Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túl lehet jutni valahogy ezen?

Túl lehet jutni valahogy ezen?

Figyelt kérdés

Már egyre jobban depressziós vagyok, elszomorodok mert mostanában folyton a problémák vesznek körül és olyan nehéz találnom valami szépet az egész életben.

A legnagyobb problémám, hogy apukám daganatos beteg, reménykedek benne, hogy segít neki a kezelés amit kap de sajnos az se hat rögtön, így 1-2 hónap bizonytalanságot ki kellene bírni. Persze én reménykedek de gondolom érthető, hogy minden nap ez határozza meg az alaphangulatom. A másik, ami elkeserít, az a koronavírus, egyrészt, mert csak félek kicsit tőle, nem feltétlen attól, hogy most elkapom vagy a család, hanem attól, hogy mi lesz a jövőben és nagyon idegesít, hogy alig mehetek valahova...maximum sétálni az utcára. Már lelkileg nagyon hiányozna végre egy kis kikapcsolódás egy étteremben, egy termálfürdőben vagy elmenni valahova egy napra, vagy bármi. Az teljesen más, mint amikor itthon vagyok, még jobban feledtetné velem a problémáimat, amiken amúgy is gondolkodok és most a koronavírus miatt még ez sincs nekem. A harmadik dolog, hogy egyetemista vagyok és kicsit tartok a távoktatásos dologtól, meg tudnám biztos tanulni így is, amit kell de másabb ha tanár magyaráz meg azért nálunk tantárgyfüggő is, van ami órán ezerszer könnyebb, mint otthon egyedül. Arról nem is beszélve, hogy kérdéses, hogy miből hogy lesz a vizsga, bizonyos órákat beszámítanak-e jövőre vagy sem. Meg azért nekem az is hiányzik, hogy nem emberek között vagyok, mint eddig, az egyetemen volt mindig egy kis élet, nyüzsgés, kisebb-nagyobb, az is segített kiszakadni a problémáimból meg jó volt emberek közt lenni.

Szóval most a személyes problémáim nyomasztanak, apukám betegsége, ha esetleg van valami veszekedés, akkor az, a tanulás is zavaró így meg amúgy van párom de a kapcsolatommal sem vagyok elégedett. A barátomnak is összejöttek a dolgok, ma mondta le a mai programunkat mert közbejött neki valami, ami nem halasztható, az ő apja is betegeskedik, emiatt is ideges, náluk is a családban minden hét a betegségekről meg a problémákról szól. Meg mikor pont terveztük, hogy kimozdulunk, jött ez a koronavírus, így marad az otthonmaradás, egymás látogatása, de az meg nem az igazi. Én olyan vagyok, hogy ha azt látom, hogy valaki másnak baja van, az nagyban rátesz az amúgy is szar hangulatomra.


Lehet lesz aki hülyének néz, mert ő elvan otthon, nem vágyik sehova, semmi baja, mindenki egészséges de velem más a helyzet...

Hogy lehet ezt átvészelni? Főleg úgy, hogy minden nap ugyanazok a dolgok történnek, ugyanaz a bizonytalanság.

Ha mondjuk az lenne, hogy 1 hét, akkor jól van...de nem.


2020. márc. 17. 09:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 23 éves vagyok, ha ez számít bármit is... egy kicsit az is frusztrál, hogy ilyen fiatalon mindig problémákkal kell szembesülnöm és mikor legyek nyugodt meg boldog ha nem fiatalon? Meg irigylem azokat az egyetemistákat, akiknek a tanulás a legnagyobb baja (nem mindenki ilyen de ismerek több ilyet is).
2020. márc. 17. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küzdeni. A rossz hír, hogy 5-10-20 év múlva is lesznek problémáid, max más jellegűek. A jó hír, hogy szinte bármihez tud alkalmazkodni az ember. Előbb éljük túl a járványt, de terveket már most is lehet csinálni. Keress és találj apró örömöket. Nézz sorozatokat, írj novellákat, főzz finomakat, kézműveskedj valamit.
2020. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elet egy hullamvasut, lesz ez jobb nyugi.
2020. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett: nem a koronavírus van a kérdés középpontjában, csak azért írtam, mert ez is rátett egy lapáttal a sok bajomra és nyilván befolyásolja a helyzetemet. Mivel nem tudom meddig leszek ebben az időszakban (apukám betegsége, kikapcsolódás hiánya, koronavírus, tanulási nehézségek), így azzal se nagyon tudom nyugtatni magam, hogy ez egy átmeneti idő. Biztos átmeneti de nem mindegy hogy pár nap vagy 2 hónap....


Mit lehet kezdeni egy depresszióval amikor mégcsak nem is nagyon mehetek el sehova szórakozni és kikapcsolni?

2020. márc. 17. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez most sajnos mindenkinek ilyen.

De lesz ez jobb is...

2020. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:

A legnagyobb bajod az, hogy keseregsz a depressziód felett, de eszed ágában sincs tenni ellene, csak menekülsz előle, eltereled a figyelmedet, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Már ha van egyáltalán depressziód, nem csak általánosan szomorú vagy. Aki depressziós, az nem vágyik semmilyen közösségbe, nincsenek céljai az életben, nem érdekli semmi. Rád ezek közül egyik sem igaz, tekintve, hogy menni akarsz erre-arra, egyetemet el akarod végezni, reménykedsz, hogy apud állapota javul, stb.

1.: apud beteg. Ezzel te nem tudsz mit csinálni, feleslegesen idegesíted magad rajta. Reménykedj, de az idegeskedés nem ér semmit, nem vagy erre semmilyen befolyással.

2.: nem mehetsz sehová: de. Csak nagyobb közösségbe nem. Viszont nem ajánlott. Családdal még mindig elmehettek ebédelni valahová, ha van még étterem, ami nem zárt be. Kirándulni is mehettek erdőbe mondjuk, ahol nincs más rajtatok kívül. Nem vagy bezárva, magadat zárod be. Más kérdés, hogy nem nagyon ajánlott mászkálni, ha nem muszáj.

3.: ne azon stresszelj, hogy jaj, a tanár nem áll ott előtted, hanem az erre fordított energiát inkább fektesd a tanulásba. Ne hisztizz, csináld, ahogy csak tőled telik. Attól, hogy panaszkodsz, nem fogják neked megnyitni az iskolát, nem változik semmi, csak felesleges energiát ölsz értelmetlen siránkozásba, ami helyett akár tanulhatnál is. Nehezebb? Talán. A tanár is csak azt mondja el, ami a diasoron van, példákkal kiegészítve talán. Így, hogy megvan az órai anyag, annyiszor nézed át, ahányszor akarod, ahányszor szükséges, nem kell kapkodnod a jegyzeteléssel sem. A gyakorlati óráknál valóban szívás, de szerintem simán meg lehet keresni levélben a tanárt, ha valamit végképp nem értesz, vagy akár csoporttársaidat. Találd fel magad.

4.: ha a kapcsolatoddal nem vagy elégedett, akkor gondolkodjál el rajta, hogy csak a jelen helyzet miatt, vagy úgy általában nem jó. Ha az utóbbi, akkor minek vagy még benne? Csak azért, hogy legyen? Mert azért felesleges, csak plusz stresszforrást csinálsz magadnak. Ha meg csak a jelen helyzet miatt nem jó, akkor fogadd el, ez van, ki kell bírni. Akár év végéig is eltarthat a járvány, csak mondom. A vezetés azon van, hogy minél tovább elhúzzák időben a lefolyását, mert ezzel tudják biztosítani a megfelelő kórházi ellátást. Tehát inkább kevesebb beteg, de hosszabb ideig, mint rövidebb időn belül sokszorosa, és sokkal több halálos áldozat. Lényegében a kanapén fekve mented meg a világot. :)

Találj magadnak elfoglaltságot. Ha továbbra is tartod, hogy márpedig neked nem melankóliád, hanem depressziód van, akkor kezeltesd. Találj új hobbikat, akár játék, akár olvasás, filmezés, kézimunka, makettezés, rajzolás, tanulás gondolom már van elég, kipróbálhatod a sütést, főzést, vagy takaríthatsz, tornázhatsz... annyi minden van, csak észre kéne venni. FB-n is külön csoport van már az élő vagy visszanézhető közvetítéseknek, van közte gyerekeknek szólótól jógaórán keresztül operaelőadásig minden.

2020. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!