Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rosszat mondtam azzal, hogy...

Rosszat mondtam azzal, hogy egy 15-16 éves gyereknek nem való gyerek?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy egy 15-16 esetleg 17 éves lánynak semmilyen körülmények között nem való gyerek, hiszen ő is az még, bármennyire is érzi magát érettebnek a koránál.Na és mikor ott hagyja az iskolát és mikor még a pasija is egy drogos, vagy csak nincs meg a biztos anyagi háttere. Egy gyerekről van szó, egy életről.Ez a véleményem 18 éves lányként. Ez volt a téma a társaságban és jól le lettem szidva, hogy mit játszom én a felnőttet, hogy mit tudok én az életről. Egy kisebb vita keletkezet belőle.És én nem tartom magam felnőttnek, de azt tudom, hogy ez nem normális.Most rosszul kéne éreznem magam, mert ez a véleményem?

2020. febr. 2. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Véleményem szerint egy 14-18 éves lánynak még nem való gyerek. Nincs megfelelő anyagi háttere, alig élt, és legtöbbször nem adatik meg az, hogy valaki 14-18 évesen megismerje azt az embert akivel élete végéig együtt akar majd maradni(Persze kivételt is ismerek). Igazad van. Ezek legtöbbször "balesetek".
2020. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Teljesen igazad van. Felelősségteljesen érettségi előtt nem szabad gyermeket vállalni. A leírt körülmények mellett egy egyáltalán nem.
2020. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

A véleményeddel nincs baj. :D


Nekem is van osztálytársam aki már 17 évesen terhes lett de csak mert összeköltözött egy idős kondis sráccal.

Hát ha úgy van vele, hogy majd eltartja őt és nem kell otthon lennie akkor nekik megéri a dolog.


De akkor se ez a normális. De az emberek buták :) :P

2020. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 October15 ***** válasza:
91%
Nem, csak kevesebb cigánnyal kellene barátkoznod. XD Mármint ez nem vélemény, ez az igazság. :D Utoljára a középkorban volt okay felcsinálni 15 éves lányokat. [Jó tudom marhára nem historically accurate de pszt.]
2020. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokaknak életük végéig sem, nem hogy gyerekként
2020. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Normális ember egyetért veled.

Kikből áll az a társaság, hogy nem értettek veled egyet?

2020. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy mondtál rosszat.


Igazad van.

2020. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem egy másik embernek kell eldöntenie, hogy kinek mi a normális. Az hogy valakiből milyen szülő válik egyedül azon múlik, hogy ő maga milyen ember, ez pedig nem kortól vagy anyagi helyzettől függő.

Több olyan eset is van, mikor a családban az idősebb gyerek kénytelen átvenni az egyik, vagy mindkét szülő szerepét. Nem vagyunk egyformák. Van aki 15 évesen is alkalmasabb erre a feladatra mint más 30 felett. Olyat nem lehet állítani ismeretlenül senkiről, hogy neki nem való a gyerek. A gyerek senkinek sem "való" nem egy tárgy ami beilleszthető vagy sem az életünkbe. Mindig átformálja az ember egész addigi életét a gyerekvállalás, vagyis sosem lesz kényelmesebb vagy biztonságosabb.

Azt végképp nem értem miért következik a fiatal korból az, hogy az apa egyből drogos is... Van ám olyan is, hogy együtt vállalják a gyereket, és szépen felnevelik.

2020. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ők álmodoznak. Álmodozni lehet.

Inkább az zavarta őket, hogy azt mondtad, amit a "felnőttek". Néha tényleg megjátszás hatását kelti wgy tizenéves az anyukája szavaival.

17 évesen én is nagyon szerettem volna babát, végül 27 évesen szültem.

Volt olyan osztálytársam, aki 18 évesen (érettségi után egyből terhes lett) szült. Nem igényelt több segítséget, mint a 40 évesen szült anyuka. Az meg mindenkinek a magánügye, hogy hogyan oldják meg a pénzügyi megélhetésüket.

2020. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valszeg mert olyat mondtál ki, amit mindenki tud. Senki nem szereti Nyilvánvaló kapitányt. Másfelől ha már terhes a lány, akkor utólag ez nem segít rajta. Naugyemegmondtam nénit se szereti senki.
2020. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!