Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg butaság volt odaadni...

Tényleg butaság volt odaadni az esernyőmet?

Figyelt kérdés

Még ősszel jöttem haza a boltból, mikor szakadt az eső. A földön ült egy hajléktalan, dzsekije volt, de esett rá az eső. Megsajnáltam, és odaadtam az én esernyőmet, nekem úgyis volt kapucnim, és ott laktam 3 percnyire, meg otthon is volt plusz 3 esernyőnk. Szóval nem éreztem meg annak az egynek a hiányát. Odaadtam neki, elfogadta és megköszönte.

Azóta egyszer egyik barátnőmnek meséltem el, az mondta annyit ért az egész mint halottnak a csók, mert a föld attól még vizes alatta, és a ruhája is elázott, nem sokra ment az esernyővel. Plusz még én is eláztam hazafelé. Meg ennyi erővel a többi 10 ezer hajléktalannak miért nem adok esernyőt, miért csak neki? Elgondolkodtam azon amit mondott, tényleg "felesleges" volt odaadnom az esernyőt? Segíteni akartam, tudom hogy ez nem pótolja a házat, pénzt, munkát, de azt nem tudtam neki adni, viszont tudom milyen kellemetlen mikor az ember arcába folyik a víz...


2020. jan. 27. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gesztus nagyon jól tud esni az ilyen embernek. Ha abszolút feleslegesnek gondolta volna, nem fogadta volna el.
2020. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd nagyon buta. :)
2020. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos vagy, egyáltalán nem volt fölösleges, ha másért nem, hát azért mert örömöt okoztál neki! :)
2020. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tukmáltad rá, és ö rögtön elfogadta akkor nem volt felesleges.

Ha azt mondta volna, hogy nem kell, nem akarom és te akkor is otthagyod akkor lett volna felesleges.


Ha még ki is dobta az esö után akkor amikor oda adtad neki azért fogadta el mert kellett neki.

2020. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Inkább az a furcsa, hogy ezt most írtad ki...miért kellett ennyit várnod?
2020. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem arról szól, hogy ér e valamit, vagy nem ér semmit. Nyilván el volt ázva és nem ért semmit, de a gesztus, hogy odaadod neki a tiéd, úgy hogy neki nincs, az nagyon szép. Mindenkinek jól esett volna ebben a helyzetben, biztos neki is jól esett. Az önzetlenség nem arról szól, amit a barátnőd gondol, hanem arról, hogy a "gyengébb" félnek örömet okozzunk. És ha nem okoztál neki örömet az esernyővel, attól még a szándék meg volt benned, hogy másnak akarsz segíteni és ez egy nagyon pozitív lépés volt Tőled.
2020. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szép gesztus:).
2020. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!