Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koronavírus. Mennyire van...

Koronavírus. Mennyire van “felfújva” szerinted? Pozitívumok, Negatívumok?

Figyelt kérdés
Nos, elöljáróban annyit, hogy nem akarom kicsinyíteni a dolgot, de amit csinál a média ezzel az egész helyzettel, elgondolkodok, hogy valójában mi is céljuk. Tudatos népirtás? Hiszen, ha egyre több ember, s manapság sajnos többen vannak, akik pánikolnak, stresszelnek, nagyobb rá az esély, hogy bármilyen más probléma, például szívbetegség, magas vérnyomás, satöbbi kialakuljon náluk. S mint tudjuk, sokan ezekbe halnak bele. Azt látom, hogy szinte mindenki pánikol. Egy “sima” influenza járványban állítólag sokkal többen meghalnak, ellenben a mostani 8000-rel. Ezt bárhogy is számolja az ember kijön, ha figyelembe veszi a világ lakosainak számát, hogy nagyjából 1:1 000 000-hoz az esély, hogy pont egy olyan ember haljon meg, aki egészséges. Mindig kiderül, hogy olyanok halnak meg, akik amúgy is halálos betegek, végstádiumban voltak. S ez nyilván borzalmas. De ezt így felfújni, néha tényleg nem értem. Leállítani mindent, hogy aztán hosszútávon egy csomó ember utcára kerüljön, bedőljön minden. S mi a garancia arra, ha most mindenki otthon marad, hogy elmúlik ez az egész? Én egyébként tartok tőle, hogy ez egy világháború “előszele” is, ami ezeket a hirtelen leállításokat illeti. Pozitívumról abszolút nem esik szó, hogy ez egy jó lehetőség arra, hogy kevesebbet szennyezük a környezetet, érdemes megnézi mennyire kitisztult a légkör, hogy nagyobb városokban, pl itt Pécsen is lehet levegőt kapni, nincs szmog, illetve, hogy próbáljunk amennyire lehet, önellátóak lenni. Ezzel szemben csak a pánikkeltés... Nevelni, tanítani kellene az embereket a jó dolgokra, véleményem szerint. Tehát nem akarom elbagatellizálni ezt az egész helyzetet, de néha úgy érzem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. Ti mit gondoltok? Ha lehet, kulturáltan. Bocsi az esetleges helytelen megfogalmazásokért. 21/F
2020. márc. 22. 01:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
61%

Nem mondom, hogy nincs valódi veszély, és nem kell odafigyelni, de ebben a szituációban szerintem pusztítóbb a tömeghisztéria, ami alá még a média és a kormány adja is a lovat, mint maga a vírus.


Tiszta kergék lettek az emberek, minden pitiáner hülyeségért egymás nyakának ugranak, és aki nem egész nap a négy fal között ül, mert el kell intéznie valamit, vagy aki nem akar felvásárolni 70 tonna lisztet, azt kvázi lincselni való ellenségnek tekintik. De az nyilván nem baj, hogy a papok meg naponta négy misét tartanak 400 férőhelyes templomban, és buzdítják a híveket, hogy menjenek el... akik mennek is. Pont azok, akik kvázi az egész társadalmat veszélybe sodró páriának nyilvánítják azt, aki beülne valahová megenni egy pizzát, ameddig várja a vonatát.


19L

2020. márc. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%

Engem az egész témában a felkészületlenség zavar. Egy héten 3-szor segítettem pakolni a koliban, egyszer kiköltözni, egyszer a külföldi cserediákok szemrebbenés nélkül történő kibszása miatt (ami miatt konkrétan az egyiptomi nagykövetségről szóltak már ide, hogy úgy mégis mi a lófsz van és az egyik barátom karrierje múlt majdnem a malőrön, aki felelt értük), egyszer meg rá két napra, mikor mindenki hazament már vidékre, jöhetett vissza a haverom, mert akkor szóltak, hogy teljesen ki kell pakolni.


A másik ilyen szánalmas az volt, hogy kezdettől nem vezettek be mennyiségi korlátozáat a boltokban a sok idióta fhasz miatt, aki miatt konkrétan többet kellett mindenkinek boltról boltra odakinn mászkálnia, hogy találjon pl rizst.


A harmadik röhej, mikor mindenki önkéntes rendőrt játszik és hazaküld, miközben a kasszánál állsz. Ha annyira fáj, hogy az emberek kijárnak, sokan hobbiból is, zárják le a parkokat, játszótereket és büntesse meg a hatóság azt, aki kimegy. De amíg civilek pofáznak be, mintha fizetnék őket, addig ez csak feszültséget fog szülni.

2020. márc. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Egy orvossal is beszélgettem, szerinte se jó, ha az egyébként egészséges embereket is arra buzdítják, hogy maradjanak otthon. Szerinte, s szerintem is a vírusokkal szembe kell állni, edzeni kell a szervezetet, s bizony ehhez közösségbe kell járni.
2020. márc. 22. 04:22
 4/46 A kérdező kommentje:
Szóval, nem mondom azt, hogy ez nem gond, de tartok attól, hogy valamit titkolnak. Nagyszüleim szerint ilyen hangulat, vihar előtti csönd a háború előtt volt.
2020. márc. 22. 04:25
 5/46 A kérdező kommentje:
Meg én azt se igazán értem, hogy kisebb üzleteknek 3-kor be kell zárniuk, közben a bevásárlóközpontok tömve vannak, nincs korlátozás, hogy max 1 óra alatt bemegy 10 ember, s így tovább. Itt is azt érzem ugyanakkor, hogy a kisembereket, jelen esetben a kisvállalkozókat akarják tönkretenni, a multi meg had tömje a zsebét. Szomorú. S az ember nem tudhatja meg, mi van a háttérben, mi készül valójában.
2020. márc. 22. 04:29
 6/46 A kérdező kommentje:
Ja igen mennyiségi korlátozás megelőztél, bocs :)
2020. márc. 22. 04:46
 7/46 anonim ***** válasza:
86%

Csupa negatívum 😞a megbetegedéseken túl is rengetegen fognak tönkremenni anyagilag,az online oktatás durva annyi anyagot kuldenek amit máskor egy hét alatt sem és nem gondoljak máshol dolgozik a szülő! Ők otthon vannak azért nem egyértelmű hohy más is.

Gyarban már osztogatják a papírt h vészhelyzet esetén is nélkülözhetetlen munkavállaló -tehát az Mèg kijárási tilalomkor sem fog leállni pedig az nagy gócpomt 200 ember egy légtérben közel egymáshoz.

2020. márc. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy lattam az összes magyar fertözött külföldröl hozta.

En ugy latom ahogy teszik is, hogy a külföldröl èrkezetteket kellene csak elszigetelni mert ök terjesztették/terjesztik itthon.


Az esettanulmanyok szerint egytöl egyig külföldhez vagy külföldröl jötthöz kapcsolodnak a fertözöttek.

2020. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
82%
Azért vicces vagy, a pánikkeltés ellen szónokolsz, de te már egy világháború képét vetíted előre meg összeesküvés elméleteket gyártasz.
2020. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Lazy Lover ***** válasza:
59%
Nagyon fel van nagyobb a füstje mint a lángja
2020. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!