segít ilyenkor, hogy beállítok egy órát és azt mondom, hogy oké pakolás, kaja, pisi anyám kínja erre van 1.5 órám. Amint lejár az ez az idő elkezdem a munkát. Az elején nehéz volt rászokni és tudatosan figyelnem kellett, hogy el ne kalandozzak... De pár hónap alatt megszoktam.


És nekem tök jó mert azóta sokkal hatékonyabb vagyok másban is, pl. takarítás, mert arra is időt állítok be, hogy portörlés helyett ne álljak neki a kezembe került könyvet olvasni.


Amúgy piszok lusta vagyok. :D

2020. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Volt időszakom, amikor baromira fontosnak éreztem a feladatomat, így volt, hogy bent maradtam a munkahelyemen, vagy hazavittem azt. Aztán rájöttem, hogy ezzel csak magamat szórakoztatom, vagy épp szívatom, így leszoktam róla.

Mértékkel menj bele plusz dolgokba.

2020. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én felosztom a feladatot szakaszokra, és mindig ha eggyel végzek akkor pihenőt tartok. Nekem ez bevált. Pl. most van 10 perc pihenőm, megeszem egy túrórudit, aztán folytatom.
2020. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Én addig bent maradok az irodában, amíg kell. Itthon nem akarok dolgozni.
2020. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonymousreview60 ***** válasza:
Munkaidőn kívül bennmaradok az irodában. Ott sokkal kevesebb a figyelemelterelő tényező. Se párom, se ágy, se - sok - kollégák. Azt az 5 percet, amíg a takarító végez, elütöm kávészünettel.
2020. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én reggel hamarabb megyek egy órával, kisebb a forgalom és nyugisabban indul a nap, aztán maradok bent én is. Itthon már nem bírom elkezdeni újra.
2020. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
Én a plusz pénzre gondolok :D
2020. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma benn maradok én is. Meglátjuk mennyivel leszek hatékonyabb. Közben pedig erősen gondolok majd a plusz pénzre. 😀
2020. jan. 23. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!