Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gyenge az akaratom?...

Miért gyenge az akaratom? Miétt nincs motivációm az életben semmihez?

Figyelt kérdés

A fenti problémák miatt bukdácsoltam végig a középiskolában, és rúgtak már ki legalább 12 munkahelyről. Mit kezdjek magammal hogy legyen motivációm és akaraterőm?

26/F



2020. febr. 9. 05:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Ilyennek születtél. Én is ilyen vagyok.
2020. febr. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Van egyáltalán valami célod, vágyad, amit el szeretnél érni?

Ha lenne ilyen, akkor foggal-körömmel küzdenél, hogy elérd azt.

2020. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kandelakuku ***** válasza:
34%

Ja ja, az előző jól mondja! Célok kellenek, amik fontosak számodra annyira, h nap mint nap küzdj értük!

Vmi biztos van, ami érdekel annyira, h motiváljon...?!

2020. febr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is celok kellenek. Altalanos iskolaban enis szar tanulo volram mert a legtobb tantargy egyaltalan nem erdekelt, mar akkor tudtam mi szeretnek lenni. Egyetemen viszont 5-re diplomaztam, mert az viszont erdekelt! ;))
2020. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Közerzettel összefügg.


No cigi no drog sport

2020. febr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 nemaRendőrség ***** válasza:
14%

Légy férfi!


Női hangon olvastam az írásod, nekik nincs kitartásuk általában, vagy a felnőtt fiúknak. De az kb ugyanaz.

Kezdj el gyúrni kezdésként

2020. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
motíváció kell? mondd magadban hogy egy csöves vagy ha nem éred el a kitűzött célt!
2020. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak magadnak tudod megmagyarázni, hogy mi kell hozzá.

Tényleg segít ha vannak céljaid.

Nem feltétlen egy távoli életcèl, hanem mondjuk a jelenhez közelebb álló kisebb célok, amikhez ha véghez vittél, már gondolkodhatsz is a következőn.

Pl: venni akarsz magadnak valami nagyobb dolgot, ezért ki kell tartanod a munkahelyen tűzön-vízen át, hogy megkeresd magadnak a pénzt rá. Vagy maga a munkateljesítmény fejlesztése is egyfajta cél, hogy előrébb törhess, feljebb juthass.

Az egyetem is szuper dolog, meg tudtad csinálni és még érdekelt is, felfoghatod ezt is úgy, mint egy sikerélmény, önmegvalósítás.

Lehet, hogy kicsit ilyen Szabó Péteres leszek, de a befelé fordultság is gond lehet. Amikor rajtam sok a teher, stressz, szorongás, mindig csak aludnék, ne kelljen ébren lenni, foglalkozni a dolgokkal. Szóval kerüld a stresszt, foglalkozz egy picit magaddal és élj az álmaidnak, céljaidnak vagy a kisebb dolgoknak amit fontosnak tartasz.

Én mikor egyedül vagyok itthon például meg sem tudok mozdulni a lustaságtól, sokszor szét hányom a cuccaimat és zacskós levesen élek.

De amikor tudom, hogy jön a párom hétvégére, mindent kitakarítok, bevásárlok, megfőzök és már ez is egy kis motiváció számomra, hogy ő jön és akkor van kinek főzni meleg ételt, ki pofázni a lakást, filmeket letölteni, ilyesmi.

Az apró örömöket is próbáld észre venni.

2020. máj. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Tulajdonképp ugyanazt akarom mondani, mint az előttem megszólalók, csak másként megfogalmazva:

Nem lehet, hogy csupa olyan dolgot csinálsz, amit mások akarnak, hogy csinálj? Az iskola jellemzően ilyen dolog. Lehet mindig arra koncentráltál, hogy kudarcot vallasz dolgokban, amiket nem is te akartál, csak ez fel se tűnt neked? Figyelj kicsit magadra, mi körül járnak legtöbbször a gondolataid. Lehet vágysz valamire, csak magadnak se vallod be. Ha rájönnél, mi érdekel igazán, akkor megvan a motivációd.

2020. okt. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem viszont emögött komoly pszichológiai probléma, akár személyiségzavar is állhat. Menj el egy komolyabb klinikai pszichológushoz, ha lesz rá pénzed. És legyél vele őszinte.
2020. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!