Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annyira gyűlölöm a testem,...

Annyira gyűlölöm a testem, hogy utcára sem megyek ki. Ebből még van kiút?

Figyelt kérdés

Utálom a testem, az arcom, mindenem.

Azt mondják szép vagyok, de én egy undormányt látok a tükörben és senkinek nem hiszek.

Nem akarok a házból kimozdulni, mindenkit ellökök magamtól mert nem vagyok jól.

Ebből az ördögi körből kiszállhatok valahogy?


2020. márc. 5. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2020. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én pszichiátert és kórházat javasolnék, kevés lesz ehhez a pszichológus, komoly bajok vannak fejben.
2020. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2 Nem állok úgy anyagilag, hogy magánkórházba, meg agyturkászhoz járjak.

Ez ki van zárva.

2020. márc. 5. 22:58
 4/15 A kérdező kommentje:
Államiba meg plábe nem.
2020. márc. 5. 22:58
 5/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a baj magaddal. Leirnad?
2020. márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Micsoda harag... Gondolom edzz, diétázz. Egyébként meg olyan dolgokkal kellene foglalkoznod, amiben sikerélményed van, és úgy érzed, hogy fontos dolgot vittél véghez, akkor nőhet az önértékelésed.
2020. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Agyturkász?

Vegyél már vissza az arcodból csajé, kicsit több tiszteletet, pláne hogy láthatólag rászorulnál, mert elég komoly mentális problémáid vannak!

2020. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Most nem állok neki győzködni, hogy nincs veled semmi gond, és hogy hallgass azokra, akik szerint szép vagy. Ez már nekik sem jött be.


Jó, oké, elhiszem neked, hogy egy undormány vagy. És akkor mi van? Egyrészt, nem egy olyan embert ismerek aki "undormány", mégis jószivű/intelligens/kedves ---> értékes ember, akikkel gazdagabb a világ. És ismertem olyanokat is, akik kivül szépek voltak, akár egy cimlapon is megállták volna a helyüket, de gané, szar emberek voltak, akiktől csak rosszabb hely lett a világ.


Ez az egyik.


A másik. Amit nem szeretsz magadban, azon lehet változtatni. Frizurával, ha lány vagy sminkkel, ha fiú vagy, arcszőrzettel rengeteget lehet javitani is, ronatni is az összhatáson. A testeden szintén lehet, nem csak objektivan, fogyással/hizással/edzéssel, de optikailag is, a megfelelő fazonú-méretű-szinű ruhákkal.


A szépség egyharmad részt adottság. Ezen nem tudsz változtatni. Egyharmadrészt belső kisugárzás, ami akkor lesz pozitiv, ha meggyógyitod a lelkedet. És egyharmad részt rafinéria, művészet, tudomány, szinház (értsd ezek alatt azt, amit az előbb irtam)


Vagyis ne úgy tekints magadra, mint "undormányra", hanem legrosszabb esetben is úgy, mint egyharmad rész "undormányra", és kétharmadrész formálható alapanyagra és lehetőségre. :)


És higgy magadban.


Amúgy én is jártam a te cipődben, és mostanra pedig elégedett vagyok a kinézetemmel. Küzdöttem érte. Ahol valós orvosi probléma volt a háttérben (anyagcsere zavarom volt, súlyproblémáim, ritkult a hajam, stb) ott addig jártam utána, mig ki nem kezeltek belőle, ahol úgy éreztem előnytelen vagyok, ott addig kerestem a stilusomat, amig nem korrigáltam végül a hiányosságot.

És sikerült, és jól érzem magamat a bőrömben. De nem sikerült volna, ha nem hittem volna el, hogy én is lehetek "szép".

2020. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%

A lelked háborog.

Amúgy nálam úgysem lehetsz rondább.

Én tényleg a kutyának sem kellek.

Mégis boldog vagyok;)

2020. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Nevezheted "agyturkásznak" meg lenézheted a pszichológusokat, de ők pont azért vannak, hogy segítsenek. Egyedül nem fogsz tudni kimászni ebből a gödörből ez már nagyon mélyen kondicionálódott komplexus.
2020. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!