Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam az egyetem...

Nem érzem jól magam az egyetemen, hagyjam ott, váltsak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt vártam az egyetemtől, hogy majd tök jó lesz, mennyi új embert megismerhetek, mennyi lehetőségem lesz, találhatok új hobbikat is, ide mehetek, oda mehetek, mennyi mindent kipróbálhatok és milyen izgalmas lesz. Másoktól is azt hallgattam, hogy az egyetemi évek a legjobbak, mindenképpen legyek kollégista is, mekkora buli, mennyi ember, életre szóló barátságok, szuper párkapcsolat, hobbik, utazás, tanulmányi lehetőségek stb., stb.... Ehhez képest nekem szerintem határozottan rosszabb az életem amióta egyetemre járok. Időm van, mint a tenger csak nem tudok vele mit kezdeni. Nincsen semmilyen társaságom, nincsenek barátaim, nincsen párkapcsolatom. Minden nap ugyanazokkal az emberekkel találkozom és mindig csak ugyanazzal a 2-3 emberrel beszélek a szokásos témákról, 90%-ban az egyetemről. Egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy az egyetemen mindenki milyen jófej, kedves, nyitott, barátságos... Egy mozit leszámítva, nem voltam sehol sem a városban. Programok nem nagyon vannak (csak bulik és koncertek, de annyira nem érdekel, pláne egyedül). Sportolni elmentem párszor, de annyira az sem kötött le és ott sem találkoztam senkivel sem. Fel is borult az egész életem, össze-vissza alszom, össze-vissza eszem, folyton fáradt és álmos vagyok, meg is híztam. Az egyetemen sem történik soha semmi, nincsen túl sok lehetőségünk. Így is felveszek csomó szabvált, ami picit is érdekel, hogy legalább ez legyen valami kis plusz. Dolgozni nem tudok mellette. A koliban jóformán a szobatársammal sem találkozom, nemhogy másokkal, ott sincsen soha semmilyen program. Szóval unatkozom, teljesen ugyanolyan minden napom, monoton, unalmas és ezt egyre nehezebben viselem. Még 3 félévem vissza, szóval pont a felénél járok.
2020. jan. 30. 20:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%
Ha unatkozol, tengernyi az időd, akkor miért nem tudsz dolgozni mellette?
2020. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes. Én úgy tudtam, hogy az egyetem arra van, hogy tanuljon az ember és nem arra, hogy kényelmesen eltöltse az idejét.
2020. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
43%

Miért nincsenek barátaid. Hiszen annyi fiú van a koliban...!

És miért nincs barátnőd z egyetemi éveid közepén? Mikor akarsz udvarolni, ha nem most, amikor sok az időd?

Miért nem jársz sportolni?

És még számtalan miért-et tudnék kérdezni.

Alighanem azt várod, hogy lélegezni is mások lélegezzenek helyetted! Kollégiumban nem találsz batrátot? Na, ne már!

2020. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Azért mert a tengernyi időm nem úgy oszlik el, hogy azt munkára tudjam fordítani. Alkalmi munkákra esetenként szoktam jelentkezni, (pl. ruhatár, szórólap) ha éppen van valami lehetőség. Viszont rendes diákmunkát nem tudok vállalni, mert az minimum heti 20 óra, hétköznap, kötött munkaidőben. Nekem minden nap órám van, 8-18 között szétszórva.
2020. jan. 30. 20:14
 5/37 A kérdező kommentje:
Tanulni tanulok, eleve az összes órámra is bejárok, mindig veszek fel szabvált is, a jegyeim is jók. Ezt eddig szeretem is, ezzel nincs is baj. Viszont így is marad felesleges időm és szerintem nem is csak a tanulásból kell állnia egy ember életének.
2020. jan. 30. 20:16
 6/37 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Benned van a baj, nem a koliban vagy az egyetemen. Céltalan vagy, nem tudod, mit akarsz. Próbálkozni kell, és ami jól megy, abban kiválóságra törekedni.

A hétvégén is dolgozhatsz. A város sem tehet róla, hogy nem ismered.

2020. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
25%

"Viszont rendes diákmunkát nem tudok vállalni, mert az legalább heti 20 óra."


Ezt honnan veszed? Nincs megszabva egyáltalán :D Annyi napot vállal a diák, amennyit tud/akar, nincs előírva, hogy heti 20 órákat kell dolgoznia. Hozzánk sok diák jön, vannak akik havonta csak 3x, máshol nem dolgoznak, azoknak nincs heti 20 óra érdekes. :D Inkább egy olyan embernek tűnsz kérdező, aki beletörődik abba, hogy ez így van és inkább kifogásokat keres/másokat okol, hogy miért nem jó neki vagy miért nem tud ezt-azt csinálni. De nem kötelezlek a munkára, félre ne érts csak gondoltam, hogy addig is emberek között vagy, sőt új emberek között, lehet, hogy még ismerkedni is tudnál.

2020. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezt éreztem én is az első félévben és a következővel kapcsolatban is vannak kétségeim, de nekem az a taktikám, hogy igyekszem másként gondolkozni. Fókuszálj azokra a tantárgyakra amik érdekelnek, vagy egyetemen kívül is fejlesztheted magad, kereshetsz hobbikat, elkezdhetsz tanulni nyelvet, stb... Keress valami olyat, amit örömmel csinálsz.


Barátkozásban teljesen megtudlak érteni, nekem se ment és nem azért, mert nem vagyok nyitott, szimplán teljesen más érdeklődésű/jellemű emberekkel kerültem egy szakra. Pont ahogy te, én is elbeszélgetek semleges témákról pár emberrel, de mélyebben egyikünket se érdekli a másik. Szerintem engedd el ezt a dolgot, erőltetni nem fogod, de ne is kattogj rajta.

2020. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
26%
Én azt hittem, az egyetem lényege, hogy tanulj. Nem tudtam, hogy a fő cél a bulizás...
2020. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
#7 A legtöbben heti 20-30 órára keresnek diákot, minek jelentkezne ilyen munkaidőre, ha tudja előre, hogy nem fogja tudni teljesíteni?! Te még gondolom nem vállaltál diákmunkát, és tanulás mellett sem dolgoztál, akkor honnan tudod? Mikor reggel van egy órád egy nap és délután még egy a kettő közé pont semmit nem tudsz elvállalni, mert sehova nem keresnek 2 órára beugrót... meg nyilván sehogy se érné meg. Ki lehet fogni alkalmi diákmunkákat, nem azt mondom, hogy lehetetlen küldetés, de kell hozzá szerencse is és valószínűleg nem egyből jön majd.
2020. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!