Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek a kéregető...

Ti hogyan kezelitek a kéregetőket?

Figyelt kérdés

Engem már kezd nagyon felhúzni, hogy öt percre nem lehet leülni sehová arra a rohadt padra mert egyből megtalál magának valami fakalap! Ha mellé még rá is gyújtanék akkor meg borítókolom, hogy még 1 percnek sem kell eltelnie.


Miskolcon is, Nyíregyen is, nagyobb városokban gondolom hasonlóan vannak, akik gyerekeknek kéregetnek, és bakker beléd teszik a bűntudatot, ha nen adsz nekik, és még én érzem magam utána szarul! Ma is mondom jó adok 500-at, neki 2000 kellene mert annyiba kerül egy gyerek negmentese elküldtem a jó kva anyjába! Ha mégegyszer odajön hozzám vmi kéregető olyat beverek neki, hogy leszáll a feje a helyéről! Nem hagyják soha nyugton az embert . Most is kezd jó idő lenni.. de miattuk nem lehet majd leülni egy kicsit sehová sem! Egyébként meg szoktam adni, de akkir is idegesítő már a héten negyedjére találnak meg!



2019. márc. 20. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú amit leírtál annyira tipikus.

Velem elég parasztok tudnak lenni, néha adok normálisabbaknak, de nagy átlagban csak a mocskolódást kapom.

Akik igazán felhúznak...azok a piás fazonok, akik bizalmaskodva beszólogatnak, meg hogy CSAK ENNYI (200 ft után, miközben én marha keveset kerestem, mindegy). Álltam buszmegállóban, jó tömött, és odajött egy férfi, akinek egyszer adtam már 500 forintot, pedig nekem is alig volt. Mondtam neki, hogy most viszont nem tudok adni, mert nagyon rosszul állok anyagilag. Erre "hát neki még annyi sincsen", aztán elkezdett személyeskedni, hogy milyen rideg vagyok, csak kibukott az igazi énje.


Másik típus, akikről írtál szerintem, ami szerintem tényleg durva, Kelenföldön és a Keleti pályaudvarnál azok a KAMU adománygyűjtők, ilyen noteszekkel, meg aláírásgyűjtő lappal. Ők viszont tényleg durván be tudnak szólni az embernek, és nagyon alja módon, ahogy veled is tették.

Minap Keletinél el akarta állni az utamat egy ilyen alja nő, amikor kikerültem utánam kiabált még valami ocsmányságot. Férfi megfelelője Kelenföldön szintén, valami olyasmit, hogy " pedig látszik magán milyen jól él, hát igen inkább magára költ ez lerí, szégyellje magát". És ezek a jóindulatú adománygyűjtők?? Ezek zaklató r--hadékok.

2019. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy fillért sem szabad ilyen kéregetöknek adni.

Mert ételre kell nekik, hanem italra, drogokra, vagy a kérdgetö maffiának kell leadniuk.


Minden egyes fillér amit adsz nekik, az csak az ö állapotukat rontja. Ha drogos, alkoholista kéri azt tßamogatod a következö adag megvételében. Ha a kéregetö maffiának dolgoznak(akik persze ezeket az emebreket keményen kihasználják), akkor a maffia zsebeit tömöd.


Jotékonykodj máshol és nem lesz rossz érzésed, ha egy kéregetönek nem adsz semmit sem.


Habár én külföldön élek, de nem gondoltam, hogy Mo-n ennyire rossz a helyzet kéregetö ügyileg.

2019. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen hidegen hagynak. Ha valamiért úgy találom, hogy ennek vagy annak adok, akkor adok, de nem azért, mert köteles vagyok, hanem mert úgy látom jónak. Zenészeknek pl szoktam néha dobni, mert némelyik eszméletlen jól játszik. Akik fixen meghatározzák az összeget, azt úgy hagyom ott, mint a huzat. A piás, durva alakok se tudnak érdekelni. Lehet, hogy nem az ő hibájuk, hogy ide jutottak, de ilyen a világ, nem menthetek meg mindenkit.
2019. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
teljesen hidegen hagynak, egy határozott erős "nem" csodákra képes.
2019. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször egy határozott "nem", vagy "nincs"szokott lenni a válaszom. Ha erősködik akkor elküldöm az anyjába. Ő meg pofázzon amit akar, nem érdekel.


De néha egy kicsit kreatívabb is szoktam lenni. Volt aki elkezdte mondani, hogy nincs pénze, válaszul elmagyaráztam neki, hogy merre találja a munkaügyi központot.

2019. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Most tudom én tűnök olyannak, aki fukar meg ilyesmi. Pedig még segítő szakmában is dolgozom. És bakker nem elég azokat a rohadt galambokat is kerülgetni az úton, meg találnak ők is, de adjak még borravalót is mindenkinek, mert lassan már az automata is csúnyán fog rám nézni.. á inkább ki sem megyek az utcára 😁 Na mindegy ez van.
2019. márc. 20. 12:56
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Én bezzeg ezreket hagyok az utcán... Persze nem akárkinek, a kéregetőknek pont nem, mert lárszik rajtuk, hogy cigire/piára költik. Még nagyon régen adtam egynek, de a szemem láttára vett cigarettát belőle (akkor még nem volt nemzeti dohánybolt). Ellenben utcazenészekben csak idén több pénzem van már mint amibe egy aréna koncertjegy kerül. Persze közülük is sok az alja népség sajnos, de szerencsére felbukkannak olyanok is akik megérdemlik - egyről konkrétan tudom, hogy ebből él, de normális életet, mint én. Így vele bőkezű vagyok.
2019. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nem tartozol sem nekik sem másnak magyarázattal.

Fordított esetben ők hótziher, hogy le sem szarnának.

2019. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pesten ha minden egyes kéregetőnek adnék, akkor kb. fél óra alatt elfogyna a havi fizetésem. Én legtöbbször figyelmen kívül hagyom őket, 1 percig bűntudatom van, (pedig nem az én hibám, hogy kéregetnek) utána elfelejtem a dolgot.
2019. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Metionin ***** válasza:
100%
Kikerülöm őket, nem szólok hozzájuk. Akik meg ilyen "alapítványi" kéregetők, pláne nem szabad nekik adni, csalók mind. Amikor felkerültem a városba, eleinte rendesen bűntudatom volt hogy nem tudok adni, főleg hogy sokan végignéztek rajtam és úgy morogtak hogy "nincs, na persze" pedig nem néztem ki soha gazdagnak, sőt. Volt olyan hónap amikor annyi mindent kellett vennem hogy vajas kenyér volt a menü 3 hétig. De ezt ők nem tudják, sokuk úgy van vele hogy mindenki gazdag és csak azért nem adnak nekik pénzt mert köcsögök. Egyszer egy fiatal nő le is köpött amikor megkérdeztem tőle hogy ugyan miért nem megy dolgozni ha otthon 4 éhes gyerek várja (néha 5 , mikor mennyit mondott), én is dolgozom éjszakánként az iskola mellett. De a munka nekik valahogy sosem opció.
2019. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!