Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok egyedül programok...

Ti szoktatok egyedül programokat szervezni magatoknak? Miket, hogyan?

Figyelt kérdés

Én soha nem csinálok semmit és soha nem megyek sehová, mert nincsen hozzá társaságom és ezt már kezdem megelégelni. A családom sosem volt ilyen típus, más korosztály is vagyunk, ők nem nagyon érnek rá, eleve keveset is vagyok otthon stb., szóval velük emiatt igazából fel sem merül. Viszont a barátaimnál már próbálkoztam többször is ilyen-olyan ötletekkel, de feladtam. Valahogyan soha semmihez nincsen kedvük, soha semmi nem érdekli őket, soha semmi nem érdekes, túl későn van, túl korán van, túl drága, túl unalmas, túl sok ember van ott, nem akarnak menni sehová stb., valami mindig van. 90%-ban csak úgy találkozunk, hogy átmegyünk valamelyikünkhoz egy délután és akkor a szobában ücsörgünk x órán át. Nagy ritkán rá lehet venni őket, hogy pl. menjünk el valahová enni/sütizni/kávézni, de ez tényleg ritka és ez is inkább abban marad, hogy rendelünk kaját. Persze, így is találkozunk, így is tudunk beszélni egymással stb., de nekem ez már unalmas és sokszor kényelmetlen is (pl. a szülők sem feltétlenül örülnek annak, ha ott dekkolunk valakinél). Annyi helyre lehetne menni, akár csak egy gyorsabb egy-két órás programra is a városban pl. mozi, színház, állatkert, valamilyen előadás vagy bármiféle rendezvény, egyetemi programok, bulik, de én tök szívesen elmennék pl. kirándulni is, várost nézni, külföldre utazni, együtt sportolni vagy bármi. Nekik semmi nem jó soha. Ha megkérdezem, hogy ők szeretnének-e valamit csinálni, akkor mindig az a válasz, hogy szerintük csak találkozzunk valamelyikünknél. Én ezt már meguntam, viszont egyedül nem mindenhez van kedvem (pl. sokszor voltam már állatkertben, de társasággal azért mégis más lenne minden alkalom vagy mondjuk moziba sem járok egyedül, mert akkor inkább megnézem otthon egyedül), valamit pedig egyedül még nem mertem (pl. buliba nem merek éjjel elmenni egyedül, vagy mondjuk egyedül kirándulni és utazni sem mertem még).

21/L


2020. febr. 13. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én szoktam egyesül járkálni a városban, beülök enni vagy inni valamit, keresek programot és oda elmegyek, meg ilyenek.
2020. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ismerős helyzet, velem mondjuk az volt, hogy a rossz önbizalmam miatt nem mertem sehova se menni. Aztán elkezdtem foglalkozni a régi autókkal, számítógépekkel, marketplace-ezek, és emiatt sok új embert ismertem meg, akikkel lehet közösen tervezni. Most vasárnap is lesz autóstalálkozó, előtte meg egy régi osztálytársamhoz megyek kereskedni. Elkezdtem nyitni a világ felé, én így tudtam végül programokat szervezni magamnak (és végül így jött meg az önbizalmam is).


Amikor egyedül vagy, nincs nyüzsgés körülötted, gondold át alaposan, hogy mik érdekelnek. És ha mondjuk diákmunkázol, vagy suliba/egyetemre jársz, akkor azt megoszthatod az emberekkel. Rosszabb esetben csak meghallgatnak, de jobb esetben őket is érdekli az adott dolog, így lehet bekerülni egy jó közösségbe, ahol programokat szervezhetsz valakikkel.


Nyilván ott a másik oldal is, hogy az embernek szüksége van valakire, aki mellett kicsit lazíthat. Sétálhat vele a dunaparton, kocsikázhat vele egy szerpentines úton, vagy csak este megnézni valamit a számítógépen. Nekem ez hiányzik leginkább, ha nálad is ez a helyzet, ez is egy jó megoldás lehet a kérdésedre.

2020. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem feltétlenül hiányzik így, hogy legyen velem valaki csak szimplán a monotonitást unom és én szívesen elmennék mindenféle programokra. Viszont én még nem utaztam vagy kirándultam teljesen egyedül, buliba is félnék elmenni teljesen egyedül, eleve éjszaka mászkálni az utcán is kockázatos (és mondjuk nem is a legjobb környék ez), szóval ilyen jellegű problémáim vannak ezzel. Könyvtárba, moziba, kávézni stb. el szoktam menni, de ez egyedül azért nem egy nagy program.
2020. febr. 13. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyedül is jól érezheti az ember magát. Én régebben beültem egyedül is cukrászdába, kávézóba, kajálni. De moziba is mentem, ha nagyon meg szerettem volna nézni egy filmet, sőt koncerten is voltam, meg színházban.

Időnként most is előfordul, h. elkísérem a férjemet munkaügyben egy városba. Ott reggel kitesz a kocsiból és csak délután, mikor végez találkozunk. Addig egyedül fedezem fel a várost, nézelődök, beülök reggelizni stb.. Szuperül elvagyok. Nem kell senkihez alkalmazkodni, akkor ülök le vagy oda megyek be, ahova én szeretnék. Fotózgatok közben, élvezem:)

2020. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben elmentem az uszodába, úshtam 45 percet, szauba, jacuzzi.

Simán elmentem bringázni is.

Vagy felkaptam a fényképezőgépemet és ki a parkba vagy akár a belvárosba.

Kávézni, enni ma is simán beülök. Az előzőekre nincs idő, mert dolgozom és tanulok egyszerre.

2020. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mozi, koncert, rendezvenyek, turazas, hetvege valahol, kiveszek egy szobat es megnezem a varost,

kave/suti

meg tancolni is elmentem egyedul, elvegyultem a tomegben, sotet volt, senki nem vette eszre, hogy egyedul vagyok

2020. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Autót takarítok, elmegyek vele az elkerülőre kicsit kikormólni (nem 160-al tolom neki, mondjuk 90-el 3-ba ). Meg elmegyek és nézek kamionokat.
2020. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán szoktam egyedül programozni. Edzőterembe egyedül járok, de van, hogy csak sétálok a belvárosban, beülök egy kávéra. Leülök egy padra a parkban. Könyvesboltban órákig bolyongok. Aztán valahol megeszek egy gyrost. Nincs ebben semmi, engem pl. ez kikapcsol.

(N/24)

2020. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondjuk nem egészen ilyesmire gondoltam. Az ember elmegy boltba, könyvtárba, sétál egyet a városban, a hobbijával foglalkozik, megiszik egy kávét stb., ezek hétköznapi dolgok. Persze, ez is kikapcsol, lehet jó élmény, kellemes, pihentető, szórakoztató stb., de inkább olyasmire gondoltam, hogy pl. egyedül elmenni egy koncertre/buliba/színházba stb. vagy egyedül utazni/kirándulni/nyaralni stb., amire az embernek azért nincs minden nap alkalma.
2020. febr. 14. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Koncertre el szoktam menni egyedül, attól viszont félek, hogy valamit belerakhatnak az italomba, úgyhogy csak vizet iszom. Túrázni is jártam régen társasággal és egyedül is, jövőre ismét szeretnék. Vannak túracsoportok, amikhez lehet csatlakozni, nem tudom, hogy a turatars.com létezik-e még, én ott néztem ki nekem szimpatikus túrákat. Egyedül túrázni csak a Budai hegyekben mertem, mert nem igazodom el a térképen, ott meg valamilyen lakott településen előbb-utóbb kikötök. Buliba sosem jártam.
2020. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!