Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nosztalgiázok ennyit?

Miért nosztalgiázok ennyit?

Figyelt kérdés
16/L vagyok, és sokszor elkap a nosztalgia érzése, és egyáltalán nem jó, mert mindig vágyakozok, most pl két évvel ezelőttre. Láttam egy dalnak a címét, amit akkor hallottam, és rögtön megcsapott az érzés, hogy én oda vissza akarok menni. Akkor nem annyira éreztem jól magam az osztállyal, de így visszagondolva nagyon jó volt az az időszak. De mindig ez volt velem, pl már hatodikban azt gondoltam, hogy bárcsak visszamehetnék az időben, most meg azt, hogy bárcsak hatodikas-hetedikes lehetnék. Mit tegyek ezek az érzések ellen?

2018. dec. 2. 07:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy úgy érzem, semmi érdekes nem történik velem és az osztálytársaim se szeretnek annyira.
2018. dec. 2. 07:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát 25 évesen én még mindig ezt csinálom, szóval átérzem :/
2018. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez mindenkivel igy van... en is ezt csinalom. Igy aztan rajottem hogy amit ma szarnak erezhetek, utolag ide fogok visszavagyni.
2018. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat^^ Amúgy velem az a fura, hogy nagyrészt a dalokkal vagyok így, pl meghallgatok egy dalt, amit mondjuk három éve hallgattam és szerettem és elfog egy fura érzés.
2018. dec. 2. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Bizonyos zenék engem is meg tudnak mozgatni, amikhez tudok kötni valamilyen emléket.

Például 4-5 éve, mikor az első OKJ-s szakmámat tanultam, emlékszem, hogy a Republic - Jó reggelt kívánok! c. dala volt hónapokig a reggeli ébresztőm, ezért ma valahányszor meghallom azt a dalt, automatikusan azok a reggelek jutnak eszembe, és elönt a nosztalgia.

Vagy mondjuk 2012-ben, mikor egyedül elmentem moziba megnézni a Prometheust, volt benne egy jelenet, ami nagyon megmaradt és tátott szájjal bámultam. Épp ezért, mikor meghallom azt a zenét, ami azalatt a jelenet alatt szól, akarva-akaratlanul is belémhasít az emlék, ahogy ott ülök a mozi sötétjében és ezt a jelenetet nézem.

Erről van szó egyébként:


https://www.youtube.com/watch?v=C1EeYB8Aog0

2018. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Velem is valahogy így szokott lenni^^ És fura belegondolni, mert a szüleim azt mondták, hogy ezek azok az évek, amiket vissza fogok sírni.
2018. dec. 2. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként igazuk is van.

Én is kezem-lábam törném, ha újra 16 lehetnék és jobban kihasználhatnám ezeket az éveimet.

Úgyhogy élj úgy, hogy majd ha te is 25 leszel, akkor érdemes legyen ezekre az éveidre visszagondolnod :) Ne pazarold el őket!

5-ös voltam.

2018. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogyan. Úgy érzem, senki sem akar barátkozni velem.
2018. dec. 2. 14:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg rossz érzés, hogy mindenki arról beszél, hova és kivel megy szilveszterkor bulizni, én meg valószínűleg otthon kuksolok majd a szobámban.
2018. dec. 2. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!