Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 22 évesen nektek volt már...

22 évesen nektek volt már szakmátok, munkahelyetek és félretett pénzetek?

Figyelt kérdés

2020. febr. 26. 22:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Szakmám nem volt, de munkám és félretett pénzem igen.
2020. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy alapszakos diplomám volt, amit végül nem is hasznosítottam úgymond azon kívül, hogy mesterszakra mentem vele, a második alapszakos diplomámmal helyezkedtem el végül.

Félretett pénzem volt akkoriban (500 000 ft körül) alkalmi diákmelóból és 22 évesen vettek fel az első tartós munkahelyemre diákmunkásként, akkor még csak irodai asszisztensnek. :)

Rá fél évre kaptam meg az első szakirányú állásom, mint diák, rá egy évre pedig juniorként vettek át ugyanannál a cégnél. A második szakom végül estin kezdtem újra, 24 évesen. Abban az évben fejeztem be a mesterszakot is. Akkor költöztem külön a szüleimtől is a párommal.


Nem mondom, hogy időben és nem mondom, hogy összeszedetten kezdtem. Ne aggódj. :)

2020. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Én két hónap múlva leszek 22. Van már egy szakmám, de nem tervezek dolgozni benne, nappali tagozatos egyetemista vagyok. Munkahelyem nincs, pénzem csak annyi, amennyi ösztöndíjam felhalmozódott eddig.
2020. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Szakma, munka igen. Pénz csak nagyon minimális.
2020. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Szüleim tettek félre számomra pénzt, de az nyilván nem saját megtakarítás, és nem is nyúltam akkor hozzá.
2020. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok és most csinálom egyetemen BSc szakon a 2. félévemet lmao
2020. febr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok már van egy szakmám, félretett pénzem nincs, nem bejelentett munkahelyem van, jól fizet de az egész egy szopás. (Költöztetés) idén szeretnék érettségizni utána meg egy bolti eladói tanfolyamot letenni.
2020. febr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Hamarosan 22 leszek.

Szakmám van + érettségi,most szereztem 2 okjt,jelenleg nincs munkám de hamarosan lesz csak intézem a papírokat a munkügyibe,minimális összeg van félretéve, 1 hónapig ki tudom még húzni magamat ha nem lenne meló helyem.

2020. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

érettségi mellett raktam 2 szakmát, utána egy 2 éves OKJ-t

20 évesen 3 szakmával az anyagi lehetőségekhez mérten nagyon alacsonyan kezdtem a kapcsolat és szakmai célok miatt, úgy érzem be is jött


22 évesen pár százezer forintom volt, talán 1 millióm, ha volt félrerakva (mindig is jól tudtam beosztani a pénzemet, még a keveset is)

2020. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Igen volt már,szoftvertesztelő voltam akkoriban junior,és a legelején manuális teszteléssel foglalkoztam.

Félre tett pénzem nem sok volt mert visszaforgattam a saját képzésembe(akkoriban angolt még toltam kommunikációt tanárral, meg teszt automatizálás,szoftverfejlesztést(gyakorlati dolgokat hozzátanultam,mert egyetemen úgy éreztem hiányos volt nekem legalábbis).

Mellette több ilyen soft skill tréningre is jártam,fejlesszem a kommunikációm,CV írás,énmárka,önmarketing, meg a hobbimra a kondira kajára költöttem még.

Ezekre sokat áldoztam.

Utána kezdtem el egyre többet félretenni,volt már nekem is 5k eltéve.

2020. febr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!