Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tiltják ennyire sok...

Miért tiltják ennyire sok helyen a dohányzást?

Figyelt kérdés

Éttermekben, buszmegállókban, stadionokban, panel lakásokban, liftekben, iskolák udvarán és még sok más helyen nem lehet dohányozni.

Valamikor az sem elég, ha kint dohányzol, még ott is meg van szabva, hogy 5 métert kell menned.

Milyen alapon veszik ennyire semmibe a dohányosokat?

Miért lehetetlenítik el őket attól, hogy ők is élvezhessenek valamit?

Régebben mégis meg tudták ezt oldani és mindenki ott gyújtott rá, ahol akart, manapság, meg sokak szemében egy rossz ember, az, aki dohányzik még sokan a sporttal is összefüggésbe hozzák (aki sportol, az ne dohányozzon), miért van ez és miért nem lehet őket úgy elfogadni, mint régen?

(Ezzel a kérdéssel nem akarok vitát generálni és senkit sem akarok összeugrasztani, sértegetni, provokálni.

Ha bármi ilyen szándék is felmerülne mindenkitől szíves elnézését kérem.

Aki antidohányos, meg nincs elég lelki ereje, el ne olvassa.)


2020. márc. 4. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Mert egy baromsag a cigi, aki erre meg nem jott ra az meg egy idiota. Megerdemlik, hogy ki legyenek tiltva a helyek tobbsegerol.
2020. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzom és mégis egyetértek azzal, hogy ki vagyunk tiltva ezekről a helyekről és 5 méterre menni az ajtótól sem egy nagy kunszt. Annak is örültem, amikor kitiltották éttermekből és szórakozóhelyekről, így legalább nem kellett minden egyes alkalom után ruhát és hajat mosnom. A saját egészségünket jogunkban áll károsítani, másokét viszont nincs, így szerintem ezek az intézkedések teljesen jogosak.
2020. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én a dohányzás ellen vagyok, de egy értelmes érvet szeretnék mondani, ha nem gond: Aki nem dohányzik, annak zavaró lehet, hogy ott gomolyog a füst az orra előtt. Ràadàsul a suli udvaràn azért nem, mert ott sokna gyerek, és (mint tudjuk) a gyerekekre kàrosabb mint a felnőttekre. És valaki büdösnek is tartja. Remélem tudtam megfelelő vàlaszt adni kérdèsedre! :D
2020. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzás káros az egészségre, büdös, drága.

Hagyj ne szagolják már a bűzt azok, akik nem dohányoznak és éppen esznek, pl. egy étteremben.

Nem kötelező dohányozni. Aki meg dohányzik, az viselje a kiszabott szabályokat. Le lehet szokni róla.


Tudod, a passzív dohányzás még károsabb az emberre.

A szabályokkal a nem dohányzókat védik.

2020. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#3 középiskola udvara
2020. márc. 4. 16:11
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Baromi egyszerű és nem tudom, mi olyan bonyolult benne: tele van méreganyagokkal a cigifüst. Az van, hogy az emberek egészséghez való joga nagyon helyesen felülírta a dohányosok élvezethez való jogát. Nem betiltották a dohányzást, egyszerűen megoldották, hogy mindkét tábornak megmaradjon a joga, neked ahhoz, hogy adott keretek közt cigizz ha ez tesz boldoggá, másoknak meg ahhoz, hogy ne kelljen akaratukon kívül mérget szívniuk és azon gondolkozniuk, mikor kapnak tüdőrákot.

Nem tudom, mi olyan szörnyen felháborító ezen.

2020. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Úgy más, de ott is vannak 14, 15 évesek is... akiknek szintúgy káros. Ráadásul nem kell, hogy ők is a rossz példát lássák

2020. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os leírta a lényeget.

Mások egészsége többet ér, minthogy mások akadályozzák ezt.

Szerinted egy étteremben nem gusztustalan, ha a szomszédos asztalnál cigiző férfi füstjét kéne szagolnom?

2020. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én exdohányosként egyetértek mindenféle tiltással, a dohányzás a legmocskosabb drog. Életem legjobb döntése volt hogy leszoktam 10 éve. Szívem szerint betiltanám mindenhol a dohányzást, semmi értelme dohányozni, még élvezeti faktora sincs, csak az elvonási tüneteket enyhíti egy dohányos mikor cigizik.
2020. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen alapon régen is tilthatták volna megsem tették.valoszinü nem hoz sokat az àllamnak.
2020. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!