Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz ha elkezdtem inni a...

Gáz ha elkezdtem inni a koronavírus miatt? Ez még nem alkoholizmus, ugye?

Figyelt kérdés

Életemben nem ittam alkoholt, legfeljebb csak a családi összejöveteleken, de akkor is max. egy pohárral, plusz havonta nagyon maximum egyszer-kétszer egy sör a haverokkal, de ennyi is. Most viszont egy kicsit rászoktam, minden délután, vagy este megiszok egy pohárral. Hol sört, hol bort, hol valami erősebbet, de sosem annyit, hogy lerészegednék tőle. Sokat stresszeltem és szorongtam a koronavírus miatt, sokszor voltak álmatlan éjszakáim, de mióta "iszom", elmúltak. Majd ha elmúlik ez a járvány, én is abbahagyom. Most úgy gondolom, hogy nehéz ezt végig józanul kibírni. Legszívesebben mesterséges kómában tölteném el ezt az időszakot, és majd csak akkor ébrednék fel, ha már elmúlt.

20/f



2020. márc. 31. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Kit érdekel?
2020. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem te vagy az egyedüli! Nem véletlenül pörögnek az alkohol házhozszállítós vállalkozások. A feszültséget, unalmat sokan alkohollal vezetik le.
2020. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy rászokj,ki tudja mikor lesz vége.
2020. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
A te dolgod, de az egyik magyarországi áldozata a vírusnak alkoholista volt.
2020. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Aranyapám, 20 évesen mi a faszt parázol holmi koronavírus miatt? Azért, mert a csapból is ez folyik? Csak az öregek, vagy más súlyos alapbetegségektől legyengült szervezetűekre lehet végzetes hatással. Én (+60) évesen sem tartok tőle. Nagyon felfújták ezt az egészet. Mosogatás közben többen halnak meg, mint ebben a járványban.
2020. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A rendszeres alkoholfogyasztás gyengíti az immunrendszert. Szóval rossz időben kezdtél el piálgatni. Igyál esténként 2dl vörös bort, az legalább egészséges.
2020. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog az aggódás, vegyük komolyan a helyzetet de a ló másik oldalára sem kell átesni. Semmi olyan nincsen ebben a helyzetben amit ne lehetne kibírni. Ha heti 1-2 alkalomról beszélnél azt mondanám oké, de minden nap teljesen felesleges. Ennyi idő alatt nyilván még nem lettél alkoholista, ezért is nagyon egyszerű most még megállni és korlátozni ezt. Az a gondolat hogy bármilyen problémát is megold az alkohol, kerget bele rengeteg embert a súlyos betegségekbe vagy halálba. Ha még hónapokig folytatod ezt, akkor sokkal nehezebb lesz megállni. Az hogy jobb érzés alkohollal mint nélküle, az független a vírustól. Ne kockáztass meg egy hosszú távú függőséget, ami az egész életedet tönkreteheti, és minden valószínűség szerint sokkal rosszabb mint elkapni a vírust.
2020. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

"A rendszeres alkoholfogyasztás gyengíti az immunrendszert."

Így igaz, kedves 6-os, de a félelem legalább annyira gyengíti. Sőt! Nem akarok az alkohol mellett propagálni (én magam 28 éve absztinens vagyok), de nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy rövid távon mi a jobb manapság.

2020. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2020. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is többet iszok, de leszarom.

:D

2020. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!