Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki a SZIE-n élelmiszermérnökn...

Aki a SZIE-n élelmiszermérnöknek tanul/tanult, írna nekem tapasztalatokat? Mennyire nehéz, szereti-e, pozitívumok/negatívumok? 😄

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 23:57
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én most kezdtem a 6. félévemet a SZIE-ÉTK élelmiszermérnökijén :)


Nos, az hogy mennyire nehéz, az sok mindentől függ... :D Én amikor elkezdtem a képzést nagyon nem szerettem, az első 2 félév tárgyai közül sok a szórásra megy (ilyen pl a szervetlen, szerves kémia), de ha szorgalmasan tanulsz teljesíthetőek jó jeggyel. Meg persze, mint minden egyetemen fontos, hogy alakíts ki kapcsolatokat felsőbb évesekkel, ami itt igazán nem nehéz :) Kissé családias hangulatú az egész, nem vagyunk olyan sokan, mint a többi pesti egyetemen. :D Ez nekem egy nagy pozitívum volt, a szakunkon szinte mindenki ismer mindenkit.


Amikor letudtuk ezeket az alapozó tárgyakat, akkor jön be úgy mond a "szakma szépsége" :D Persze üzemet nem láttunk, csak körülbelül az 5. félévben, ami szerintem egy nagy hátrány. Erre is van persze megoldás, a Deák Tibor Szakkollégium :D Tényleg nagyon jó kis közösség, rengeteg üzemlátogatást, vendégelőadót, kurzusokat szerveznek már az 1. félévben érdemes csatlakozni..:) Persze ez plusz tehert jelent a suli mellett, de nem olyan megerőltető és tényleg megéri végigcsinálni. Olyan pluszt ad, ami bőven kiemel a többi hallgató közül, tapasztalat vagy akár kontaktok szempontjából.


Tehát most már szakma közelebbi tárgyakat tanulunk, szakosodást követően, már élvezem az egészet. Szóval az elején kitartás, utána már csak azt kell tanulnod ami tényleg érdekel. (persze egy két töltelék tantárgy azért mindig akad..:D)


Talán még pozitívum lehet, a suli környezete. Egy arborétum közepén van, nagyon szép az egész főleg tavasszal :)

Negatívum, ha kolis szeretnél lenni, ne sok férőhelyre számíts, sajnos ma már mutyizás nélkül nem lehet nagyon bekerülni...

2019. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!