Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam az egyetem...

Nem érzem jól magam az egyetemen, hagyjam ott, váltsak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt vártam az egyetemtől, hogy majd tök jó lesz, mennyi új embert megismerhetek, mennyi lehetőségem lesz, találhatok új hobbikat is, ide mehetek, oda mehetek, mennyi mindent kipróbálhatok és milyen izgalmas lesz. Másoktól is azt hallgattam, hogy az egyetemi évek a legjobbak, mindenképpen legyek kollégista is, mekkora buli, mennyi ember, életre szóló barátságok, szuper párkapcsolat, hobbik, utazás, tanulmányi lehetőségek stb., stb.... Ehhez képest nekem szerintem határozottan rosszabb az életem amióta egyetemre járok. Időm van, mint a tenger csak nem tudok vele mit kezdeni. Nincsen semmilyen társaságom, nincsenek barátaim, nincsen párkapcsolatom. Minden nap ugyanazokkal az emberekkel találkozom és mindig csak ugyanazzal a 2-3 emberrel beszélek a szokásos témákról, 90%-ban az egyetemről. Egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy az egyetemen mindenki milyen jófej, kedves, nyitott, barátságos... Egy mozit leszámítva, nem voltam sehol sem a városban. Programok nem nagyon vannak (csak bulik és koncertek, de annyira nem érdekel, pláne egyedül). Sportolni elmentem párszor, de annyira az sem kötött le és ott sem találkoztam senkivel sem. Fel is borult az egész életem, össze-vissza alszom, össze-vissza eszem, folyton fáradt és álmos vagyok, meg is híztam. Az egyetemen sem történik soha semmi, nincsen túl sok lehetőségünk. Így is felveszek csomó szabvált, ami picit is érdekel, hogy legalább ez legyen valami kis plusz. Dolgozni nem tudok mellette. A koliban jóformán a szobatársammal sem találkozom, nemhogy másokkal, ott sincsen soha semmilyen program. Szóval unatkozom, teljesen ugyanolyan minden napom, monoton, unalmas és ezt egyre nehezebben viselem. Még 3 félévem vissza, szóval pont a felénél járok.
2020. jan. 30. 20:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
23%

#10


#7-es vagyok. Ahol jelenleg dolgozom ott diákmunkásként kezdtem 2 éve, suli mellett. :) Nem vaktában okoskodok. A gyáraknál jól jön 1-2 napos beugró is, oda bármikor tud menni a kérdező, de általában azt lenézik, pedig tök jó dolog látni és részt venni abban, hogy hogyan készülnek azok a dolgok, amikkel akár nap, mint nap találkozunk, úgysem fogja ott letölteni az életét, tanulópénznek meg bőven jó.

2020. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
22%

Bizonyára a mai fiatalok nem hiszik el, pedig szín tiszta igaz:

Egyetemista koromban (1960-65) egyikünk-másikunk járt a vasútállomásra a tehervagonokból szenet, gabonát, egyéb árut kirakni. Mások egyes tanszéken dolgoztak mint demonstrátor, vagy kisegítő tudományos munkaerő (külföldről van szó), segítettek a tanszék kutatómunkájában, fordítottak stb. Tudok budapesti egyetemistákról, akik villamost vezettek a BKV-nál, házaknál korrepetáltak középiskolásoknak stb. Ki lehet tölteni elfoglaltsággal 1-2 órányi hézagját is a napnak!

2020. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
21%
Miért érzem azt, hogy a Kérdező valami full piacképtelen szakra jár?
2020. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Persze, annyit vállal a diák amennyit tud és akar, csak nem biztos, hogy van is aki alkalmazza... Egy-két alkalom nekem is belefér és dolgoztam már így, leginkább rendezvényeken pl. belépőt szedtem, ruhatárban, információs pultban. Én ezt hívom alkalmi munkának. Ez is jó, csak ez nem egy rendszeres dolog, nem mindig adódik ilyen lehetőség és általában sok is a jelentkező, emiatt nem egyszerű hozzájutni. Viszont "rendes" diákmunkánál én tényleg azt látom, hogy legalább 2-3 napot vagy 20 órát vállalni kell hetente és én ezt nem tudom megtenni. Interneten is szoktam mindig nézegetni, benne vagyok diákmunkás csoportokban, diákszövetkezetnél is voltam már és nekem ez a tapasztalatom. Rendszeres hétvégi munkalehetőségek sem nagyon vannak, illetve én hétvégén (legalább kéthetente) igyekszem hazamenni, mert otthon mosok és főzök. Viszont a korrepetálást lehet, hogy megpróbálom újra (egyszer már próbáltam, de nem jártam sikerrel).


Nem a bulizás a fő cél... Szimplán csak nagyon unalmas és monoton az élet, főleg ahhoz képest, amire számítottam. Felkelek, elmegyek az egyetemre, majd visszamegyek a koliba és ennyi. Ennél még gimiben is színesebbek voltak a napjaim. Szeretem amit tanulok, szeretek tanulni stb., de én így nem érzem jól magam. Próbálom elterelni erről a figyelmem, más elfoglaltságot találni magamnak, direkt mindig választok több szabvált is, nyelveket is tanulok pluszban. Csak így is nehéz, mert én nem is ehhez voltam hozzászokva és nem is ezt vártam az egyetemtől.


Egyébként anglisztikás vagyok, piacképtelen vagy sem, szerintem ez mindegy. Az egyik legjobb gyerekkori barátnőm pénzügy számvitelt tanul, a másik pedig gazdaságinformatikát, de ők is hasonlóképpen élik meg az egyetemet. Szerintem nem a szakon múlik ez.

2020. jan. 30. 21:49
 15/37 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező: Hova valósi vagy? Így könnyebben tudnánk segíteni, ha dolgozni akarsz.

Másrészről, ha ez neked monoton, akkor mi lesz, ha dolgozni kell? :D Mindennap bemész, ugyanakkor kezdel, ugyanakkor végzel, ha olyan munka ugyanazt csinálod mindennap. Persze vannak kivételek, a kérdés, hogy eltudsz-e helyezkedni olyan munkakörökben egyetem után.

2020. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy egyrészt az egyetem nem valami másik országa hol az a kultúra hogy jófej mindenki :D alapból nem értem ezt, meg úgy az egyetemtől való elváráslistád is egy vicc, az egyetem egy oktatási intézmény, arra vna hogy diplomát szerezz, ha mellette pont jók a kommunikációs skilljeid akkor találsz a hallgatók közt embereket akikkel eljársz ide oda megismerkedhettek, de ez mellékhatás.


Amúgy szakfüggő is, azért egy kommunikáció és médián jellemzőbb hogy az emberek beszélgetnek egymással, és ott eleve vannak kommunikációs tréningek, egy mérnők szak meg megint más, az informatika meg full antiszox közeg.


Amúgy miért vagy az egyetemen? Mármint nem a szakod és a diploma érdekel? Mert ha az kéne akkor csináld meg, és tessék kitartani, ha meg így csak azért mentél mert valahol valakik azt mondták neked hogy ez egy 3-5 év nyáritábor csak sörrel, akkor felesleges az egész.

2020. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Pécsen tanulok, és egy nevesincs vidéki kisvárosban lakom szóval az tulajdonképpen említésre sem érdemes. Viszont nem arról van a szó, hogy engem az egyetemi rendszer és annak rendszeressége vagy monotonitása zavarna, hogy be kell járni az órákra minden nap, tanulni kell stb. Nekem ezekkel semmi bajom nincsen, sőt pl. gimiben azt is jobban szerettem, hogy minden nap reggel 8-kor kezdtem, majd délután 4-5 körül végeztem, mert így könnyebb volt rendszert tartani az életemben és beosztani az időmet. Engem az zavar, hogy jelenleg egyedül az egyetemről szól az élet és azon kívül nincsenek kapcsolataim, nincsen semmi egyéb beszédtéma, elfoglaltság és ez hiányzik.
2020. jan. 30. 22:01
 18/37 anonim ***** válasza:
43%

Ja hát...akkor azt ne fogd az egyetemre, mert mgadtól ülsz a sok szabadidődön és nem kezdesz el semmit.


Ess neki új hobbiknak, nem az egyetem feladata aládtenni ezeket, iratkozz be egy tanfolyamra, ami nem ott van, járj el valahova, keress kikapcoslódást olvass...próbálj ki új sportot...


Az hogy üres az életed az nem az egyetem hibája, és ha otthagyod akkor így pont annyi változik hogy még az se lesz :D


Csakí gy ülök és értetlenül állok ez előtt, hogy így az a probléma, hogy az egyetem nem ad olyan dolgokat, amiket semmilyen formában nem is feladata adni. Bocsi de neked kell megtölteni az életed színekkel, nem egy sulinak.

2020. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy túl idillikus elképzelésekkel kezdtem meg az egyetemet, de mivel nekem nem volt még saját tapasztalatom ezért mások elmeséléseire alapoztam. Én mindenkitől azt hallottam, hogy az egyetem lesz életem legjobb időszaka és senkitől sem hallottam egy rossz szót sem. Én nagyon vártam az egyetemet és izgatott voltam, örültem neki, hogy egy másik városban tanulhatok, új embereket ismerhetek meg majd és új lehetőségeim lesznek majd minden téren. Én egy kisebb vidéki városból származom, szóval biztosan ez is szerepet játszott benne, hogy ennyire vártam már. Aztán végül nem lett annyira jó, mint amire számítottam és emiatt csalódott is vagyok. Igen, lehetséges, hogy nem szabadott volna annyira beleélnem magam, de már mindegy és ez van. Én igazából azt nem értem, hogy miért csak abban lehet gondolkozni, hogy vagy tanulsz, tanulsz és tanulsz, vagy pedig sörözöl és bulikázol éjjel-nappal. Én egyáltalán nem a diákkedvezmények vagy az egyetemi bulik miatt járok egyetemre, egyáltalán nem inni vagy bulizni jöttem, hanem azért, mert érdekelt ez a terület és ezt szerettem volna tanulni. Most is nagyon szeretem, szívesen foglalkozom vele, és én azon kevesek közé tartozom, aki tisztességesen be is jár az összes órára és teljesíti a követelményeket, rendesen tanulok is és jók az eredményeim. Viszont nekem ez nem elég és én nem érzem így jól magam, mert nincsenek körülöttem barátok, nem tudok senkivel sem normálisan beszélgetni, nem tudok érdemben kikapcsolódni vagy szórakozni a szabadidőmben és már unom azt, hogy minden csak az egyetemről és a tanulásról szól. Nekem hiányzik a társaság, a hobbi, szórakozás és szerintem ez nagyon sok más embernek is hiányozna. Vagy ti a tanuláson kívül semmi mást nem csináltok/csináltatok az egyetemi éveitek alatt? Ha már dolgoztok, akkor is csak a munka teszi ki az egész életeteket? Felkelsz, dolgozol/tanulsz és lefekszel aludni?
2020. jan. 30. 22:23
 20/37 anonim ***** válasza:
8%

Dehogyis, az érettségi után egyszerre két suli, és suli és munka párhuzamosan, közben elkezdtem a hobbijaim, az egyikből szakdolgozati kutatás, a másikból mára vállalkozás lett, és lett mégtöbb hobbim...olvastam az üzletről, közben mindenhonnan szedtem fel egy-egy embert magamköré, most egy elég nagy társaságunk is van, suli munka, közös hobbi, iylenek hoztak össze, de főleg a hobbi.


Az életed nem azért szól csak az egyetemről mert egyetemre jársz, hanem mert nem teszel azért hogy legyen benne még valami az egyetemen kívül.


Amúgy a többiek nem Budapestre jártak inkább? azért a fővárosban kicsit több a lehetőség.

2020. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!