Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az életkedvet...

Hogyan lehet az életkedvet fenntartani egy kilátástalan, reménytelen életben?

Figyelt kérdés

Csak rossz dolgok történnek,semmi se sikerül.

Sok év telt már igy el boldogtalanul,magányosan,szomoruan,reménytelenül küzdve valami jobbért,de sajnos belátom,hogy nincs értelme. Értelmetlen,mint az életem.f25



2020. márc. 1. 20:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem teljesen felesleges ezzel jönni, hogy van látásod, hallásod, házad, neted, stb. Észhez kéne térni és belátni, hogy nem a vagyonod határozza meg, hogy mennyire érzed magad jól a bőrödben, de még csak az egészség sem elég önmagában. Nyilván nagyon rossz tud lenni ezeknek a hiánya, de nem leszel tőle se elégedett, se több, igazából ez az alap. A drága cuccok meg a sok pénz is önmagában nem elég ahhoz, hogy elégedett legyél. Tudnék példákat is mondani, akik a hatalmas házban egyedül laknak, Benz áll a ház előtt és pocsékul érzi magát. Egyrészt szerintem a boldogság vagy elégedettség érzet mindenkinek mástól van. Az hogy valakinek megvannak ezek a fent említett alap dolgok, még nem jelenti azt, hogy boldogabb is. Most érted nekem is rendben van nagyjából az egészségem, nem vagyok vak stb, de az az álmom, hogy elmehessek mondjuk külföldre a családommal a tengerpartra és se pénz nyaralásra se családom nincs, akkor most nekem jól kéne magam éreznem magam, hogy van kenyérre meg nem vagyok lebénulva?


A kérdésre válaszolva...

Nehéz. Igazából az egész társadalom azt sulykolja beléd, hogy csinálnod kell valamit minden áron, nem számít hogy szereted vagy nem. Így elég nehéz, ha folyton csak elvárásoknak kell megfelelned, azt csinálni, amit utálsz.

Talán az egyetlen vigasz ebben az egész életben az lehet, hogy ha nem is tudsz kitörni ebből a mókuskerékből és tényleg olyat csinálni, amihez kedved van, az a család. És nem arról a családról beszélek, amibe születsz, hanem a család alapíásról.

Azt hiszem az mindenért kárpótól, ha a szerető feleségedhez és a gyerekeidhez mehetsz haza, akik örömmel várnak otthon. Ha egy utolsó mocskos munkát is végzel (ami lehet akár, hogy csak számodra az, mert nem szereted csinálni), de érzed azt, hogy vannak akiknek fontos vagy és számítasz, valahová tartozol, azt hiszem már elértél valamit és ad életkedvet, értelmet az egésznek. Ha van bármi, ami tényleg ér valamit, akkor az ez. Egyfajta végső cél, ahol már mindegy is igazából, hogy érsz-e még el bármit az életben, de ha már egy szerető családod megvan, ér valamit az életed.

2020. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hinni kell abban, hogy jobbra fordulnak a dolgok és aktívan tenni is érte. Van, hogy a siker csak az 1000. próbálkozás után jön el. A hit, a türelem és a kitartás mindig kifizetődik.
2020. márc. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Tűzz ki magadnak aprób életcélokat, ha sikerüle elérned őket, az majd ad egy kis örömöt, hogy elérhesd a következöt. Én például azzal próbálom elterelni a saját problémáimról a figyelmet, hogy másoknak segítek, azért vagyok most itt, nyugodtan írj privátot, ha gondolod megpróbálok segíteni :D

16/F

2020. márc. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!