Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiányzik annyira az,...

Miért hiányzik annyira az, hogy szeresen valaki?

Figyelt kérdés

Mindig eszembe jut,hogy senkinek sem vagyok fontos. Ilyenkor olyan szomoru leszek,sirás közeli állapotba kerülök.

Ezek után mindig a halálvágy az öngyilkosságon gondolkodom,hogy mégis minek élek,mikor soha nem lehetek boldog.Ki szeretne egy ilyen embert.

Igy sem szeretem az életem,de ugy belegondolva abba,hogy senkinek sem vagyok fontos az nagyon fáj!

25 éves férfi,fiu vagyok. Miért fáj ez nekem ennyire?



2020. ápr. 7. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert úgy érzed, hogy senki sem szeret.
2020. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj örökbe egy kutyust! Az imádni fog!
2020. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert saját magadat sem szereted....
2020. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember társas lény, és úgy érzi jól magát, ha van szociális háló, ami védelmezi. A magány egyfajta fájdalom átélése, ami ősi ösztönből fakad. Még az emberiség hajnalán, aki kiszakadt a törzsből, arra a biztos halál várt, egyedül nem védhette meg magát sokáig a ragadozóktól, vagy más törzsektől. A magányból következő érzelmi szorongás ebből alakult ki. Társaságban, sőt párkapcsolatban is érezheti magányosnak magát az ember, ha úgy érzi, hogy csak kihasználják, ha nem értik meg őt, ha nem értékelik a fontosságát.

De gondolom a kérdés nem igazán erre vonatkozott, ezt már eddig is tudtad.

Egyébként pedig két megoldási javaslatom van:

1. ismerkedj, levelezz, chatelj. Most úgy is mindenki otthon rohad. Próbálj meg emberekhez kapcsolódni. Ha van valami hobbid, akkor azon keresztül könnyebb. Például online gaming, és ahhoz tartozó közösségi felületek, facebook oldal stb.

2. Vizsgáld felül a jelenlegi kapcsolataidat: Biztos, hogy senkinek nem vagy fontos? Család, közeli rokonok, régebbi ismerősök, stb. Hogy viselkednek veled szemben? Amikor beszélgettek, miket kérdeznek, hogy viszonyulnak hozzád? És te hozzájuk? Talán majd teszel érdekes felfedezéseket is, lehet hogy bizonyos esetekben te vagy túl zárkózott, és ellehetetleníted azt, hogy törődjenek veled. Ez nálam elég gyakran előfordult.

2020. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nálad ez a mércéje a boldogságnak? Hogy egy skálán valaki 6/10 szinten szeressen? Mi van a családoddal, alkotás örömével, spottal, főzéssel, hobbikkal, hivatással vagy munkával, vezetéssel és kocsikkal, célokkal?


Ha nincs semmi örömöd az életben és nem érzed jól magad akkor minek kellenél egy nőnek? Vagy attól miért lennél több mert ott van valaki melletted?

2020. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Lol mintha én írtam volna... 25N
2020. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Nem csak érzem,hanem tapasztalom is!

2. Van kutyám,de ez már kevés,hiszem nem vagyok gyermek.

3. Nem bizony! Én mást szeretnék szeretni tiszta szivböl.


4. Sajnos nekem nincsennek barátaim.Nem tartottam velük a kapcsolatot.

Régebben szerettem focizni,mikor még voltak barátaim ugy 9-10 éve. Online is szerettem játszani,de már az sem érdekel. Közösségi felületek-et nem használok.

Nem igazán számitok én senkinek sem.

Édesapám az egyetlen akinek fontos vagyok. Vele is élek! Anyám 2éves koromban elhagyott.


5. Nem igazán érdekel már egy ideje semmi,hiszem olvashatod gondolataim. Elment minden életkedvem,nem látom az értelmét semminek,sirva fekszem le,azon gondolkodva hogyan és mikor legyen ennek vége.

A lelki fájdalom mindennél rosszabb.


Nyilván nem kellenék,ez igaz!Ki szeretne egy ilyen embert.(mint irtam)

Vágyom rá,mint minden ember aki él,annak vannak vágyai.

A vágyakat nem lehet megszüntetni csak elnyomni,elnémitani,de ettöl még nem fog megszünni.

Titkon tudom magamban,hogy én olyan ember vagyok aki mindig is egyedül marad.

De a vágyaim velem lesznek mig élek. Hiszem álmodhatok arról az életröl ami számomra nem adatik meg.

2020. ápr. 7. 23:22
 8/9 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 7. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek magadat kell el fogadnod olyannak amilyen vagy és ha te se szereted magad elégedetlen vagy magaddal akkor mástól mit vársz. Egy kis önbizalom kell neked. Lehet venni egy kis kutyát akivel törődni kell és foglalkozni vele vagy elmész pszichológushoz a kisebbségi komplekszusodal.
2020. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!