Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előfordult veletek, hogy...

Előfordult veletek, hogy nagyon tiltakoztatok valami ellen, majd mégis azt csináltátok, vagy aszerint jártatok el? Fel kellett adnotok egy erősnek hitt elveteket? Undorodom a protekciótól, viszont "kénytelen" voltam igénybe venni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Megpróbálom nagyon röviden leírni az esetem. Adódott egy lehetőség munkaügyben, nagyon régóta vágyom erre a helyre. A volt munkatársam kalimpált értem egy olyan embernél, aki meg van bízva az emberek felvételével. Ezt azután, hogy elküldtem a jelentkezésem az állásra és úgy, hogy nem is kértem rá, hogy szóljon az érdekemben (a volt munkatárs úgy kerül be a képbe, hogy ő már az új helyen dolgozik, ahova én most pályáztam). Sikerült beszélnem a megbízottal, tetszett neki az önéletrajzom, a tapasztalataim, majd 1 hónap múlva elhúzta a mézes madzagot, hogy én leszek az egyik kiválasztott. Rá egy héttel beszéltem vele újra, amikor is azt mondta, hogy igazából sajnos nem rajta múlnak a dolgok, és bár nagyon szeretné ha én lennék az az ember akit felvesznek, mert sok jót hallott a munkámról de mások is pályáznak a helyre cégen belül. Ezen igazából felcsesztem magam, mert több mint 2 hónap várakozás után, mikor teljesen beleéltem magam, hogy enyém lesz az állás, elég kiábrándító volt hallani, hogy mégsem. Annak ellenére, hogy megfelelőnek is találtak a pozícióra. Így ismeretség révén(amit sosem akartam kihasználni, bár korábban már többször felajánlották) megszereztem a vezető elérhetőségét, aki hajlandó fogadni egy személyes meghallgatáson. Emiatt viszont iszonyatosan bűntudatom van. Eddig mindenért megküzdöttem és mindent teljesen egyedül értem el, most viszont azt érzem, hogy egyáltalán nem is érdemlem meg ezt a munkát. Nyilván csak egy meghallgatásról van szó nem biztos sikerről,de úgy jutottam ehhez a lehetőséghez, hogy azt nem én érdemeltem ki. Ráadásul teljes mértékben elítéltem eddig a protekciót, erre most én vagyok az aki ezzel él. Már azon is gondolkodtam, hogy nem élek a lehetőséggel. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Mindenféle véleményt meghallgatok, bírom a kritikát is, ne kíméljetek!
2020. febr. 18. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem, azért nekem ezt már nem bírná a gyomrom, hogy személyesen a nagyfőnökhöz bekuncsorgom magam. ha a HR-esen nem jutok tovább akkor nem jutok. Nekem ez így ciki lenne. Persze sokan csinálják, én nem csináltam volna. :D
2020. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A novella már nem kellett volna, anélkül is értjük a kérdést.

Volt egy főnököm, aki szart se csinált, és nagyon jó fizetést kapott érte. Megfogadtam, h nem leszek ilyen. Mit ad isten, őt kirúgták és én kaptam meg a pozícióját. Semmit nem kellett csinálnom, hatalmas fizetésért, és nem tiltakoztam egy percig se. Mentségemre legyen mondva, h én nem lettem paraszt, arra használtam a hatalmamat, h a dolgozók helyzetén is javítsak. A közvetlen kollégáim lettek a beosztottjaim ugye.

2020. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen első megértem a véleményed, én is ezt érzem. Második válaszoló, valamivel csak kiérdemelted az állást. Az más dolog, hogy szinte semmit nem kell dolgoznod az adott pozícióban.
2020. febr. 18. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Így működik a világ. Hozzánk most vesznek fel valakit, akinek az apja egy társosztályon dolgozik. Már az interjú előtt ki lett mondva, hogy ha csak nem debil, ő lesz választva. 'Sajnos' nekem is mindenért meg kellett küzdenem, pedig úgy szerettem volna csak egy kis hátszelet néha.

Én nem ítéllek el... hiába tartja valaki az elveihez magát, senki nem fogja megveregetni a vállad érte, egy idő után meg befordul az ember, amikor azt látja, hogy semmire nem ment az elveivel. Drukkolok!

2020. febr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2020. febr. 21. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!