Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire korrekt a mai helyzet...

Mennyire korrekt a mai helyzetben elutazni kirándulni?

Figyelt kérdés

Tudom maradj otthon, de mégis azt látom, hogy sokan mászkálnak kint, sétáltatják a kutyát, játszanak a gyerekek stb.

Én meg ebbe a jó időbe lehet elmennék kirándulni, de ahoz hogy néptelen helyre menjek utaznom is kell, tehát minimálisan emberek közelében kell lennem.

Mi az etikus ilyenkor, mennyire lenne korrekt utazni most?



2020. márc. 29. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nincs megtiltva a kirándulás most sem, de olyan hely ajánlott ami nem népszerű.
2020. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Semennyire! Old meg utazás nélkül.
2020. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Bérelj autót, de ne tömegközlekedj. Menj biciklivel, vagy csak gyalog a környéken.
2020. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha valaki akar, úgyis hazudik valamit és oda megy ahova akar..én olyan helyre megyek sétálni, ami a kertünk hátuljából nyílik és egyenesen a semmibe vezet, ott nem jár senki. Ma voltam biciklizni is, de 1 óra alatt 0 ember és 3 kocsi jött velem szembe..


De hazudni se kell mert egészségügyi séta, sport is indok lehet a lakhely elhagyására.

2020. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak tömegközlekedéssel lehet - nincs autóm sem biciklim - , bár ugye nincs dugig emberekkel a vonat sem én úgy hallottam
2020. márc. 29. 15:11
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez a "maradj otthon", az egész social distancing leegyszerűsített változata.

Ha beülsz a kocsiba, elmész egy kirándulóhelyre, ahol nincs senki vagy elkerülöd jól a másikat, akkor senkivel nem kerülsz kontaktusba, a vírus nem terjed.

A tömegközlekdés viszont nem létszükséglet neked, így elkerülném a helyedben, ha felelősségteljea szeretnél lenni. Mert ugye ott kapaszkodsz, több ember van kis helyen.

Tegnap egyedül sétáltam. Zsebre tett kézzel, csak kocsik mentek el mellettem, senki nem volt rajtam kívül. Sétálhattam volna a párommal, hisz vele itthon érintkezek.

2020. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy gyalogolni is valahogy úgy kellene, hogy a városok közepét, belvárost, gyalogosok által kedvelt helyeket elkerülve. Külváros felé indulni, mert ha a külvárosban élők belváros (kerület központ), helyi központok felé mennek sétálni, akkor a központokban élő sétálókkal túl sok ember jön szembe az utcán. Ki kell használni a helyet, mindenki inkább a város széle felé induljon el néptelenebb utcákon a rövidebb-hosszabb sétájára.
2020. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Vonattal biztos nem mennék.

Amúgy nem lenne gond a kirándulás, mi tegnap bicikliztünk egyet egy üres játszótérig, ahol frizbiztünk egyet, meg a 2 sarokkal odébb lévő üres mezőre járunk a kutyákkal, ahol mióta ez a vírushelyzet van, még nem találkoztunk senkivel.

2020. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Indulj el hajnalban, amikor még kevesen vannak gyalog, juss el kihaltabb helyre, majd este érj haza, mikor már kevesen vannak az utcán. Nem lehetetlen sehonnan sem.
2020. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jó, amúgy az sem mindegy, hogy konkrétan milyen településről és környékről van szó. A tömegközlekedés szó hallatára mindenki arra gondol, hogy fel kell ülni egy zsúfolt villamosra, lökdösnek az emberek jobbra-balra a buszon, nem kapsz levegőt a metrón stb., miközben lehetséges, hogy egyedül ülsz az egész kocsiban a vonaton például. Én is vidéken lakom (még csak nem is faluban), bőven tudok úgy sétálni a városban és a környéken, tömegközlekedni (kb. mindig egyedül voltam a vonaton mikor mentem/jöttem az egyetemre/ről), hogy egy ember se jöjjön velem szemben... nem is feltétlenül a vírus miatt, igazából ez eddig is így volt. Szóval azért az sem biztos, hogy a tömegközlekedés annyira kockázatos és veszélyes, egy bolt vagy az ember munkahelye pl. rosszabb lehet.
2020. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!