Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell ennyit az ajtóban...

Miért kell ennyit az ajtóban állni?

Figyelt kérdés
Sokat tömegközlekedem mostanában. Távolsági buszon sokan de főleg az idősek már 10 perccel a megállás előtt sorban állnak az ajtónál. Nem azért csinálják mert el kellene sürgősen érni a következő busz, stb. Akkor meg mi értelme van ~10 percet ácsorogni az ajtóban? Ami igazán zavar, hogy villamoson is simán megcsinálják. 2-3 megállóval előbb felállnak és állnak az ajtóban ezért sokszor fel se tudok rendesen szállni a villamosra. Tegnap is felszálltam volna ha nem lett volna teli állva 2 ajtó is. Rendesen felfurakodtam mert ugye mikor szóltam, hogy éppenséggel felszállnék rám se néztek. Nem volt tömeg nyomor a villamoson. Akkor minek kell 2-3 megállóval előre az ajtóban álldogálni?

2020. febr. 4. 15:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is bírom, amikor üres a jármű, de tényleg üres, kb 50% ülőhelykihasználtság és emberke megállókon keresztül áll az ajtóban és hosszú megállókon keresztül zavarja a fel- és leszállás gördülékenységét. Elengedi ugyan a le- és felszállókat és nem is a világ vége, de kicsit zavaró azért. Illetve azt nem értem, őt hogy nem zavarja, hogy folyton félre kell állnia. A befelé nyíló buszajtó esetén már csak az ajtó szárnya miatt is.



A másik, amit viszont pszichológiailag nem értek, az nem kifejezetten az ajtószárnyban, de az ajtó előtti régióban tartózkodás.

Nagyon sűrűn állnak ott az emberek és nem értem (egyébként tényleg nem, egy pszichológiai háttér érdekelne engem), hogy miért jó az emberek zömének; hogy ott már semmi, de semmi intim szféráról nem beszélhetünk, még össze is érnek, ha más nem a kabátjuk, táskájuk.


Nekem mindig kényelmesebb beljebb menni; egyrészt jobban elérek kapaszkodót, könnyebb helyezkedni, másrészt minél messzebb vagyok vadidegenektől, azért mégiscsak jobb.


Végig lehet gondolni előre:

- forgalmas megállónál szállok? olyan helyeken rengetegen leszállnak, biztos nem maradok fenn.

- kisforgalmú megállónál szállok? bizony lehet nem árt egy megállóval arrébb szedelődzködni.

2020. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Megfigyeltem, hogy sokan szántszándékkal teszik ezt, hadd bosszankodjon a másik. Sportot űznek ebből, hogy "szobrot játszanak".

Engem egyszer konkrétan nem akart felengedni egy jól megtermett nőszemély a buszra. Úgy uralta a lépcső tetejét, mintha őrizné, úgy kellett kérnem, hogy ugyan, engedjen már felszállnom. Valószínűleg meg akart félemlíteni.

Az is jó, amikor meg nem engednek leszállni. Van, aki egyenesen megsértődik, ha normálisan szól az ember, vagy még be is szól valamit.

Arra is volt példa, hogy jeleztem valakinek kétszer is, hogy bocsi, de le szeretnék szállni. Harmadszorra, mivel reakció nulla volt, hangos "Leszállnék!" kíséretében félretoltam. Ennyi.

Pár megállót az ajtó közelében eltölteni, mert hamarosan leszáll, még érthető. De megállókon keresztül, hogy mindenki átessen rajta, már bunkóság/butaság, ahogy korábban is írta valaki.

"Fél, hogy fennmarad"-ugyan...nekem még sose sikerült, mert időben elindultam az ajtó felé és jeleztem.

Az meg, hogy fél, hogy fennmarad, egy nettó kifogás... Idejében kell jelezni.

De általánosságban rossz a tömegközlekedési kultúra, ez az ajtóban állás csak az egyik a többi között.

2020. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#11

Mondjuk sok járművön a tervezőt pofoznám fel, mert gyakran csak az ajtó környékén van kapaszkodó (vagy a plafonon, amit hajára kenhet az, aki nem 2 méteres égimeszelő).


De csatlakozok a tank-klubhoz, ha magától nincs valakinek annyi esze hogy ellépjen az ajtótól, én is átsétálok rajta - különben engem is megtaposnak hátulról.

2020. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Másik kedvencem, amikor szállnék le, de a hülyéje már kintről tolakszik fel. Látja, hogy szállnék le, de nem érdekli, nem áll arrébb, hogy le tudjak szállni, így csak nézünk egymásra, aztán végül én félretolom és leszállok. Ez mondjuk inkább metrón szokott előfordulni, de komolyan nem tudom mit gondolnak ezek az emberek.
2020. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!