Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a te személyes népszerűtlen...

Mi a te személyes népszerűtlen véleményed?

Figyelt kérdés

2020. febr. 17. 01:22
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Kedves 35-ös, aki szintén nem kedveled a suttyóskodást: Ez csak egy példa volt az ilyen viselkedésre, de engem zavar az ilyesféle "zene", akár hangosan hallgatják, akár nem. Sajnos bizonyos körökben népszerű, szórakozóhelyen, falunapon is, tehát biztos van rá igény. Na most egy ilyen embernek aki ezt mégis kedveli, világosítsd fel arról, hogy ez mekkora prosztóság. Mert amúgy nagyon az.
2020. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
62%

Számomra még mindig a Fidesz a legkisebb rossz párt az országban. Az ellenzék egyszerűen szánalmas, szerintem nem kell részleteznem. Innentől politika off.


Epilepsziás, vagy más, kezelhető betegséggel élő ember igenis szerezhessen jogosítványt, dolgozhasson felelősségteljesebb munkakörben, ha sikeres a kezelés.


Nem teljesen értem a klímahisztit. Nem tagadom, hogy drasztikusan változik a környezet, de ezt ne csak az átlagembereken akarják leverni. A kisember ne utazzon autóval, ne égessen, fizessen szemétszállítási díjat.

Nem értem pl, hogy miért szitkozódnak egyesek, amikor a tanyasi ember elégeti a hulladékfát pl. Attól még nem lesz környezetbarátabb a megsemmisítése, ha a parasztember súlyos pénzekért leadja az akármilyen szemetét (műanyag, fa, akármi...), aztán ugyanúgy elégetik, vagy tárolják egy nagy telepen. Ja. Ha egyáltalán le lehetne adni.

Egy olyan országban, ahol az erdő közepén vannak szemeteszsákok szétszórva, valószínűleg nem csak az emberekből hiányzik a hajlandóság/szorgalom a probléma kezelésére, hiszen km-eken át hurcolták, a szemétlerakóba is el tudnák vinni. ... Na mindegy, ez egy hosszú téma, és nem akarok politikába átcsapni.


Nem igazán értem a szelektív hulladékgyűjtés lényegét sem. Tudom, elvileg városi legenda, hogy a "központban" újraöntik, de bármikor megeshet, hogy rossz helyre dobják a szemetét, innentől meg annyi a szelektálásnak. Gondolom, hogy újraszelektálják, de nem értek hozzá, szívesen veszem ebben a témában a kioktatást.



Biztos vagyok benne, hogy a koronavírus nem csak úgy "magától" terjedt el. Az USA pl nem először alkalmazna vegyi/biológiai fegyvert.


Manapság úgymond "menő" lett a fiatalok között a boomer generáció lenézése, kifigurázása. Ezzel nem értek egyet, vannak lökött papák/mamák, de az én nagymamám nagyon sokat mesélt az élményeiről. Persze Ő is szokta szapulni a "maifiatalokat" (Magántanár, és sok lump alakkal találkozik, ez tény), sokszor elmondta, hogy micsoda szegénységből küzdötte fel magát annak idején és becsüli Kádárt, stb... De rengetegszer elmondta, hogy ha ma lenne fiatal, ugyanolyan helyzetben, mint az átkosban, a mai körülmények között valószínű nem tudna kitörni.



Szerintem homoszexuálisok ne vállaljanak gyereket. Számomra abszurd a dolog. Mondom ezt úgy, hogy nekem alapból tökmindegy, hogy ki-kivel kefél.


Túlszaporodtunk, és a klímakatasztrófa elkerülésének >egyik< módja, hogy >valahogy< szabályozva legyen a születésszám. Tudom, hogy Kínában ez kudarcba fulladt, de a bolygó képtelen eltartani ennyi embert egy élhető életszínvonalon. Az "európai" életszínvonalhoz még több energia kell.



Szerintem az elektromos autózás egyelőre zsákutca. Mondják, hogy "maaaajdaszilárdtestakumulátorok", de csak ettől nem kéne várni a megváltást. Az viszont kétségtelen, hogy a villanymotorok hatásfoka sokkal nagyobb, mint a belsőégésűeké.

A hibrid jó megoldás lehet most.


Megint politika... Úgy gondolom, hogy Fidesz/nem Fidesz, Magyarország nem lesz egy ideig teljesen független, nem lesz önellátó.

Kaptunk egy Trianont, rengeteg természeti+humán erőforrást elvesztettünk + a fejlesztések nagy része ment a levesbe, majd 2 újjáépítés után 25-30 éve a maradékon is megosztoztak a hiénák. (gondolok itt a privatizációra)


Úgy gondolom, hogy az emberek bizony nem egyenlőek, sőt, a manapság növekvő rasszizmusnak bizony megvan az oka. Pl Magyarországon a cigányok, Amerikában a négerek terrorizálják a népet. Lehet persze példálózni, hogy fehér bűnözők/zaklatók/akármik is vannak, de a tények tények maradnak! Egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az integráció megbukott.


Nem értek egyet a liberális neveléssel, illetve tényleg van olyan szituáció, amikor a gyerek bizony megérdemel egy nagy maflást.



Nagyon alul vannak fizetve, de rengeteg a tanárok és az orvosok között a sarlatán, a szakmailag nulla, aki nem ért hozzá, és alkalmatlan a munkájára.



... Hirtelen ennyi jutott most eszembe.

F

2020. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek valójában sosem másztak le a fáról, legalábbis agyilag. Mindenkiben vannak több ezer, tízezer éves ösztönök amik szerint cselekszik (pl. veszély helyzetben, párválasztásnál, stb). Ezért nagyon nem vagyunk olyan fejlettek és tudatosak mint sokan szeretnék beállítani. Igazából ponthogy szánalmas, hogy ennyi év "evolúciója" alatt csak ennyire tellett.
2020. febr. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
73%

#24 vagyok, még eszembe jutott egy pár, úgyhogy folytatnám :D


8. A nyugdíjasok egy része nem érdemel semmiféle többlet tiszteletet az alapvető, egyébként is minden ember iránt tanúsított tiszteleten felül. A nagy részük a háború után született, soha nem élt rosszabbul, mint a mai fiatalok (sőt, volt ott bőven nyaraló, utazás, ingyen lakás cserébe azért, hogy napi két négyzetmétert felsöpört a gyárban) és ma is aránytalanul több támogatást és figyelmet kapnak az államtól és az egész társadalomtól, mint azok, akik tényleg megérdemelnék (pl ők ingyen használhatják a tömegközlekedést, de egy jövedelem nélküli, iskolaköteles korú gyerek nem...). Semmi joguk kiemelt tiszteletet és extrákat elvárni csak mert régebb óta élnek, mint mások, ha egyébként primitívek, erőszakosak és önzőek.

9. Nem feltétlenül lusták és nem biztos, hogy élősködnek a férjükön azok a nők, akik nem dolgoznak, hanem otthon maradnak a kicsi gyerekeikkel. Ha egyébként a pasi egyedül is simán keres annyit, amennyiből az egész család vígan elvan és mindketten így szeretnék intézni az életüket, akkor legyenek boldogok.

10. A kutya, macska nem gyerek és nem is pótol egy gyereket. Sokan annyira bele vannak buzulva a háziállataikba, hogy az már szinte beteges. Semmi probléma azzal, ha valaki nem akar gyereket, csak ne mentegetőzzön azzal, hogy neki már van gyereke, Bodrika. Természetes, hogy az ember szereti az állatait és ragaszkodik hozzájuk, de egyetlen állat sem képes emberi kapcsolatokat pótolni.

11. A Marvel filmek gagyik, unalmasak és nincs mondanivalójuk. Persze látványos, ahogy hatalmas, fantasztikus lények és jópasik szétbaxxnak egy várost, de itt ki is merül a dolog, két-három film után meg sem tudja őket különböztetni az ember. Nem gáz, ha valaki nem vágyik mély mondanivalóra, csak simán élvezi a látványt, de akkor simán csak vallja be, hogy ez a helyzet és ne magyarázzon bele mély erkölcsi dilemmákat abba, hogy Pókember odabaxxa Batmant a felhőkarcoló oldalának, vagy mittomén.

12. A legtöbb magát introvertáltnak tartó ember valójában szociálisan visszamaradott (autizmus spektrumon van?) és szorongó, a társas helyzetekben érzett szorongást és kínt hiszik normálisnak, hiszen csak introvertáltak. Egy introvertált és mentálisan ép ember társas helyzetekben is képes helytállni, hozzá mer szólni másokhoz, tud barátokat szerezni, parkapcsolatot kialakítani, egyszerűen csak attól töltődik fel, ha egyedül töltheti az idejét.

13. A túlzott kigyúrtság a férfiaknál messze nem olyan vonzó és fontos a nők szemében, mint ahogy azt ők gondolják.

14. A vitaminokat, táplálékkiegészítőket, gyógyteákat és hasonló gyógyhatású készítményeket csak orvosi rendelvényre kellene kiadni. Egyrészt egy csomó ember feleslegesen kidobja a pénzt, mert elhiszi, hogy marha nagy változás áll be az egészségében, ha megveszi a legújabb, legjobb (és persze legdrágább) vitamint, pedig egyébként abszolút nem lenne indokolt szednie, mert a normális táplálkozással is bőven bevisz mindent, amire szüksége van. Másrészt rengetegen teszik tönkre magukat vagy legalábbis betegednek meg attól, hogy ész nélkül, indokolatlanul, össze-vissza szednek mindent, mert ugye ez nem gyógyszer.

2020. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

#24 azaz #44 megint csak egyet értek MINDENNEL!

Annyiban kiegészíteném az egyik pontot, hogy akkor viszont a jövedelem nélküli TANULÓnak ne kelljen fizetnie az utazásért és ne a nyugdíjasoktól vonják meg. Mamámék például teljesen normálisak (mondjuk ők a háború előtt születtek, 80 felettiek) de sosem követeltek tiszteletet és nem agresszívak vagy kötekedősek.


Az izmos pasikat örülök, hogy felhoztad, mert szerintem sem néznek ki jól, de ez már az ő döntésük.

2020. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
#45 nem kellene megvonni a nyugdíjasoktól, csak semmi értelme annak, hogy a diákoknak 50% kedvezmény jár, a nyugdíjasoknak pedig totál ingyen van. A diák kénytelen igénybe venni a tömegközlekedést, hogy elmenjen az iskolába, a nyugdíjasnak pedig legfeljebb a piacra vagy az unokákhoz "kell" elmennie, emellett még jövedelme is van, amiből a legtöbbjüknek bőven futná egy szintén kedvezményes nyugdíjas bérletre (városon belül nálunk asszem 600ft körül van havonta a diákoknak). Szóval szerintem korrekt lenne, ha vagy a diákok is ingyen (pl érvényes diákigazolvány felmutatásával) járhatnának, vagy a nyugdíjasoknak is kedvezményes bérletet kellene venni (ami persze nem valósítható meg népfelháborodás és tiltakozás nélkül).
2020. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

#46 igen azt mondtam, amit te, hogy akkor a diákok is utazhassanak ingyen!


Ami miatt népfelháborodás lenne az megint azért, hogy 'hát mert a mai fiatalok'

És nem azt mondom, hogy a mai fiatalok szentek, mert akkora suttyó, tiszteletlen, neveletlen parasztok vannak, hogy még nekem is égnek áll a hajam, pedig 2001-es vagyok. DE, azt vettem észre, hogy, pont azok papolnak arról, hogy 'a mai fiatalok' akik konkrétan nem látnak bele egyáltalán ennek a generációnak a helyzetébe, talán gyerekük sincs, vagy, ha van is, annyira foglalkoznak vele, hogy talán még szülőire sem mennek el, érdekes módon, ez is olyan helyzet, ahol azok pattognak a legjobban, akik a legkevesebbet tudják a dologról.

2020. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!