Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakorolható az, hogy ha...

Gyakorolható az, hogy ha valamihez nincs kedvem megcsinálom?

Figyelt kérdés
itt most pl a tanulásra olvasásra értem. mert fejben tudom, hogy fontos lenne, és szeretném is csinálni. akarom, hogy akarjam. de nincs kedvem. így annyira figyelni se tudok rá se semmi.. mit lehet tenni ebben az esetben?
2020. márc. 2. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, fejleszthető ez a tulajdonság. Minél többször veszed rá magad az adott feladatra és tapasztalod meg a sikerélményt, annál könnyebb lesz. Ezen kívül még javasolnám, hogy mikor meg kell győznöd magad, akkor az lebegjen a szemed előtt, amit el fogsz érni.
2020. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hívják fegyelemnek. Magadat kell kordában tartanod. Eleinte kezdd azzal, hogy mondjuk 15 percet csinálsz "nemakarom" feladatot, utána tartasz egy 10 perc szünetet, aztán hosszabb feladat periódus és ahhoz arányítva rövidebb szünet, míg nem végzel. Tudd előre, egy nap meddig akarsz eljutni feladatokban.
2020. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!