Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon meddig bírják az emberek...

GigiDiAugustino kérdése:

Vajon meddig bírják az emberek ezt a bezártságot, hogy semmi szociális életük nem lehet és ebben a bizonytalanságban meddig képesek élni? Elképzelhető lesz egy tüntetés május közepe fele a karantén ellen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 17. 19:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De én nem értem az emberek mit esznek a fideszben? Sokan mondják hogy nekik jó, ők jól élnek, bezzeg a szocializmus aztán Gyurcsány milyen szar volt. Ja, ezt általában azok mondják akik multinál jól keresnek és nem állami alkalmazottként minimálbéren. Meg ameddig egészségesek, mert egyszer legyen (vagy inkább ne is legyen, nem kívánnék ilyet) egy komolyabb betegségük és ha kórházba kerülnek, lehet átértekelik ezeket.
2020. ápr. 17. 21:04
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nincs bezártság, hiszen pont ugyanúgy eljárhatsz dolgozni (ha van munkád), boltba, meg ezer okkal bármerre.


Szociális életet is ugyanúgy élhetsz, nyilván nem ilyenkor kell 150 fős esküvőt tartani, de senkit nem bírságoltak meg azért, mert átugrott a szomszédhoz. Vagy sétált az utcán.


Amúgy meg láthatóan egyre inkább szarik mindenki bele az egészbe.

2020. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mindenki otthon. Mi a kollégákkal azért vagyunk frusztráltak, mert be kell járnunk, pedig otthonról is tudnánk dolgozni, sőt, jobban, mint bent, de csak a veszélyeztetettek lehetnek otthon. Mi meg utazhatunk naponta tömegközlekedéssel, ahol már nem csak a vírus a kockázat, hanem amit kihoz az emberekből.
2020. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

"Meg ameddig egészségesek, mert egyszer legyen (vagy inkább ne is legyen, nem kívánnék ilyet) egy komolyabb betegségük és ha kórházba kerülnek, lehet átértekelik ezeket."


Csak tudod, itt az a baj, hogy az emberek többsége semmit se tesz azért, hogy megőrizze az egészségét. Aztán meg sírnak, ha betegek lesznek. De az egészségmegőrzés...áá. az már luxus.


Inkább bevágnak 2 liter kólát 2 darab mekis szendvics mellé, ja meg megesznek maximum 1 almát és ennyi.


A magyarok az egyik legbetegebb nemzet a világon.

2020. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van, amiről a 10-es válaszoló írt. Politikusok megszavazták maguknak a fizetésemelést.


Közben meg a kulturális közalkalmazott státuszt meg akarják szüntetni, mert eddig sz..rtak a bérrendezésükbe.

2020. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember szerintem azt hitte, hogy elég lesz csak 2 hétig otthon maradni, aztán minden folytatódik ugyanúgy, mostanra már azok se tartják be, akik eddig otthon maradtak. Az ő döntésük, én 1,5 hónapja alig mentem valahova, leginkább vezetni egy kört vagy biciklizni. 6 embernél többel nem találkoztam, azokkal is csak 2 méteres távolságból, boltba se megyek, úgyhogy ennél többet ha akarnék se tudnék tenni az egészségem védelme érdekében. Amúgy is introvertált vagyok, úgyhogy nem okoz különösebb nehézséget, még legalább 1 hónapig itthon maradok, aztán majd kiderül, hogy mi lesz. De annak nincs értelme, hogy lazítunk a szabályokon, megugrik a fertőzöttek száma, aztán megint szigorítanak, akkor csökken és így megy az idők végezetéig.
2020. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!