Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tiltják ennyire sok...

Miért tiltják ennyire sok helyen a dohányzást?

Figyelt kérdés

Éttermekben, buszmegállókban, stadionokban, panel lakásokban, liftekben, iskolák udvarán és még sok más helyen nem lehet dohányozni.

Valamikor az sem elég, ha kint dohányzol, még ott is meg van szabva, hogy 5 métert kell menned.

Milyen alapon veszik ennyire semmibe a dohányosokat?

Miért lehetetlenítik el őket attól, hogy ők is élvezhessenek valamit?

Régebben mégis meg tudták ezt oldani és mindenki ott gyújtott rá, ahol akart, manapság, meg sokak szemében egy rossz ember, az, aki dohányzik még sokan a sporttal is összefüggésbe hozzák (aki sportol, az ne dohányozzon), miért van ez és miért nem lehet őket úgy elfogadni, mint régen?

(Ezzel a kérdéssel nem akarok vitát generálni és senkit sem akarok összeugrasztani, sértegetni, provokálni.

Ha bármi ilyen szándék is felmerülne mindenkitől szíves elnézését kérem.

Aki antidohányos, meg nincs elég lelki ereje, el ne olvassa.)


2020. márc. 4. 16:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sajnos nem csak azt kàrosítja aki szívja azt a szart, hanem mindenki màst is. Felfogtad?
2020. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%

Ennyi erövel a gyorskajàldàkat is bezàrhatnàk ha a nèp egészsége érdekelné az àllamot es nem lenne fehér kenyér peksüteneny sem.

Annyira naivak az emberek :D

2020. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Amikor dohányoztam akkor sem voltam akkora tahó, hogy gyerekek, kismamák arcába toljam a füstöt egy iskola előtt vagy egy játszótér padján ülve. Az a baj, hogy nagyon sok emberben ennyi sincs, miattuk kell hozni ilyen rendeleteket. Sajnos a mai napig vannak olyan óvónők, tanárok akik simán az udvaron ragyújtanak, még mindig vannak akkora parasztok, akik azért is egy közintézmény bejáratánál füstölnek és egyszerűen nem jut el a tudatukig, hogy légzési problémakkal, tüdőbetegséggel is élnek emberek akik be szeretnének menni azon az ajtón. Régen még a gyerekorvos is dohányzott a rendelőben és hasonló ertelmiségi szerzetek miatt szükségessé vált védeni azokat, akik magukat nem tudják megvédeni az őstahókkal szemben.

Normális emberek idejében még volt szivarterem, és minimum rákérdeztek mielőtt meggyújtották a dohányt, hogy zavarna-e valakit. Ezért kellett szabályozni, és nem csak ezt hanem egy csomó olyan dolgot ami magától értetendő lenne azok számára akikbe szorult egy minimális kultúra.

2020. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

14 éven keresztül dohányoztam,imádtam... leszoktam,mert babát terveztünk...

Németországban élek és nagyon meglepő számomra de itt nincs olyan korlátozás mint Magyaroszágon , itt a lépcsőházban rágyujtanak,nagyon jó füstben cipelni a 8honapos gyerekemet.. Amikor terhes voltam az elején nem volt a homlokomra írva,hogy gyereket várok.. sorban álltam előttem gyújtottak rá,majdnem tarkón hánytam az előttem állót,nekem kellett kiállni a sorból.... szerintem is rendben van hogy sok helyen nem lehet

2020. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Általában pont a dohányosok azok,akik semmibe veszik a nemdohányzókat,ez sajnos saját tapasztalat is.Pedig alapból a dohányzóknak kell alkalmazkodniuk a nemdohányzókhoz,és nem fordítva.Ha ilyen szabályok vonatkoznak rájuk,akkor ez van,fogadják el,nem fogom sajnálni egyiküket sem.
2020. márc. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem,dohányoztam 2 évig aktívan,plusz pár év kocadohányzás,de már azt sem.
2020. márc. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt: szerintem még így sincs elég helyen betiltva, simán szigorítanám.

Másrészt: szerintem jelenleg tök irreleváns hogy be van tiltva, napi szinten megyek el cigiző emberek mellett buszmegállóban, vonatállomáson, aluljáróban, metróperonon(!!!), panelben, bejáratoknál, stb.


Hébe-hóba én is elszívok pár szál cigit, nem vagyok elszánt antidohányos, de passzívan ettől függetlenül én is gyűlölöm a füstjét és hányingert kapok tőle. Ráadásul nem tudom felfogni, hogy miért kellene másoknak kéretlenül a füstöt szívni csak azért, mert nekem olyan kedvem van.

Sokan fordítva ülnek a lovon.

2020. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy a tahóságot nehéz szabályozni, ha nincs elég ember aki következetesen büntetne érte. Ez viszont nem csak a dohányzásra érvényes, hanem rengeteg másra is.

A dohányzással kapcsolatban én részben szigorúbb, de megengedőbb is lennék. A kocsmákat pl. egyáltalán nem értem. Lemész piálni, zülleni... és a füstszag problémát jelent? Persze itt is inkább azzal lehetett a baj, hogy hiába lehetne egy kocsmában cigizni, ha ugyan olyan tahón művelik mint máshol. Akkor is hülyeség kimenni az utcára, hogy akkor azok szívják a füstöt, akik egyébként nem mennének be a kocsmába sem. Bizonyos helyeken megengedném, vagy ha van rá lehetőség elkülönítve mint régebben. Most is van olyan cukrászda, ahol kiülve lehet cigizni. Erre mit tesznek nagyon okosan? Kiteszik ugyan oda az összes gyerekjátékot, hintát, ugrálót mindent, és mellé ülnek rágyújtani, mert kint szabad. És ha kint szabad, akkor akkor is szabad, ha melletted az asztmás gyerek hörgőrohamot kap, mert ott igenis szabad. :D Ezért mondom, nincs az a rendelet ami az őstahóktól megóvná a világot. Elmegyek egy koncertre ahol szintén tilos rágyújtani, nyilván egyből öten füstölnek körülöttem, de az van, hogy az kevésbé zavar, mert tudtam hova megyek, és ha nagyon nem tetszik keresek másik helyet magamnak. Azzal nincs gond, csak ugyanúgy hülyeség tiltani amit nem tudnak tiltani. Mert az őstahó a buszmegállóban is azt fogja gondolni, hogy koncerten van, mer ott lehetett, akkor mindenhol lehet mer miért ne. Szóval így nem lehet. Azt meg hiába várjuk, hogy majd maguktól is fejlődnének. Az őstahó nem fejlődik, mert őstahó akar lenni, és az a helyzet, hogy ezt meg is teheti.

2020. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

#14vagyok

DEEE ,mert ő gyújt rá a tömegben és nem veszi figyelembe a körülötte lévőket!!! Miért nekem kell rosszul lennem,hogy ő cigizhessen???

2020. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mások egészsége többet ér, mint a te önpusztításod.
2020. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!