Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a MGTOW-mozgalomról?

Figyelt kérdés
Nézegettem pár cikket a témában, és bármennyire is mondják, hogy nem ez a fő üzenete, szerintem akkor is sértett picsogásba fut ki az egész a legvégén.
2020. ápr. 20. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Hogy egy nemlétező mozgalom amit valamelyik bulvárlap vagy genderszakos megélhetési újságíró talált ki.
2020. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy valaki a saját útján járja, egyedül boldogul az motiváló, csak ez is pénzhez van beállítva, aki keveset keres annak be kell látnia jobb együtt élni valakivel, a jómódú meg egyedül is fenntartja az életét, nélkülözés nélkül.


Én sem tudom elképzelni hogy feleségem legyen, családom, gyerekem, mondjuk teszek is ezek ellen :D Lehet hogy már én is ehhez a körhöz tartozom csak nem tudok róla? :)

Egyébként meg úgy vagyok vele hogy jobb egyedül, nem kell a másikhoz igazodni, nincs kompromisszum.

2020. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


A picsogás azért erős volt tőlem.

Azt tartom visszásnak, hogy már a régebben "megrögzött agglegényeknek" mondott emberek is minden áron identitást akarnak kreálni maguknak egy csak és kizárólag rájuk tartozó egyéni döntésük okán.

2020. ápr. 20. 17:05
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

"Azt tartom visszásnak, hogy már a régebben "megrögzött agglegényeknek" mondott emberek is minden áron identitást akarnak kreálni maguknak"


Konkrétan hány ilyen emberrel találkoztál?

2020. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Jobban tisztelném őket, ha nem szarnák tele a netet 0-24 azzal, hogy mennyire nem foglalkoznak a csúnya gonosz felszínes nőkkel, és az ő életük aztán nem az alattomos nők körül forog, és hogy annyira nem foglalkoznak a nőkkel, hogy szinte rájuk sem gondolnak.
2020. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es: most így hirtelen kettőt tudok említeni. Még gyerekkoromban lakott a környékünkön egy már akkor 70 körüli úr, aki szerette fennen hangoztatni, hogy jó, hogy nem nősült meg, illetve az egyik 49 éves férfi rokonom, aki csajozgat rendesen, de esze ágában sincs megnősülni, még komolyabb kapcsolatot sem akar.
2020. ápr. 20. 17:13
 7/13 A kérdező kommentje:

Olyannal, viszont valóban nem találkoztam, aki nyíltan "migtáúnak" mondta volna magát. :D


A két példám a megrögzött agglegényekre vonatkozott.

2020. ápr. 20. 17:14
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem egyáltalán nem volt erős a picsogás szó. MGTOW-k, incelek, nőgyűlölők, hímsoviniszták, nevezhetik bárhogyan magukat, nem lesz jobb a megítélésük. Egy alternatív valóságban élnek, azt hiszik, hogy a férfiak az elnyomottak és a nők uralkodnak rajtuk, pedig ez egyáltalán nem így van.
2020. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%

Pont az, mint a feminista mozgalmakról.

Vagyis férfigyűlölők, nősoviniszták, androfóbiások, valószínű leszbikusok is, beteg az agya mindnek.

Azt képzelik, elnyomják őket a férfiak, valójában a férfigyűlöletükkel vonulnak sarokba, illetve kapnak pozitív visszaigazolásokat a hasonló nyomorék "nőktől"

2020. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Bár én nő vagyok, de ez a MGTOW gondolati rendszer a maga kontextusában logikailag teljesen megállja a helyét. Viszont én csak kevés MGTOW férfiról tudom elképzelni, hogy valójában nem negatív érzelmek és sebezhetőség húzódik mögöttük és ténylegesen boldogok így, ahogy. Valójában sok keserűség lehet ott sokaknak a háttérben, még ha nem is ismerik el. Én ezt nem nevezném picsogásnak, inkább természetes védekező reakció.


Én kicsit konzervatívabb vagyok és nem tudom elképzelni, hogy egy MGTOW férfivel randizzak(van, amelyikük érintkezik nőkkel) de ami számomra érték nő és férfi között, ők azt a részt teljesen megkopasztják a függetlenségük és távolságtartásuk végett. El tudok képzelni olyan nőt, akihez pont passzol ez, de az én filozófiámmal nem kompatibilis a rendszerük. De mint mondtam, az alapgondolataik a saját szemszögükből nekem teljesen logikusnak tűnnek. Csak sajnos a teljes ember csak hideg logikával nem feltérképezhető(szerintem).

2020. ápr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!