Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem túlzás csak egy kicsit,...

Nekem túlzás csak egy kicsit, ami a koronavirus körül zajlik?

Figyelt kérdés
Most biztosan mindenki meg fog kövezni,és jönnek a te miattad biztos meghalhatnának az emberek típusú kommentek, de egyszerűen nem értem. Csak a rák miatt naponta több tízezren vesztik életüket,nem kapnak túlzott hangsúlyt. Világszintű pánik van, a kormány félelemre építi a stratégiáját,és ez remekül kiegészül az emberek már meglévő félelmeivel. Itt egy újabb vírus, igen, ez tény. De miért jobb az, ha mindenki retteg? Nagyobb probléma lesz a vírusnál a negatív irányban végbemenő gazdasági következmény. Nem az miatt kéne inkább aggódni? Mi lesz azokkal akiknek nincs munkája most? Vagy akik bukásra állnak valamely tantárgyból? Csak én gondolkodom így? Vagy egyedül állok ezzel a bolygón?
2020. márc. 28. 23:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%
Emiatt, a járvány miatt nincs most munkám.
2020. márc. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
63%
Ne aggódj, én egyetértek veled.
2020. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
15%

Haboruk es jarvanyok idejen kevesen buktak meg kemiabol vagy toribol es nem a napi munka, hanem a betevő falat es ruha volt az aktualis gond.

Amikor veget ertek utana johwtett ujra a gazdasag felepitese...


Még nem is igazán kezdődött el nalunk. Ehen halni csak nem hagynak...igaz ha lélegeztetőgép, vagy oxigen nem fog jutni, akkor a fulladas se szep halal.

2020. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
16%
Az utolsó két modoroskodó mondatod miatt nem írok érdemleges választ te csodálatos hópihe.
2020. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 qkker1 ***** válasza:
46%

" Balufiú29 nevű felhasználó válasza:


Emiatt, a járvány miatt nincs most munkám."


Bazsika neked azért nincs munkád, mert egy lusta, életképtelen alkoholista vagy!

2020. márc. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj, a legnagyobb baj ezzel a vírussal, hogy ez egy olyan "valami" amit nem ismerünk. Persze voltak már korábban is járványok, vagy a koronának más fajtái. De ez új. Nem tudjuk hogy viselkedik, hány napig fertőz stb... persze már vannak statisztikák a tünetekről meg hogy nagyjából kik halnak meg benne (idős+krónikus beteg emberek). De az ember minden olyantól fél amit nem ismer.

Említetted a rákot. Az legalább már régóta jelen van az emberiség életében, sok mindent tudunk róla, és kezelni is próbáljuk pl kemóval.

De jelenleg a vírusos megbetegedést, mint a koronát, nem tudjuk kezelni semmivel, mert nem hatnak rá a gyógyszerek pl antibiotikumok. És gondolom te sem szívesen kapnál el egy olyan vírust, amiből nem tudnak meggyógyítani, és azon múlik a túlélésed, hogy a szervezeted mennyire erős.

És ha már meggyógyítani nem tudjuk ezt a betegséget, csak annyit tehetünk ellene hogy mindent bevetve próbáljuk megállítani. Mert persze valószínűleg nem fognak annyian meghalni mint pl h1n1-ben, de gondolom te sem szeretnéd, hogy 100 emberből pont anyukád vagy nagymamád legyen az az 1, aki belehal. Vagy pont te.

2020. márc. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%

Rengeteg olyan ember van, akiket komolyan fenyeget a virus. Igazán komoly probléma akkor lenne, ha hirtelen sok ember elkapná. Egyszerűen nem tudnának annyi embert ellátni. Utóbbi így is probléma, hát még akkor...

Elvileg én túlélem, ha el is kapom, de ha én lennék fenyegetett vagy valamelyik szerettem, akkor szarnám le a gazdasági helyzetet, ha én vagy igazából bárki más belehal. Az helyreállíthatatlan :(

2020. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Kedves négyes,nem tudom hol érzekelted utolsó két mondatomban azt, hogy különlegesnek tartom magam a többi emberhez képest. Ha valaki sajátos megfogalmazásban ír,és nem holmi szalagon gyártott stílusban, azonnal ezt szűröd le?
2020. márc. 29. 00:23
 9/46 anonim ***** válasza:
96%
Ezerszer le lett írva, hogy az a baj, hogy most sokan egyszerre lesznek betegek. Rákban sokan meghalnak, igen, de nem egyszerre. Nem az van, hogy mindenkit áprilisban rendelnek be kemoterápiára, és akinek nem jut, az meghal, és addig másmilyen ellátás sincs.
2020. márc. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
95%
A rák nem fertőző, ez igen.
2020. márc. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!