Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki, ha az...

Szerintetek ciki, ha az esküvőmre nincs kit meghívnom?

Figyelt kérdés

Az eljegyzés után nem nagyon gondolkodtam ezeken, de lassan megszeretnénk tartani az esküvőt, és hát jött a kérdés, hogy kiket fogunk meghívni, ki lesz a tanú és kik lesznek a koszorúslányaim. A szüleim nem élnek sajnos, rokonom sincs nagyon már, ráadásul barátaim sincsenek. Azon gondoltam, hogy a munkatársaimat hívom meg, ha szeretnének eljönni. Tanúnak max megkérem a vőlegényemet, hogy valamelyik barátja legyen, a koszorúslány témával egyáltalán nem tudok mit kezdeni, senki jelöltem sincs. Kezdem most már rosszul érezni magam az esküvő miatt, pedig olyan boldog voltam, csak elszomorít, hogy a vőlegényemen kívül senki barátom nincs.

Esetleg valaki hasonló cipőben volt-e már? Próbálok pozitívan hozzáálllni, hogy az én és a párom vagyunk a lényeg, de azért mindenki egy szép esküvőről álmodik.


2020. márc. 11. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

Ugyanígy vagyok.

Az én családom ellenzi a kapcsolatomat, párom családjának meg csak az öccse csaja a lényeg.

Szóval szerintem 2 tanú előtt fogjuk lenyomni, ami nem a legszebb, de túlélem, hogy nem lesz szép lagzink.

2020. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Nem ciki inkább szomorú hogy ilyen helyzetben vagy
2020. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
En szivesen eljovok, ha van ingyen kaja. Viccen kivul :D
2020. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Ha ingyen pia lesz, még én is megyek :D


Személy szerint feleslegesnek tartom a templomi esküvőt, nekünk csak polgári szertartás volt szűk családi körben, teljesen jó volt így is.

2020. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagy felhajtást akartok és 100 fős tömeget, akkor kellemetlen. Ha mindketten megelégedtek egy kéttanússal, akkor senkit nem érdekel.
2020. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki.

Hívd meg a munkatársaidat!

A vőlegény tanújának ha van párja, ő lehetne a te tanúd.

De akár egy munkatársad is lehetne tanú.


Nem érdemes ezért szomorkodnod, a legtöbb esküvőn egyáltalán nincsenek koszorús lányok.

2020. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Be kell érni egy pici kis szertartással aztán csókolom! Az is tud szép lenni, sőt talán meghittebb is!

Ez csak akkor ciki, ha a párodnak ez az opció nem tetszik. Itt jön a kompromisszum...

2020. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Engem meghívhatsz, viszek borítékot is, ha utána a vacsorára is meghívsz.
2020. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont emiatt nem tartottunk lagzit. A férjem csomó embert összeszámolt az ő részéről, én viszont a szüleimen, tesómon és 2 barátnőmön kívül nem akartam/tudtam mást. Lett volna még nagynéni meg másodunokatesó, akikkel nem is tartom a kapcsolatot, de feleslegesnek éreztem.

Végül a polgárit két tanúval tartottuk, és volt később egy templomi is, 13 vendéggel, utána vacsorával. Én is tök hülyén éreztem volna magam, ha a férjem oldaláról ott van 60 ember, tőlem meg 8.

Munkatársakat én mondjuk nem hívnék, csak azért, hogy nagyobb legyen a létszám, de én nem is vagyok olyan, aki a munkahelyen haverkodik - utólag meséltem el, mikor szóba került, ki mit csinált hétvégén.

Tanúnak ténlyeg jó a másik tanú párja akár. Szerintem inkább kevesen legyenek, de érezd jól magad velük, minthogy csakazértis meghívsz csomó embert, aztán feszengsz, mert azt se tudod, hogy viselkedj velük. Sok boldogságot!

2020. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Üdv a klubban! 😊

Én pont ugyanígy vagyok. Mi több, nekem bőven elég lenne egy polgári, pár emberrel, a párom szeretne nagy lagzit, persze belementem.

Aztán én is elgondolkoztam, barátaim nincsenek, apám rég lelépett, a nővérem egy idióta akivel nem is beszélek... két unokabátyám van, akikkel laza a kapcsolat, azonkívül pár munkahelyi haver.

Szóval engem is frusztrált ez, hogy micsoda szégyen, mennyire ciki...

Aztán ahogy telt mult az idő, szépen ez az érzés letompult elmúlt. Ma már úgy vagyok vele, ez az én esküvőm, az én életem, b...a meg mindenki! A páromat szeretném boldoggá tenni, nem másoknak megfelelni.

Neked is el fog múlni! Sok boldogságot!!

F/42

2020. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!