Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baráttól el szoktátok kérni a...

Baráttól el szoktátok kérni a pénzt, ha mondjuk helyette kifizettek valamit, ő meg elfelejti odaadni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 25. 06:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi a barát legközelebb ő fizet. Ilyesmit nem szokás elfelejteni...
2017. szept. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb összeget természetesen kifizettetnék velük, de szerintem aki nem adja vissza magától, az nem is igazi barát.

En haverokkal úgy csináltam, amikor tanultunk és kevés pénzünk volt, hogy mindig az fizetett akinél éppen volt pénz. De soha senki nem élt ezzel vissza, mindenki kötelezőnek érezte magától is, hogy visszahívja a másikat, ne csak ingyen egyen-igyon

2017. szept. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Varga Péte4 ***** válasza:
95%
Ha nem vészesen nagy az összeg, hagyd a fenébe. Viszont ha legközelebb pénzt kér, jelezd neki, hogy előbb adná vissza a korábban kért pénzt. Ha jóhiszemű, úgy elszégyelli magát, hogy soha többet nem fog pénzt kérni.
2017. szept. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdés mekkora összeg és ő kérte vagy te ajánlottad fel hogy kisegítsd. Persze alapvetően neki kellene felajánlania hogy visszaadja, akkor is ha 50 forintról van szó.


Meg nem mindegy hogy kifizetek helyette egy kólát, vagy 300 km-t furikázom kocsival.

2017. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Kisebb összegnél nem (kóla, pizzaszelet stb.),. max. ha ez már a 3. alkalom, és nem akarja visszaadni, legközelebb nem fizetek helyette. Komolyabb összeget már elkérnék.
2017. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár száz forintot nem kerek el, kajálni is szívesen meghívom, de lehetőleg az új tv-t ne én fizessem neki.
2017. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szoktuk egymást meghívni semmire sem, akkor igen, szólnék érte.
2017. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki helyett kifizetek valamit, akkor tartozik nekem, és meg kell adnia. Ha én hívtam meg valahova/valamire, akkor az természetesen ajándék, és nem várok vissza semmit.
2017. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tomika36 válasza:

Az igazi barát a legkisebb mennyiségű pénzt sem felejti el. A mondás igaz: "Minden barátság alapja a pontos elszámolás!"


Más kérdés, hogy ki a barát. Manapság már mindenki barátnak számít. Régebbi korosztályoknál azért ez a fogalom csak néhány személyre vonatkoztatott.


Értsd ez alatt, hogy nekem például sok ismerősöm, haverom van, de barátom csak három. Akikre feltétel nélkül számíthatok.

2017. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!