Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi okozhatja néha ezt az...

Mi okozhatja néha ezt az álmatlanságot, hogy órákon át nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Minden nap a megszokott időben fekszek le és kelek fel. Sokszor viszonylag könnyen elalszok, és akkor alszok kb. 7 órát, annyi elég is nekem. De néha előfordul, hogy az istenért nem tudok elaludni, hiába próbálok. Ugyanúgy megy minden mint azokon a napokon amikor hamar elalszok, és mégis, valamiért órákon keresztül álmatlanul szenvedek az ágyban. És közben jól fel is hergelem magam emiatt. Alapvetően sokat stresszelek az alváson, nem lazán állok hozzá, minden nap tartok tőle hogy vajon este el bírok-e aludni könnyen. Ettől függetlenül sokszor könnyen megy, csak egy-egy este fordul elő, amikor nagyon nem akar menni.

Miért lehet ez?


2020. márc. 26. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinél előfordul ilyen. Időjárás, táplálkozás, műszakváltás, ezer dolog befolyásolja. Ilyenkor kevesebbet alszol, másnap meg fáradtabb vagy, és könnyebben elalszol.


Akkor van baj, ha ez hosszabb időn keresztül, minden egyes nap előfordul, és tartósan nem tudod magad kipihenni.

2020. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem magnéziumhiány volt a ludas.
2020. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az agyad tudja mikor kell átadni a gyeplőt a bal agyféltekének, amikor ott vergődsz az ágyban a logikus (jobb agyfélteke) agyaddal, hogy miért nem alszol ez egy ördögi kör, ezzel csak megnehezíted az elalvást, hiszen ez a kis-halál, amikor mindent elengedsz, a nap bosszúságait, a holnap nehézségeit. Ott a hiba, hogy azt hiszed te alszol el, tévedés; te csak megteremted ennek a körülményeit, kellemes hő, kényelmes ágy, kellemes illat, jólakott has...Sokan elalszanak vezetés közben, mikroalvásnak nevezik. A nyugati ember az "akarok" betegségben szenved, ébren akar maradni, de mégis elalszik, és balesetet okoz, rögeszmésen aludni akar, de nem tud, mert nem ezen múlik. Az agyadat a testeden keresztül tudod rávezetni a pihenésre, ez pedig az unalom, de ha azzal szórakoztatod "a fenébe, még nem alszok?!" Határozd el hogy egy kényelmes fekvőhelyzet (általában hanyatt) és utána már egyáltalán nem mozdulsz meg. Három mély belégzés és kilégzés, utána a figyelmed központjába a tested legyen, lentről felfelé haladva a fejtetődig ellazítod magad, feszülségeket elengeded, fontos helyek, has, mellkas, arcizmok. Mivel ez unalmas az agyadnak próbálja elterelni a figyelmedet "bezártam az ajtót?" , "Elzártam a gázt", de majd észhez kapsz, hogy hoppá nem ez a dolgom, hanem amit elhatároztál, a testedet ellazítani, hogy tollpihe-könnyűnek érezd magad, persze mozogni fogsz és jó, ha ezt észre-veszed, hogy hoppá, megmozgattam a lábujjamat. Te csak térj vissza a gyakorlathoz, és a jobb agyféltekéd elvonul, mert neki ez unalmas, ő a drámát szereti "jaj, nem alszok, jaj mi lesz most, szipp, szipp..."


Sok sikert.

2020. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!