Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek észhez térnek a...

Szerintetek észhez térnek a konteósok a koronavírus hatására, vagy még jobban elborul az agyuk?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik pár héttel ezelőtt még idiótának neveztek mindenkit, aki komolyan vette a vírust és hirdették az igét, miszerint nincs semmi veszély, az egészet csak a kormány sulykolja az emberekbe, hogy pánikot keltsen.

Ezek az emberek ugyanezt a magyarázatot veszik elő, legyen szó járványról, migránsokról, terrorizmusról, környezetszennyezésről, vagy bármiről. Legtöbb esetben az igazság nem kerül annyira a szemünk elé, hogy ezeket az elméleteket cáfolni lehessen, most viszont itt van. Mind tudjuk, hogy ez nem kitaláció. Mit gondoltok, ezután jobban elgondolkodnak az emberek, mielőtt hülyeségeket beszélnek, vagy még mélyebbre süllyednek a hülyeségben?



2020. ápr. 4. 11:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%

#10

Nem azt mondtam, hogy jelentéktelen. Minden ember számít, azonban az emberek, média felfújja ezt az egészet, az emberek besz..rtak már a félelemtől. A félelem pedig tovább gyengíti az immunrendszert.

Ésszel, mindent! A médiát pedig nem kell napi szinten nézni, olvasni és hallgatni.

2020. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
#10 Nálunk meg pont, hogy semmi nyoma nincs annak, hogy vészhelyzet van. Több ember van az utcán mint eddig. Minden üzlet nyitva. Senki se pánikol és mindenki azt gondolja, hogy ez csak egy biofegyver mellyel tönkre akarják tenni az embereket.
2020. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

"Ehhez képest ez a mostani járvány p..csafüst, amennyien meghaltak, már bocsánat."

Nem montad, hogy jelentéktelen?

"Az erősek úgyis életben maradnak, a gyengék mennek, ez csupán egy igen drasztikus természeti törvény."

Így akartad kifejezni, hogy minden ember számít?

Szerinted ha nem veszünk róla tudomást, az segít?

2020. ápr. 4. 17:37
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
nem az a kérdés, hányan halnak eg miben hanem hogy ehetunk e ezellen. combnyaktörésben is kevesen halnak meg, mégis felmosom magamután a padlot a furdőszobában, hogy a nagymamám ne csusszon el. ettől a virustol is kevesen halnak meg mégis fokozatosan védekezek, hogy ne vigyem haza neki. rák ellen semmit se tehetek, igy azellen semmit se teszek. max nem dohányzom, de azt se konkétan csak amiatt nem.
2020. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%

Az optimista becslés szerint minimum világszerte 40 millió ember halhat bele egy év alatt.


Egyet biztosan tudunk, a ráknál már most 2x annyi embert visz el adott időskálán nézve a keményen fertőzött országokban.


Adott egy EÜ rendszer, egy éves kalkukált influenza halál, rák és szív-keringés.


Azt kéne felfogni, hogy ERRE jön még rá pluszban, full nem tervezve egy 40 milliós halálozás, az optimista 0.5% halállal számolva.


Ez olyan majdnem, mintha 1 év alatt megvívnánk újra az 50 millió halottat eredményező Második Világháborút.


...

Na ezért van médiahiszti, ezért épülnek a tábori kórházak, ezért van utcán a hadsereg és ezért építenek tömegsírokat, krematóriumokat világszerte. Ez nem pánik, ez a valóság.

2020. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

... annyiban módosítom amúgy, hogy a Nature cikk 40 millió halottat jelez előre, ha nem tudjuk kezelni a járványt.


Illetve 40 millió halott kéne a nyájimmunitás eléréséhez. Tehát mondjuk 1-2 év alatt jönne össze ennyi halott, ha végigmenne vakcina nélkül a lakosságon.

2020. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

A lényeg, hogy senki sem tudja mi fog következni.

Az ezzel a probléma, hogy kijelentettük, hogy oké, vírus van, kicsit komolyabb mint gondoltuk, de egy jó hónappal ezelőtt amikor még meg sem jelent itthon a fertőzés mindenki azt skandálta, hogy hazánkig el se jut. De tudunk olyanról is aki azt állította, hogy nincsen vírus csak ezzel akarják a világgazdaságot bedönteni. De ha még messzebb ássuk magunkat, január végére akkor meg még alig vett róla valaki tudomást és még a virológusok sem gondolták volna, hogy Európába is eljut egyáltalán.


Tehát most vagyunk azon a szinten, hogy itt van a vírus, tudomást vettünk róla de az emberek fele még mindig azt hajkurássza, hogy az influenza is veszélyesebb. Na meg jönnek ezekkel, hogy autóbalesetekben is többen halnak meg, stb.

Csak aztán majd nehogy ebből is egy nagy pofára esés legyen és a már sokszorosan mutálódott vírus minden 3. fertőzött embert elvigyen.


Én tényleg nem kívánok senkinek sem rosszat, én is azt szeretném, hogy minél hamarabb vége legyen, de még mindig jobb félni mint megijedni. Szakemberek sem tudják, hogy mi lesz a vírussal, nehogy már mi mondjuk meg...

2020. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
én ugy tudom, hogy akkor nagyobb esélye van hogy mutálodik, ha elhuzodik. ha nem törödnénk vele s hagynánk gyorsan lezajlani akkor meg jo esélyel nem mutálodna mert kevesebb idő lenne. bocsi h ezzel meg szembemegyek, én csak tisztázni akarom igaz e vagy sem? én magam is az elnyujtás párti vagyok, s meg is teszem mindent érte.
2020. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18 Mutáció szempontjából teljesen mindegy hogy


100 nap alatt kapja el 1 milliárd ember vagy 1000 nap alatt.


Ugyanis csak a kópiaszám számít elméletben.


Minél több ember kapja el, minél több másolás történik, annál több másolási hiba és előnyös/hátrányos mutáció lesz.

2020. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Nezz mar korul a vilagban, konyorgom.

Tudod te, hogy mi folyik pl Kinaban? Hallottal arrol, hogy mobil applikaciokkal tartjak kordaban az embereket?

Hallottal a social credit rendszerrol?


Valahogy inkabb vagyok a konspiraciok mellett, mert tul sok a "veletlen" egybeeses.


Cafold mar meg ezeket az elmeleteket!

2020. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!