Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam az egyetem...

Nem érzem jól magam az egyetemen, hagyjam ott, váltsak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt vártam az egyetemtől, hogy majd tök jó lesz, mennyi új embert megismerhetek, mennyi lehetőségem lesz, találhatok új hobbikat is, ide mehetek, oda mehetek, mennyi mindent kipróbálhatok és milyen izgalmas lesz. Másoktól is azt hallgattam, hogy az egyetemi évek a legjobbak, mindenképpen legyek kollégista is, mekkora buli, mennyi ember, életre szóló barátságok, szuper párkapcsolat, hobbik, utazás, tanulmányi lehetőségek stb., stb.... Ehhez képest nekem szerintem határozottan rosszabb az életem amióta egyetemre járok. Időm van, mint a tenger csak nem tudok vele mit kezdeni. Nincsen semmilyen társaságom, nincsenek barátaim, nincsen párkapcsolatom. Minden nap ugyanazokkal az emberekkel találkozom és mindig csak ugyanazzal a 2-3 emberrel beszélek a szokásos témákról, 90%-ban az egyetemről. Egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy az egyetemen mindenki milyen jófej, kedves, nyitott, barátságos... Egy mozit leszámítva, nem voltam sehol sem a városban. Programok nem nagyon vannak (csak bulik és koncertek, de annyira nem érdekel, pláne egyedül). Sportolni elmentem párszor, de annyira az sem kötött le és ott sem találkoztam senkivel sem. Fel is borult az egész életem, össze-vissza alszom, össze-vissza eszem, folyton fáradt és álmos vagyok, meg is híztam. Az egyetemen sem történik soha semmi, nincsen túl sok lehetőségünk. Így is felveszek csomó szabvált, ami picit is érdekel, hogy legalább ez legyen valami kis plusz. Dolgozni nem tudok mellette. A koliban jóformán a szobatársammal sem találkozom, nemhogy másokkal, ott sincsen soha semmilyen program. Szóval unatkozom, teljesen ugyanolyan minden napom, monoton, unalmas és ezt egyre nehezebben viselem. Még 3 félévem vissza, szóval pont a felénél járok.
2020. jan. 30. 20:01
1 2 3 4
 31/37 anonymousreview60 ***** válasza:

Nekem "hozta" az élet, pedig átlagembernek túl kocka, kockának nem elég okos/kocka voltam. Lettek az egyetemről, a koliból haverok, ismerősök, 1-2 barát.

Ha ez neked nem jött össze, akkor benned van a hiba. Valamit másképpen csináltál eddig és a gimiben is, mint azt az egyetemi közegben szükséges.

2020. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semmiképp se hagyd ott az egyetemet, ha érdekel a szak, és szereted azt, amit tanulsz. Főleg mivel már túlvagy a felén, innentől már simán kibírható. :)


Amit a magányosság érzése ellen tehetsz:


- Elevenítsd fel a régi barátságaidat. Azt írtad, hogy nem sok szimpatikus emberrel találkoztál az egyetemen, akikkel szívesen megismerkednél jobban, de régebben nem okozott gondot a barátkozás. Írj egy középsulis barátodnak/barátnődnek, akivel hónapok óta nem beszéltetek, és szervezzetek valami programot. Ha nem is egy városban tanultok, nyilván mindketten hazamentek valamikor, szervezzétek úgy, hogy ez egyszerre legyen, és akkor tudtok találkozni. Ha ez nem megy, akár meg is hívhatod magadhoz Pécsre, megmutathatod neki az egyetemet stb.


- Gondolkozz el rajta, hogy milyen embereket ismernél meg szívesen. Például ha te nem vagy egy nagy bulizós, helyette bejársz az órákra, és tanulsz, akkor ne egy buliban keresd a potenciális haverokat :) Helyette figyeld meg, hogy ki az, aki szintén bejár az órákra, és szimpatikus neked, és valamelyik előadáson ülj le mellé, kezdj el vele beszélgetni.

Ha esetleg van valami különleges hobbid, akkor keress olyan embereket, akiket szintén érdekel.


- Utolsó lehetőség az, hogy végigszenveded még ezt a 3 félévet, utána elmész valahova dolgozni, és ott próbálsz meg ismeretségeket kötni, de az valószínűleg nehezebb lesz.

2020. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Első lépésként alakíts ki egy normális napi rutint, és bioritmust, és próbáld magad ahhoz tartani (nyilván ZH-k előtt meg vizsgaidőszakban ez nem mindig sikerülhet).

Legyen valamilyen szinten konzisztens, hogy mikor alszol, mikor és mennyit eszel stb.

Tudom, hogy ez egyetemen mennyire nehéz, de ha ezek megvannak, sokkal pozitívabban fogod látni a helyzetet.

2020. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én is Pécsen tanulok és lakom is, azzal a különbséggel, hogy én a Közgázra járok a 48-as térre!

Nagyon megszerettem Pécsett az elmúlt években, előtte Pesten laktam. Imádnivaló kis mediterrán város, azonban van ennek a helynek egy specialitása (akár a többi vidéki egyetem városnak). Még pedig az, hogy nyáron, vizsgaidőszakban, egyszerűen csak szemeszteren kívűl iszonyatosan ki van hallva! Olyankor tényleh nagyon ounnyadt ez a hely, de évközben szerintem tök jó programok, eventek vannak, érdemes rájuk akár egyedül is ellátogatni. Off vége.

Nagyjából átérzem, miről beszélsz, mikor azt írod, hogy másra számitottál. Én is mást vártam! Általában, ha lyukas órám van, akkor inkább húzok haza egy kávéra, szerencsére nem lakok messze, mint, hogy ott unatkoztak másfél órán keresztül. Én is azt látom már az elejétől kezdve, hogy kb nincs kihez szólni itt az egyetemen, de nem azért, mert gólya vagyok vagy debil. Én ezt két dolognak tudom be.

Az egyik, hogy iszonyat sokan járnak a ktk-ra. Igazi tömegképzés feeling van és ha valakivel szóba is elegyedek és elkezdek barátkozni egy kurzuson, a következő félévtől már tuti nem is látjuk egymást. Ez a másik része, hogy akikkel kezdtem, már sehol sincsenek (5 félévemben vagyok). Akkikel össze haverkodtam, abból az egyikük jelentős csúszásban van, a másikuk megy külföldre szakmai gyakorlatra, a harmadik meg közben ott hagyta a sulit..

Szóval így nem egyszerű elmélyíteni egy barátságot. Időnként összeülünk egy kávéra, ha sikerül egy mindenki számára kedvező időpontot leszervezni, de úgy összeségében sokszor magányosan érzem magam napközben, mert félévente teljesen új garnitúrával ismerkedem meg a szaktársak tekintetében.

Szóval a lènyeg, hogy az egyetem egy ilyen hely és tökre nem együtt haladsz a barátaiddal, lemaradnak, kiesnek, nem járnak be és szép lassan eltűnnek.

Szetintem itt már csak laza barátságok tudnak létre jönni és pont emiatt...


Én azt tudom Neked javasolni, hogy koncentrálj a már meglévő kapcsolataidra (akkor is, ha nem egy épületbe, nem egy képzésre jártok). Találkozzatok sűrűn, járjatok el kávézni (abból úgyis sok jó hely van Pécsett), beszéljétek ki a heti problémákat és hidd el, könnyebb lesz. Nekem is van is barátném. Ő btk-s, de minden héten össze ülünk.

Egyetemen meg el vagyok, mint a befőtt, próbàlok nyitott lenni, dd erőlködöm, mert ott is vannak klikkek, érdekbarátok stb stb.

Diákmunka vállalás meg elég kötettlen elfoglaltság, egy héten dolgozhatsz 40 vagy akár 8 órát is. Hol próbálkoztál eddig?

2020. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

#Előző voltam.

Elnezést az elírásokért, de a telefon pici chat ablakában kicsit nehéz hibátlanra meg írni az irományt.. :D

2020. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

32-33 Nyilván azért nem mondanék le az egyetemről, de már nem egyszer átfutott az agyamon, hogy szakot váltok vagy átjelentkezek egy másik egyetem ugyanezen szakára. Ezzel tulajdonképpen minden szempontból rosszabbul járnék, csak már tényleg zavar a jelenlegi helyzet és abban bíznék, hogy máshol esetleg jobb vagy jót tenne a környezetváltozás. Mindenesetre én megpróbálok nyitott lenni, hátha találkozom valakivel, aki szimpatikus stb., csak ezek a kapcsolatok nem nagyon szoktak tartósak lenni.


34-es Igen, nagyjából én is így látom. Az én szakom önmagában valószínűleg kisebb mint bármely ktk-s, de mivel angol nyelvű a képzés ezért együtt járunk a külföldiekkel, az ide érkező erasmus stb. programos hallgatóval, illetve a tanári szakosokkal és minorosokkal is vannak közös óráink (de valamely óránkra bejárnak a levelezősök is és több tárgyunk szabválként is meg van hirdetve, szóval más szakok hallgatói is járhatnak). Valamint nyilván itt is előfordul, hogy valaki megcsúszott egy tárggyal, megbukott, nem tudta felvenni vagy egyesek szeretnek egy-két tárgyat előre teljesíteni. Szóval sokszor kb. fogalmam sincsen, hogy kikkel járok egy órára és mindig másokkal is vagyok együtt, folyamatosan változik. Így nehezebb kapcsolatokat kialakítani, mert eleve teljesen idegenek vagyunk egymás számára és mindig változnak is a csoportok. Diákmunkát én eddig a melódiák, illetve a schönherz szövetkezeteknél kerestem kisebb nagyobb sikerrel, nem tudom, hogy még hol érdemes próbálkozni. Illetve azt is megköszönném, ha megírnád, hogy milyen érdekes és jó programokra gondolsz, amikre érdemes ellátogatni Pécsen.

2020. febr. 2. 23:17
 37/37 anonim ***** válasza:

#34-es válaszló vagyok.


Az Álláspont diákszövetkezetett tudom neked ajánlani. Párom dolgozott rajtuk keresztül dohány gyárban, kesztyű gyárban, sör gyárban (én is pár hetet), de vannak hostess munkáik, pénztáros, ruhaboltos. Fent vannak facebookon, ott elég sok hirdetést meg szoktak osztani. A Közgáz és Árkád közötti egy kis egyirányú utcában van az irodájuk. Szerintem próbálkozz náluk munka ügyben. Lehet velük 1, 2 napot is dolgozni akár.

Programnak ott vannak a karok ivós estjei. Én a közgáz szerdán voltam egyszer, de borzasztóan drága volt a hely, bőven éjfél után indult be az élet, így ha ilyen anbicíóim vannak, inkább elmegyünk egy olcsóbb kocsmába (Egylet, Coultur, régebben Balkán, de mióta felújították, már nem ugyanaz a feeling. Bazár, ha kézműves sörös vagy, bár az annyira nem olcsó). Ha kávéznál, abból is van egy rakat Pécsen: én a Block kávézót, Rokusch kávézót, Next step kávézót ajánlom. A Pécsi kávé már rég nem ugyanaz a hely, elvesztette a varázsát, Reggeli túlárazott.

Gondolom, a ti karotok is szokott programokat szervezni. Nézz ki egy szinpatikusat, menj el rá. Van egy csomó lehetőség, csak jó helyen kell keresni.

2020. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!