Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy egy...

Miért lehet az hogy egy közösségben vágják rám a pofákat, összesúgnak a hátam mögött, de a szemembe senki nem hajlandó belemondani semmit?

Figyelt kérdés

Elég feltűnően vágják rám a pofákat, röhögcsélnek rajtam, pletykálkodnak, összesúgnak a hátam mögött, vannak néhányan, akiket még a jelenlétem is zavar. De ha valakitől konkrétan megkérdezem mi a bajuk velem, min kéne változtatnom, akkor hirtelen senki se tud semmit, senki nem mond semmit, eltitkolják előlem mi a bajuk velem, hogy miért vagyok így kiutálva. Huszonéves felnőttek egyébként, egy kisebb egyetemi közösség.

Miért viselkedhetnek így huszonéves felnőttek velem, miért nem kapok őszinteséget tőlük? Pedig ha belemondanák a szemembe mi a bajuk, ami miatt amúgy beszélgetni se hajlandóak velem, hiába közeledek feléjük, akkor esetleg még változtatni is tudnék azon ami nem tetszik nekik.


2020. febr. 28. 08:08
 1/9 anonim válasza:
62%
nagy a kiközösítés sajnos és ezeknek hiába mondol bármit is képesek bele röhögni a pofádba nálam is ugyan ez volt a helyzet és nem sajnáltatásból de pánik beteg lettem...
2020. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
EGY valakitől kérdezd meg, amikor nincs ott más. Ha más is ott van akkor neki akar megfelelni, ha nincs akkor talán őszinte lesz.
2020. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

1. Egyetértek azzal, hogy ne a közösségtől kérdezd, hanem amikor kettesben vagy valakivel. Nagyobb eséllyel fog normálisan, rád figyelve reagálni. (Nincs csordaszellem.)


2. Nyilvánvalóan primitívek és egy óvodás szintjén vannak.

2020. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem egyetlen konkrét ok miatt nem bírnak, hanem valami miatt nem vagy nekik szimpatikus. Ezek megmagyarázhatatlan dolgok. A csoportdinamika miatt ráadásul elég, ha egy-két ember elkezdte mondogatni, hogy milyen hülye vagy, a többiek pedig erre boldogan mennek utána, már csak azért is, mert addig sem ők vannak kiutálva.

Nem "titkolnak" előled semmit. Egyszerűen valamiért irritálod őket. Ezt a szemedbe senki nem fogja mondani, és ha mondaná, sem tudnál rajta változtatni, mert nem kézzel fogható dolgok ezek. A folyamatos rákérdezéssel is csak magad alatt vágod a fát, mert úgy érzik, számon kéred őket.

Az egyetlen, amit tehetsz, bármilyen nehéz, hogy hanyagolod őket, egyáltalán nem keresed a társaságukat. Inkább legyél a nap 24 órájában tök egyedül, mint ilyen megalázó helyzetben. Elképzelhető - nem garantált, de elképzelhető -, hogy valaki, aki normálisabb, egy idő után majd nyit feléd, de ehhez muszáj, hogy ne te nyomulj.

2020. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csináltál semmit?

Mert oké, hogy nem bírnak. Max. nem barátkoznak veled, nem szólnak hozzád.

De hogy konkrétan összesúgnak, annak csak van valami oka. Nincs ennek az egésznek valami előzménye?

2020. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj nem tudom lehet-e valami előzménye, olyan biztosan nem történt hogy tettem valami csúnya dolgot valaki ellen, esetleg annak nem tudom mennyi köze lehet ehhez az egészhez hogy önbizalmhiányos vagyok, nehezen érthetően, halkan beszélek, köszönés ügyben vannak problémáim, lehet hogy nem mindig köszönök amikor kéne, vagy köszönök és nem hallják meg. Ilyenek vannak csak maximum, de konkrétan rosszat biztos nem tettem velük
2020. febr. 28. 08:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát Kérdező, nehéz menet lesz ezen túllépned.

Azt írod, önbizalomhiányos vagy, halkan és nehezen érthetően beszélsz, hol köszönsz, hol nem.

Miért vagy halk? Félsz, hogy butaságot mondasz, vagy nem szereted a hangod? Ha egyedül vagy, beszélj sokat hangosan, ezzel mindkettő ellen trenírozhatod magad.

Köszönni kell! Az, ha a másik nem fogadja, az ő szegénységi bizonyítványa, nem a tiéd.

Biztos, hogy rád vágják a pofákat, rajtad röhögcsélnek? Pletykálnak? Hallottál már vissza valamit? Nem lehet, hogy ezeket az önbizalomhiány miatt csak beképzeled?

Lehet, hogy furcsának tartanak. Vagy a külsődben van valami, vagy a viselkedésedben.

Muszáj velük kapcsolatban lenned? Értem, hogy kisebb egyetemi közösség, de van valami konkrét kényszer, ami miatt mellettük kell, hogy legyél?

Csak ez a néhány ember viselkedik így, vagy az emberek nagy részénél ezt érzed?


Jajj! Mennyi kérdést tettem fel neked. :)

2020. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy köszöntek és te nem köszöntél nekik? Mert ez lehet ok, hogy már nem foglalkoznak veled és valami csodabogárnak tartanak.
2020. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a mai magyar társadalom.
2020. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!