Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koronavírus. Mennyire van...

Koronavírus. Mennyire van “felfújva” szerinted? Pozitívumok, Negatívumok?

Figyelt kérdés
Nos, elöljáróban annyit, hogy nem akarom kicsinyíteni a dolgot, de amit csinál a média ezzel az egész helyzettel, elgondolkodok, hogy valójában mi is céljuk. Tudatos népirtás? Hiszen, ha egyre több ember, s manapság sajnos többen vannak, akik pánikolnak, stresszelnek, nagyobb rá az esély, hogy bármilyen más probléma, például szívbetegség, magas vérnyomás, satöbbi kialakuljon náluk. S mint tudjuk, sokan ezekbe halnak bele. Azt látom, hogy szinte mindenki pánikol. Egy “sima” influenza járványban állítólag sokkal többen meghalnak, ellenben a mostani 8000-rel. Ezt bárhogy is számolja az ember kijön, ha figyelembe veszi a világ lakosainak számát, hogy nagyjából 1:1 000 000-hoz az esély, hogy pont egy olyan ember haljon meg, aki egészséges. Mindig kiderül, hogy olyanok halnak meg, akik amúgy is halálos betegek, végstádiumban voltak. S ez nyilván borzalmas. De ezt így felfújni, néha tényleg nem értem. Leállítani mindent, hogy aztán hosszútávon egy csomó ember utcára kerüljön, bedőljön minden. S mi a garancia arra, ha most mindenki otthon marad, hogy elmúlik ez az egész? Én egyébként tartok tőle, hogy ez egy világháború “előszele” is, ami ezeket a hirtelen leállításokat illeti. Pozitívumról abszolút nem esik szó, hogy ez egy jó lehetőség arra, hogy kevesebbet szennyezük a környezetet, érdemes megnézi mennyire kitisztult a légkör, hogy nagyobb városokban, pl itt Pécsen is lehet levegőt kapni, nincs szmog, illetve, hogy próbáljunk amennyire lehet, önellátóak lenni. Ezzel szemben csak a pánikkeltés... Nevelni, tanítani kellene az embereket a jó dolgokra, véleményem szerint. Tehát nem akarom elbagatellizálni ezt az egész helyzetet, de néha úgy érzem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. Ti mit gondoltok? Ha lehet, kulturáltan. Bocsi az esetleges helytelen megfogalmazásokért. 21/F
2020. márc. 22. 01:59
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
47%
Sic semper: van benne igazsag de ezt nem mehet ilyen embertelenul szamolni. Vess ossze: mondjuk bizonyos fogyatekkal elok is csak viszik a penzt mondjuk akkor ke kell oket loni? Vagy az osszes nyuggert?
2020. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
72%
És ha mesterségesen hozták létre ezt a vírust, mint biológiai fegyvert? Erre senki nem gondol? Simán benne van a pakliban.
2020. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy meghalnak tőle az emberek (illetve de, ez is baj, mert emberéletekről van szó), hanem az, hogy a fertőzöttek elég nagy százaléka szorul kórházi ellátásra. Ha egyszerre van sok beteg, leterhelődik az EÜ (lásd Olaszország), és akkor az orvosoknak azon kell majd agyalni, hogy kit mentsenek meg és kit hagyjanak meghalni.


Ezt akarjuk? Szerintem nem. Maradjon otthon mindenki, amennyire csak tud, odakinn meg tartsátok a 2 méter távolságot mindenkitől.

2020. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
33as nagyon egyszeruen de erthetoen leirta ennI
2020. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Egyébként itt egy remek videó hozzáértőktől, ami az emlegetett H1N1-el is összeveti. És ez az összevetés nem csak abból áll, hogy "jéé, abban többen haltak meg, akkor az sokkal rosszabb" - ennél ez azért bonyolultabb.


https://www.youtube.com/watch?v=n4no04822NQ

2020. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Engem is az zavar leginkább, hogy úgy néznek rám, mint valami tolvajra, ha merek venni egy egy kilós lisztet, vagy egy 4 darabos WC papírt. Azért ez is egy szomorú dolog, amit itt le is írt valaki. Annak ellenére, hogy én is megvetem azt, aki kifoszt egy boltot, erről egyébként a drágalátos, reklámokkal teli tévé is tehet. De ez a pánikkeltés egyes emberből egyenesen agresszivitást is kivált, úgy látom. Lehet összeesküvés elméleteket is gyártok, de érdemes minden egyes verzión elgondolkodni.
2020. márc. 22. 19:17
 37/46 anonim ***** válasza:

"De ez a pánikkeltés egyes emberből egyenesen agresszivitást is kivált, úgy látom."

Teljesen igazad van, Kérdező / ebben is, meg másban is /. A pánikkeltés kihozza az emberekből az állatot.

Én a kormány /de nemcsak a magyar / helyében hírkorlátozást vezetnék be a médiában. Csakis kizárólag valós tartalmakat engednék nyilvánosságra hozni a helyzettel kapcsolatban, és azt sem jóformán percenként. Ehelyett állandóan a vírusról olvasni, hallani mindenhonnan. Mintha semmi más nem történne a világban és hazánkban.

Az emberek egymás ellen fordulnak, gyanakodnak, beszólogatnak, rettegnek. Én is kaptam ejnyebejnyét egy kollégámtól mert magándokihoz merek menni holnap. Persze, majd szenvedek, mert más biztos meggyógyít, és nem az orvos...Egyik barátnőm meg lemondta a velem való talit, mert "fél a vírustól." Persze a pacákjával megy ide-oda...no comment.

Maradj otthon! Aki megteheti, hogy otthonról dolgozzon, vagy engedi hosszabb szabira a főnök, meg van olyan munkakör, ahol muszáj, nem állhat le az élet. Aki meg alapból bűzlik a munka, megjegyzem, sok ilyen van, annak meg tök mindegy, hogy milyen ürüggyel lebzsel odahaza.

Be kell tartani a higiéniát, amit egyébként amúgy is kell, csak a gyengébbek kedvéért, alapból. Bizonyára lesz kijárási korlátozás is, előbb-utóbb.

2020. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
#37 Érdekes “barátnő” lehet. Az ilyeneket érdemes szelektálni, de persze ez magánügy, így nem is szólok bele. Egyébként ha már itt tartunk, ahogy a mondás is tartja, minden rosszban van valami jó. Lehetőség nyílik sok embernek, hogy foglalkozzon az egészségével, a hobbijával, vagy hogy elolvasson egy jó könyvet, beszélgessenek egy rég látott ismerőssel, rokonnal, baráttal pl. Skypeon. Mennyivel szebb lenne a világ, ha a jó dolgok lennének előtérbe helyezve, ezzel a vírussal is sokkal jobban fel lehetne venni akkor a versenyt. De nem ez a cél sajnos, s bár lehet, hogy egy diploma kellene hozzá, hogy megértsem, de tényleg nem értem, kinek jó ez, s mire, mindig a negatívum. Hát, én hülyén fogok meghalni.
2020. márc. 22. 21:26
 39/46 anonim ***** válasza:
82%
Az én véleményem és meglátásom erről az egészről hogy kellet egy ok hogy elkezdődjön a világ válság és ez a vírus ami mögé bújtatják az egészet.Gondolkodjunk csak kicsit a válság előbb vagy utóbb eljött volna hiszen túltermelés van mindenhol,de főleg az autóiparba.Jött ez a korona vírus aztán kaptak az alkalmon az országok hogy leállítsanak mindent és ne halmozzák fel még jobban így most hamarabb túl lehetünk rajta és nem kell megvárni a 2021et mert addigra volt beigérve a válság.
2020. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim válasza:

#39 Mocskosul bűzlik az egész.

Emlékeztek arra amikor nem is olyan rég valami bazi felhőkarcoló 79dik emeletéről lőtték az embereket kint nemisíromle melyik világrészen ?Youtube videón csomó úgynevezett "halott" hevert a házak között.Crisis actors.

Ebben mindenki játékos.

2020. márc. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!