Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lerázni a kéreget...

Hogyan tudom lerázni a kéregetőket úgy, hogy nem bántsam meg őket?

Figyelt kérdés
Bejött a munkahelyemre egy idősebb hölgy. Kenyérre kért pénzt, mert van 7 gyereke, az utcán, egy vagonban laknak... Mikor mondtam, hogy szerencse, hogy nem vitte el a gyámügy a gyermekeit, azt mondta, hogy azért, mert megsajnálták őket... Valahogy nem hittem neki, de mivel szépen kunyerált, így vitte a pár forint apróm... Így tudtam csak megszabadulni tőle... Nem, nem vagyok smucig, de sokan lehazudják a csillagos eget is. Erre nincs pénzem... Egyébként sincs sok... Nincs szívem durván elküldeni a fenébe, mert mi van ha igazat mond? Tudtok nekem segíteni abban, hogy mit tegyek ilyen helyzetben?

2020. febr. 21. 15:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Erre való a közoktatás, hogy megtanulja.
2020. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

Engem már nem érdekel, hogy kit bántok meg. Amíg végigsétálok a városban, addig ha 10 kunyeráló nem jön oda, akkor egy sem. A harmadiknál már nem tudok kedves lenni és elhajtom az anyjába.


De ugyanez a helyzet a 30 körüli csajjal, aki búbánatos fejjel odatotyog a piros lámpánál a kocsimhoz, hogy neki 5 gyereke van. Tegnap megkérdeztem tőle, hogy ha kunyerálás közben valaki tud vigyázni a gyerekeire, akkor miért nem megy el dolgozni. Otthagyott.


És nem, nem szoktam adni. Nem azért mert smucig vagyok, hanem mert nem azért dolgozom, hogy mások piát meg cigit vegyenek a pénzemből.

2020. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb kéregető lusta munkakerülő.Én szoktam nekik mondani hogy menjenek el dolgozni.
2020. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Volt egy alak, aki ugyanabban a buszmegállóban kéregetett, árult újságot mindig, ahol én vártam a buszt.

Egyszer vettem tőle egy újságot, adtam neki 500 forintot érte.

Erre pár hétre rá megint odajött. Mondtam, hogy nincsen pénzem, nekem is ki kell valahogy húzni hónap végéig. Erre a tömött buszmegállóban elkezdett minősítgetni, hogy én ilyen meg olyan aljas nő vagyok. Elküldtem a fenébe. Azóta csak nagyon-nagyon kevés esetben adok pénzt, inkább utcán zenélőknek, stb.

Én elhiszem, hogy kilátástalanságban teljesen máshogy viselkedik az ember, de mi lett volna, ha nincsen senki a megállóban? Agyonver a kevés pénzemért? Kibukott a valódi énje.

Minimálbért kerestem akkoriban amúgy.

2020. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

En simman azt szoktam mondani mindenkinrk hogy nem adok. A kifogasokra fel vannak keszulve, arra hogy valaki direkt modon megmondja a tutit arra nem. Nem sertodnek be, nem allank le vitatkozni, egyszeruen tudatukra adod h nem adsz es keszenvan. Pont a multkor a corvinba egy dzsipo mellett mentem es mondja h teso adja ma egy szazast, es mondom h nem. A erre azt mondta hat de telefonalnom kell, mondom neki hat az engem hol erdekel, utana mintha kiesett volna a ritmusbol, azt mondja, ja hogy nemet mondtal. Azzal mentunk tovabb.


A masik taktika amit alkalmazok, hogy akik szembejonnek az utcan, es me akarnak állítani azoknak elore jelzem a fejemmel hogy nem nem, es szavak nelkul tovabb haladok.

2020. febr. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

1. Bocsi, nincs nálam

2. Bocsi kártyám van

3. Bocsi csóró vagyok én is

4. Bocsi, nem (indoklás nélkül)

2020. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy ha lenne, adnék.
2020. febr. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Leszarom,mit éreznek azok a senkiházi parazita bűnöző férgek. Nem vagyok köteles eltartani az ilyen sz**házi naplopókat. Takarodjanak dolgozni,vagy dögöljenek meg. Undorítóak,lenézem őket
2020. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok,aki lepontozott. Sose legyen nagyobb öröme az ilyen fírgeknek.
2020. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!