Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedülállók, nem irigykedtek...

Egyedülállók, nem irigykedtek azokra a boldog emberekre, akiket otthon várja a párjuk, a gyerekük, míg ti teljesen egyedül vagytok a rideg otthonotokban? Van nagyobb ajándék, mint a párkapcsolat és a gyerek ebben a világban?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 10:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, az én kisgyerekes kollégáim is állandóan rohannak a gyerekekért, edzésre viszik/-ről hozzák őket, otthon még le kell ülni velük tanulni.

Lehet, hogy önző vagyok, de nekem azt is durva elképzelnem, amit minden kisgyermekes anyuka vagy apuka mesél, hogy bármit csinálnának, a gyerek folyamatosan ottvan, jön, kérdez, mutatni akar ezt-azt, játszani hívná a szülőt.


Én rettenetesen szeretek egyedül lenni. Amit más mond: "nem bírnám, hogy nincs kihez szólnom" - én begolyóznék, ha 0-24-ben szólnom kellene valakihez.


Igen sok hobbim van, a neten is órákig tudnék olvasgatni dolgokról, de ha letennél egy tollal és 10 darab papírlappal, akkor is ellennék pár órán át.

Én se feltétlen otthon ülök, elmegyek edzeni, úszni, kerékpározni, fotózni... Ezekhez nem kell társ, sőt, sokszor kifejezetten zavaró, ha alkalmazkodni kell valakihez.


Ettől még szeretnék párkapcsolatot majd, a jövőben.

Gyereket nem. Nagyon nem.

2020. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Én sem úgy látom, hogy a gyerekesek hű, de boldogat.

Állandóan azt hallgatom, amit itt több válaszoló is írt: "Na, majd ha gyereked lesz...", "Szeretsz utazgatni? Soha többet nem fogsz, örülsz majd, ha a Balatonhoz eljutsz és ott pelenkázhatsz a vízparton a lakás helyett", stb., stb.

Érdekes, hogy mindenki "kicsimanózza" meg "édes életemezi" a gyerekét, ha épp arról van szó, egyébként meg komolyan azon dolgoznak, hogy elrettentsenek mindenkit a kijelentéseikkel. :D

Gyerekkorom óta hallgatom, hogy addig tart az életem, amíg nem szülök. Ezt a saját anyám mondta, fejemhez vágva, hogy az ő életét is én tettem tönkre, és majd az enyémet is az én gyerekem fogja. De nem csak tőle, ezer mástól is hallottam. Unokatesóm (férfi) múltkor magába roskadva ült egy családi összejövetelen, és négyszemközt elmondta, hogy mennyire szívesen élne úgy, mint én, egyedül, utazgatással, hobbiknak. Ehelyett felesége és három gyereke van, és legszívesebben eret vágna ettől az élettől.


Szóval, én elhiszem, hogy van akinek a család való, és tényleg nagyon boldog lesz - kívánom ezt minden családosnak, de őszintén! Ugyanakkor azt is látom, hogy sokan valamiféle elvárás miatt választják ezt, majd boldogtalanok lesznek. Ez se nekik nem jó, se a gyereknek.


Úgyhogy nem, nem vagyok irigy! Én ismerem magam, tudom, hogy szingliként vagyok boldog, és a világért sem akarnék változtatni.

2020. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mire irigykednem, mert sok a válás, rossz kapcsolat, csonka család, ezekből én nem kérek. Nem mondom, hogy nem akarok családot, de amíg nincs hozzá az életemben egy megfelelő partner, akivel tényleg boldog családot tudunk kialakítani, addig egyedülállóként is élvezem az életem és a jó dolgokra koncentrálok. Otthon vár a mentett kutyám, aki mindig örül nekem, eljárok túrázni, szép helyekre, utazok, ha tehetem... Unatkozni nincs is időm.
2020. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy irigykedek, akárhányszor gyerekes ismerőssel találkozom, annyi panasz dől belőlük, hogy mindig megcsap a megkönnyebbülés szele, hogy de jó hogy nekem nincs. :D
2020. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Hú, de jó, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Engem is kiver a víz, mikor a gyerekes ismerőseim mesélik, hogy mi volt otthon, vagy amikor csak egyszerűen látok kisgyerekes családokat a boltban, tömegközlekedésen.... SEMMI nem egyszerű, de komolyan hogy egy kenyérvásárlás a Lidlben is külön program így... nem lehet nyugiban nézelődni, utazni, létezni otthon, én ezt biztosan nem bírnám.

A párom más, őt "lerakhatom a sarokba", vagyis ha magamban lennék, akkor simán megoldható, de egy kölyköt nem bírnék évekig (évtizedekig, te jó ég) kerülgetni.

2020. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektémával nem értek egyet. Párom nincs, de jó lenne, ha lenne egy nő mellettem. Nem irigykedem azokra, akik "boldogok", van párjuk, mert sokszor a "boldogság" csak egy maszkos álca.
2020. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Eggyáltalán nem irigykedem. Én nehéz természet vagyok, sok párkapcsolaton átestem, szóval már tudom, hogy annak a lánynak nagyon elfogadó természetűnek kell lennie ergó meg kell, hogy fogjon benne azért valami ami enyhíti az én természetem is. Ez ritkaság az embereknél szóval türelmes vagyo mint inkább kényszerből valakivel együtt lenni vagy ami teljesen butaság, hogy másoknak rosszat akarni. Semmire sem mennék ha nem örülnék más pároknak akik tényleg megtalálták egymást.


23/F

2020. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatban élek, nekem ez fontos, imádom.


A kijelentés másik felével nem értek egyet, a gyerek sokszor a legerősebb kapcsolatokat is tönkreteszi.

2020. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Feljött a kérdés, pedig nem mai.

Viszont az aktuális helyzet kapcsán hozzáfűznék még valamit.

A jelenlegi "maradj otthon" helyzet meggyőzött arról, hogy tényleg SOHA SOHA SOHA az életben, semmilyen körülmények között ne akarjak gyereket. 2 hónapja látom, hallom ahogy a szülők nagy része panaszkodik, dühöng, ki van készülve. Félreértés ne essék, abszolút megértem hogy milyen nehéz lehet nekik, éppen ezért írom azt, amit. Én leírhatatlanul élveztem az elmúlt 2 hónapnak a "maradj otthon" részét, jó hatással volt az életemre. Most látszik nagyon jól, hogy a gyerek is csak addig jó móka, amíg le lehet adni megőrzésre minden nap. Állandóan még az se bírja őket elviselni sokszor, aki állítólag imádja őket.

Ha valaha felmerülne a fejemben, hogy kéne egy gyerek, majd felidézem a 2020-as karantén-időszakot, és egyből elmegy majd tőle a kedvem. :)

2020. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Én nagyon szerettem volna, ha van családom, gyerek, ház, kuyta, macska, kocsi, és élni a szokásos családi életet. Imádom a gyerekeket és a nőket is. De nem így alakult. 53 éves vagyok és sosem éltem együtt senkivel. Pedig nem vagyok hülye, és bunkó sem. Igaz, nem vittem semmire, mert nem volt szerencsém és nem vagyok "jó pasi" sem. Albérletben élek. Azt szoktam mondani, nekem nincs semmim, de nincs gondom sem. Vén kocka vagyok, a mindenem az internet, és általában a számítástechnika, játszom is. Nem csak "nagy számítógépes" vagyok, ahogy mások ismernek, ez az életem, ez egy életforma. Szeretem, hiszen borzasztó sokminden érdekel, és a neten mindent megtatálok. Azt csinálok, amit akarok, senki nem szól bele. És igazán élvezem. Sosem túlórázom, minek? Nekem nincs szükségem rá. Ami kell, azt meg tudom venni. Házat, kocsit nem, de azt akkor sem tudtam volna, ha szétdolgozom magam. Abból nem lehet. De minden mást megvehetek, ami csak kell, és nem hitelre. Van pénzem, amennyi kell. De mégis, ha egy varázsló azt mondaná, hogy egy pillanat alatt megkapom a családot, és minden mást, amit szerettem volna, jó állással, inkább azt választanám. De saját otthon nélkül családot, soha. És lényegében jó fizetés nélkül sem. Mert akkor csak hajtás lett volna az életem, és még úgy sem éltünk volna úgy, ahogy kell, ahogy érdemes. Akkor már inkább egyedül vagyok. Nem tudtam volna elviselni, ha a gyerekemnek nem adhatok meg mindent, ami neki jár. És persze a páromnak. Így nem lett, már nem is lesz, és gyerek sem. De ha szerencsésebb vagyok, ha sikerült volna egy jó állás, szülői segítség (az nálam nem lehetett) nem kérdés, az életem teljesen más, normális lett volna. El kellett fogadnom, nem mindenkinek jut ekkora szerencse. Hiszem, hogy a boldog családi élet a legjobb, amit elérhetünk éeltünkben. Akinek megvan, legyen hálás és élvezze, amíg csak tart.
2020. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!