Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koronavírus. Mennyire van...

Koronavírus. Mennyire van “felfújva” szerinted? Pozitívumok, Negatívumok?

Figyelt kérdés
Nos, elöljáróban annyit, hogy nem akarom kicsinyíteni a dolgot, de amit csinál a média ezzel az egész helyzettel, elgondolkodok, hogy valójában mi is céljuk. Tudatos népirtás? Hiszen, ha egyre több ember, s manapság sajnos többen vannak, akik pánikolnak, stresszelnek, nagyobb rá az esély, hogy bármilyen más probléma, például szívbetegség, magas vérnyomás, satöbbi kialakuljon náluk. S mint tudjuk, sokan ezekbe halnak bele. Azt látom, hogy szinte mindenki pánikol. Egy “sima” influenza járványban állítólag sokkal többen meghalnak, ellenben a mostani 8000-rel. Ezt bárhogy is számolja az ember kijön, ha figyelembe veszi a világ lakosainak számát, hogy nagyjából 1:1 000 000-hoz az esély, hogy pont egy olyan ember haljon meg, aki egészséges. Mindig kiderül, hogy olyanok halnak meg, akik amúgy is halálos betegek, végstádiumban voltak. S ez nyilván borzalmas. De ezt így felfújni, néha tényleg nem értem. Leállítani mindent, hogy aztán hosszútávon egy csomó ember utcára kerüljön, bedőljön minden. S mi a garancia arra, ha most mindenki otthon marad, hogy elmúlik ez az egész? Én egyébként tartok tőle, hogy ez egy világháború “előszele” is, ami ezeket a hirtelen leállításokat illeti. Pozitívumról abszolút nem esik szó, hogy ez egy jó lehetőség arra, hogy kevesebbet szennyezük a környezetet, érdemes megnézi mennyire kitisztult a légkör, hogy nagyobb városokban, pl itt Pécsen is lehet levegőt kapni, nincs szmog, illetve, hogy próbáljunk amennyire lehet, önellátóak lenni. Ezzel szemben csak a pánikkeltés... Nevelni, tanítani kellene az embereket a jó dolgokra, véleményem szerint. Tehát nem akarom elbagatellizálni ezt az egész helyzetet, de néha úgy érzem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. Ti mit gondoltok? Ha lehet, kulturáltan. Bocsi az esetleges helytelen megfogalmazásokért. 21/F
2020. márc. 22. 01:59
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
55%

Elmondom en mit gondolok;


Nagyon rossz lovon ulsz. Rettenetesen veszelyes dologrol van szo nme felfujt lufirol.

Mar most 10% a halalozasi aràny a lezart eseteket nezve (!!!) es rohadtul nem csak idosek es betegek halnak meg.

De nem csak ez a lenyeg!!!!!

Azt kell felfofni hogy rengeteg egeszseges ember is korhazi ellatasra szorul es ha igy folytatjuk annyian kerulnek korhazba hogy nem lehet majd ellatni oket kapacitas hiany miatt!

Ma 130 magyarosrzagi igazolt fertozott van. Optimista (!) becslesmhigy 2 het mulva 1000 felett leszunk, egy honap mulva 10.000 felett stb stb

Mi az ami miatt meg mindog nem ertik az emberek hogy miert maradjon a seggwn otthon???

2020. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
54%
Írd be pl youtubera, hogy covid 19 vagy corona virus vagy wuhan corona. Sok pozitívumra ne számíts.
2020. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
77%

Az ilyen idióták, mint a 11-es és a 12-es miatt tart ott az országunk, ahol. Jelenleg 307.000 fertőzött van, és 13.050 halott, ez egy erős 4%-os halálozási ráta. Az is baromság, hogy idővel egyre emelkedik majd a fertőzési ráta, mivel aki túlesik a víruson, az immunitást szerez - ebből következik, hogy az R0 (egy fertőzött hány embert fertőz meg) idővel csökkenni fog.

Csak egy pár adat:

-az influenza, ami ellen védőoltás is létezik, évente több százezer ember halálát okozza.

-tavalyi évben 140.000 gyermek (!!!) halt meg kanyaróban, azzal mégsem foglalkozott senki.

-az éhhalálok száma naponta több, mint a koronavírus által okozott halálok 4 hónap óta.


Keressetek rá a worldometers.info oldalra, ott írja, hogy idén eddig sacckábé 3 millió ember halt meg fertőző betegségben. Ebből 13 ezer a koronavírus. Szerintem ez semmiség. Maláriában többen haltak, azt pedig a nemsoká éledező szúnyogok is nagyon könnyen elterjesztik.


Csak hát ugye gondolkodni meg számolgatni kéne, ami sok embernek gyengesége.

2020. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
17%

13-as az a baj hogy az adatok amiket irsz teves kovetkeztetesre visznek...

Az influenza halalozasi aránya 0,2 % a covid viruse jelenleg mar 10% feletti a lezart eseteket figyelve.

Ez onmagaban is baj ugye belàtod?

A masik oriasi kulinbseg a korhazi ellatasi igenyben latszik.

Ugye nem szeretned ha az akut eletmento mutetjere nem jutna orvos???

2020. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 Lazy Lover ***** válasza:
54%
Rákban többen meghalnak egy évben itthon 80 ezer esetből 40 ezren halnak meg egy évben de ez senkit nem érdekel
2020. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
17%

A masik buta èrvelesed hogy kanyaroban meg masban hanyan halnak meg.

Nyilvan ezek is sajnalatosak de ezek nem erintenek.

Tudom ez szemètul hangzik de nem tudsz ezzel mit kezdeni.

Amig egyetlen ehezo is van a vilagban addig egyel te is kevesebbet?

2020. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
17%
Kit erdekel nost hogy rakban hanyan halnak meg? Az is egy oriasi problema de irrelevans mert most nem arrol van szo
2020. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
67%
57%-os, te olyan hülye vagy, mint a sokévi átlag. Valós számokat, adatokat írtam, százalékot számítottam neked, leírtam az R0 lényegét, te meg továbbra is írod a baromságaidat. Igazából nincs értelme tovább érvelnem, úgysem fogod fel, mert valószínű füled több van, mint agysejted. Olvasgasd tovább a mindenegyben blogot, az való neked.
2020. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
74%

Na jó, azért mégis:

-az influenza halálozási rátája azért annyi, mert abban évente milliárdos nagyságrendű a megbetegedések száma. Az érdekesség nem is a számokban rejlik, hanem abban, hogy van ellene védőoltás, mégis vannak, akik belehalnak.

-NEM 10%-os a koronavírus halálozási rátája, hanem 4%-os. Oszd el a halottak számát a fertőzöttekével, és szorozd be 100-al. Vagy mutasd nekem azokat az adatokat, amik alapján neked kijött a 10%.

2020. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
19%
R0: na akkor aruld mar el h mogy szerinted mekkora esetszam mellett kovetkezik be itthon? Komolyan erdekel. Nem vagyok mindenegyben olvaso. Diplomas, gondolkodo es nagyon forras kritikus vagyok.
2020. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!