Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam az egyetem...

Nem érzem jól magam az egyetemen, hagyjam ott, váltsak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt vártam az egyetemtől, hogy majd tök jó lesz, mennyi új embert megismerhetek, mennyi lehetőségem lesz, találhatok új hobbikat is, ide mehetek, oda mehetek, mennyi mindent kipróbálhatok és milyen izgalmas lesz. Másoktól is azt hallgattam, hogy az egyetemi évek a legjobbak, mindenképpen legyek kollégista is, mekkora buli, mennyi ember, életre szóló barátságok, szuper párkapcsolat, hobbik, utazás, tanulmányi lehetőségek stb., stb.... Ehhez képest nekem szerintem határozottan rosszabb az életem amióta egyetemre járok. Időm van, mint a tenger csak nem tudok vele mit kezdeni. Nincsen semmilyen társaságom, nincsenek barátaim, nincsen párkapcsolatom. Minden nap ugyanazokkal az emberekkel találkozom és mindig csak ugyanazzal a 2-3 emberrel beszélek a szokásos témákról, 90%-ban az egyetemről. Egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy az egyetemen mindenki milyen jófej, kedves, nyitott, barátságos... Egy mozit leszámítva, nem voltam sehol sem a városban. Programok nem nagyon vannak (csak bulik és koncertek, de annyira nem érdekel, pláne egyedül). Sportolni elmentem párszor, de annyira az sem kötött le és ott sem találkoztam senkivel sem. Fel is borult az egész életem, össze-vissza alszom, össze-vissza eszem, folyton fáradt és álmos vagyok, meg is híztam. Az egyetemen sem történik soha semmi, nincsen túl sok lehetőségünk. Így is felveszek csomó szabvált, ami picit is érdekel, hogy legalább ez legyen valami kis plusz. Dolgozni nem tudok mellette. A koliban jóformán a szobatársammal sem találkozom, nemhogy másokkal, ott sincsen soha semmilyen program. Szóval unatkozom, teljesen ugyanolyan minden napom, monoton, unalmas és ezt egyre nehezebben viselem. Még 3 félévem vissza, szóval pont a felénél járok.
2020. jan. 30. 20:01
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az egyetemtől, mint intézménytől vártam... Én egy kicsi városból származom, ahol kb. mindenki ismer mindenkit, pici koromtól kezdve ugyanazok az emberek vettek körül mindenhol, soha nem történt semmi sem, nagyon nagyon kevés lehetőség volt és emiatt nagyon izgatottan vártam az egyetemet. Ugyanis az egyetemmel együtt járt az, hogy elkerülök egy másik városba, ott kollégista lehetek, lesznek szaktársaim és ott majd sokkal több lehetőségem lesz mindenre, legyen az barátkozás, ismerkedés, tanulás, munka, bármi. Valamilyen téren valóban így történt és tényleg jobb, viszont otthon legalább voltak barátaim, tudtunk közös programokat szervezni, beszélgetni stb. ott az éreztem, hogy egy közösség tagja vagyok és nem vagyok egyedül. Most is elfoglalom magam, nyelvet tanulok, olvasok, sorozatokat nézek, új sporttal is próbálkoztam már, de valahogyan nem az igazi. Nekem az hiányzik a legjobban, hogy nincsenek barátaim, nincsen társaság, amelynek a tagja lennék.
2020. jan. 30. 22:57
 22/37 A kérdező kommentje:
Többen Pesten tanultak, viszont Pécsről is ugyanezt hallottam, illetve más egyetemekkel kapcsolatban is. Én tényleg senkit nem hallottam soha panaszkodni.
2020. jan. 30. 22:59
 23/37 anonim ***** válasza:
86%
Minden lehetőséged megvan, ott a város, a helyek, a mozi a pláza, minden ami kisvárosban nincs, és körül vagy véve emberekkel, ismerkedj, lehet ez a gond, hogy kisvárosban természetes volt hogy mindenki ismer mindenkit, te meg nem tanultál meg ismerkedni emiatt, hát gyakorold...
2020. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem vagyok körülvéve emberekkel... A szaktársaimmal találkozom minden nap (most már szakosodtunk is, szóval még kevesebb szaktársammal találkozom), de nincsen bennünk sok közös. Akikkel picit is jóban vagyunk, azokkal is csak az egyetemről szoktunk beszélgetni. A kollégiumi szobatársaimat is keveset látom. Mikor sportolni jártam, akkor is reménykedtem benne, hogy ott majd talán összefutok valakivel, járhatunk együtt, beszélgethetünk stb., de zömében nem is az én korosztályom járt az órára. Szabváloknál is mindig bennem van, hogy majd csak lesz valaki, de eddig nem volt. Máshová pedig nem tudom, hogy hová járhatnék, ahová egyedül is el tud menni az ember és találkozhat, beszélgethet is másokkal.
2020. jan. 30. 23:14
 25/37 anonim ***** válasza:
Szerintem túl görcsösen akarsz kapcsolódni másokhoz. Először magadban érezd jól magad, olyasmit csinálj amit szeretsz, azért járj sportolni, hobbizni mert érdekel, ne az emberek miatt. Nekem eszembe se jutott a többi diák, amikor egyetemet választottam, tanulni mentem oda, és a többi jött magától.
2020. jan. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Ha azért otthagynád az egyetemet, mert nincs elég szórakozás, akkor hülye vagy. Kell az a diploma vagy nem? Ezt válaszold meg magadnak. Márpedig ha szükséged van rá, akkor felejtsd el, hogy hány barátod van meg hány buli és koncentrálj a célodra. Aki csak azért jár egyetemre, hogy barátkozzon meg szórakozzon, az ki is esik hamar. 3 félév már semmi, fel ne add azért, mert unatkozol. Nagyon sokan félreértelmezik a dolgot, az egyetem alapvetően arra való, hogy diplomát szerezz, nem arra, hogy haverkodj meg bulikázz, az csak másodlagos.
2020. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonymousreview60 ***** válasza:

Én sosem voltam egy szociális elem, de még így is sok emberrel összeismerkedtem, haverkodtam az egyetemen. Jártam sportolni, néha színházba, időnként moziba. Biliárdozni, csocsózni és ultizni is kellett volna. ... És főleg csajozni.

A BME-s partikon pasitöbblet van, de Budapesten (és Pécsen is) van tanárképző. Ott meg sok a csaj. De a vegyészek közt is.

Benned van a hiba (nem te vagy a hiba). Ásd ki, és oldd meg! ha másképpen nem megy pszichológussal! Az írásaaidból árad, hogy éretlen vagy. Céltalan gyerek vagy. Neked gap yeart kellett volna tartani BSc előtt. De ha már itt vagy, akkor BSc után tarts egyet!

2020. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Én is tanulni jöttem egyetemre, én is azt vettem figyelembe, hogy mit szeretnék tanulni és hol. Egyedül jöttem, nem jött velem egy ismerősöm vagy barátom sem, és nagyon vártam, mert úgy voltam vele, hogy majd minden jön magától...de nem jött. Az elején még nem zavart, mert gondoltam, hogy idő kell hozzá, majd találkozom másokkal is, megszokom, minden kialakul majd stb., de most már zavar. Ez lesz a negyedik félévem és már elegem van belőle. Azért hosszú távon ez igenis rossz, mert egyedül vagyok, nincsen kivel beszélgetnem, nincsen kivel elmennem ide-oda, csinálni valamit együtt stb. és én is elfoglalom magam egyedül, de én vágyom a társaságra is. Hiába tanulok, hiába ezért jöttem egyetemre, ettől még zavar és nem tudom jól érezni magam, mert ez a három év ugyanúgy az életem része, mint bármelyik más időszak és ezt sem így szeretném tölteni, hogy csak ülök az órán/szobában/könyvtárban.

Nincsen szükségem pszichológusra, az nem betegség vagy probléma, ha az ember nem akar magányos lenni, szerintem ez természetes. Főleg fiatalon, amikor még különösen fontosak a társas kapcsolatok. Nem tartom magam éretlennek sem. Egyébként nem is érettségi után tanultam tovább rögtön, egy évet dolgoztam mielőtt elkezdtem. Ja és lány vagyok, szóval nem célom csajozni stb.

2020. jan. 31. 14:04
 29/37 anonim ***** válasza:

De miért hitted azt, hogy jön magától? :D Tenni kell érte, akár átlépni azt a gátat hogy megszólíts embereket, vagy hát it tmost gondolj bármi másra, de az hogy ülsz a kis egyetemista hallgató vagyok trónon és akkor a zélet rakja ide az életreszóló barátságokat mert ennek itt így kell lennie, mert másoknak ment, az nem nem megy.


De amúgy nagyon beakadtál magadba, az utolsó két oldalon szereplő írásaid már ugyanazok, jó pont hogy legalább változatosan megfogalmazva, ok tanulni jöttél, ha kell a diploma, akkor fejezd be, ha otthagyod attól még nem leszel szociálisabb, főleg hogy a barátaid is egyetemre mentek, és ők nem fogják veled otthagyni. Az élet hullámvasút, nem mindig fun, és nem is lehet kijelenteni hogy életed legfontosabb meg legszebb időszaka melyik lesz, nekem a gimnáziumra mondták, de nem az volt, az egyetemre már nem mondták, de voltaképp nem is az, valószínűleg amúgy ha semmi nem lett volna az életemben, akkor lehetett volna az, mert rossz éppen nem volt, de annyival jobb dolgok is voltak akkkoriban, de ezeket nem az egyetemrejárás adta csak így magától :D


Át kéne lépni ezen a hülye gondolatodon hogy mennyire rohadt csalódott és magányos vagoyk mert az egyetem tök más mint gondoltam, és magányosnak lenni de nem jó... van eg yéleted, és mellette csinálod a diplomát, így működik és kész, nem úgy vna hogy csinálod a diplomát és majd attól lesz életed, mert mindent elédfúj a szél :D

2020. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért kell kiforgatni a szavaimat.... Eleve azért írok le valamit többször, mert úgy néz ki, hogy még mindig nem érti mindenki, hogy mi a problémám és konkrétan mire gondolok. Egyesek kb. úgy képzelik, hogy valami mihaszna senki vagyok, aki csak piálni vagy bulikázni akar, vagy mintha nem lennék képes kommunikálni, félnék az emberektől stb.

Azért írtam, hogy majd kialakul magától, mert én azt vártam, hogy majd lesznek szaktársaim és szobatársaim, csomó emberrel találkozom majd az egyetemen és a koliban is és akkor velük majd beszélgetünk, aztán összebarátkozunk, ha kedveljük egymást és szervezhetünk közös programokat stb. Szóval arra számítottam, hogy ez majd magától kialakul, természetesen, mert egyszerűen így hozza az élet. Velem eddig mindig így történt, soha nem úgy mentem oda senkihez sem, hogy "na akkor most te leszel a barátom, ha akarod, ha nem", hanem szimplán találkoztunk valami kapcsán és beszélgetni kezdtük, aztán vagy kedveltük egymást vagy nem. Én most is erre számítottam, de nem így történt. Én nem vagyok olyan típus, aki magába zárkózik, aki kerüli az embereket, aki nem mer másokhoz hozzászólni stb., nekem semmi ilyen problémám nincsen. Én tök szívesen beszélgetek bárkivel, de ebben nem mindenki partner (meglepően sokan nem), tök kevés emberrel találkozom és nagyon nagyon kevés olyan emberrel találkoztam, aki kicsit is szimpatikus és van bennünk valami közös.

2020. jan. 31. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!