Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az MGTOW csak szerintem...

Az MGTOW csak szerintem ugyanaz, mint a radikális feminizmus?

Figyelt kérdés

Hangoztatják, hogy ők nem a nőket utálják, csak nem akarnak házasodni, ami tök okés, tegyék, amiket tenni akarnak. Bár itt sem értem, hogy ehhez miért kell egy külön mozgalom és ez nem csak a férfi nemre lehet jellemző. Viszont egy csomó videó van youtube-on, ahol konkrétan alázzák a nőket, meg általában az érveléseikben is arra utalnak, hogy nem tekintik őket teljes embereknek, sőt ha valaki nem ért velük egyet és akár normálisan teszi ezt, akár nem makacsak és elkezdenek személyeskednek.


Rossz látni, ahogy a nemek harcolnak, felesleges erőpocséklás az egész, és reménykedek, hogy ez megmarad az internet világában. Vannak problémák a női, és férfi oldalról is a társadalomban, viszont felnőtt emberektől ez az empátiamentes, egymásócsárlása egyáltalán nincs rendben.



2019. jan. 15. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek.
2019. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek.

Érezzük együtt kedves hölgyeim és uraim, ahogy a világ halad a bonyolultság és rendezetlenség felé.

2019. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Az mgtow annyira szánalmas hogy inkább nem is kéne róla beszélni mert csak híresebb lesz. Önmagában nem az a baj, hogy valaki nem akar családot hanem hogy mozgalomként kezelik meg kb burkolt nőgyűlöletről szól.
2019. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Nézd meg ezt a gyöngyszemet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


A kérdező semmit sem csinál, csak folyamatosan újabb és újabb nőgyűlölő dolgokat hoz fel, ráadásul még le is tagadja, és nem érti, mások miért nem támogatják az idegbeteg, súlyosan eltorzult elképzeléseit. Mintha Hitler leszármazottja írta volna ki a kérdést, csak itt most nem a zsidók, hanem a nők a célpontok.

2019. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

A feminizmus egy politikai mozgalom, aminek céljai és iránya van, még akkor is, ha van sok kretén, aki a feminizmus nevében hülyeségeket terjeszt.

Továbbá a "radikális feminizmus" nem szélsőségest jelent; nem azok a radikális feministák, akikre ráhúzzátok, hogy hangosan utálják a férfiakat, meg félmeztelenül mennek templomokba "tüntetni" meg mittudomén. A radikális feminizmus a feminizmuson belüli ideológia, aminek megvannak a maga irányelvei, amik különbözhetnek mondjuk a liberális feminizmus elveitől, de attól ez még nem egyenlő a "habzószájúsággal", még akkor sem, ha szinte mindenki rosszul tudja ezt. (Oké ez off volt, de olyan irritáló, hogy folyton olyan szavakkal dobálózik mindenki, amiket nem ért, és sokszor nem is akar megérteni.)


A MGTOW mögött semmilyen tartalom nincs, nem állnak ki semmiért, nem szolgálnak nagyobb célt, nem akarnak elérni semmit, csak azt mondják, hogy nem kérnek a nőkből ilyen-olyan személyes okokból, és ezt feltétlenül a világ tudtára akarják adni, meg közösséget szervezni eköré a döntésük köré.


Nem ugyanaz a kettő.

2019. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ne keverd már a feministát a mizandristával, mert így terjed a hūlyeség. Köszike.
2019. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Erre leginkább egy tapasztalt pszichológus tudna választ adni, mitől lesz ilyen, vagy olyan egyik másik.

Nézegettem feminista fórumokat, hozzászólásokat, nos, aki azt mondja, hogy ezek teljesen férfigyűlölettől mentesek, az hazudik.

Vagy kb olyan, mintha azt mondanák, az ég zöld, de tudják jól, hülyeséget beszélnek.

MINDEN fajta feminizmus alapja a férfigyűlölet, erre épül az egész, mivel erről szól. A nők férfiakkal szembeni elkülönülésétől, szabadságáról, stb.

Ha nem lennének férfiak, minek kellene feminizmus?

Ugyanez a MGTOW is, sértődött, csalódott emberkék gyűjtőhelye.

Egy egészséges szexualitással, vággyal megáldott ember nem ostorozza a másik nemet, hanem önmagát fejleszti, amíg célt nem ér.

De vannak az aggszüzek, frigidek, leszbikusok, látens homoszexek, gendertorzultak, stb...megfejelve egy egoista, agyonkényeztetett gyerekkori neveléssel, eredménye, hogy a büdös életben nem kezdi el önmagában keresni a hibát.

2019. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolsóval nem értek egyet.

A feminizmus nem arról szól, hogy utálják a férfiakat, hanem hogy a nőket is ugyanazok a jogok illessék meg.

Másrészt a MGTOW több részen is olyan okokat sorol fel, amelyek a nőkre is igaz lehet (pl. nagy részüket megcsalták házasságon belül, megalázták..stb).

A mozgalmat vagy mit akkor nem értem miért kellett nemhez kötni.

2019. jan. 15. 23:15
 9/18 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, nem ismerem az mgtow-ot, nem is terveztem részt venni ilyesmiben.

Azt tudom, és látom, kik azok, akik hajlamosak ilyen különcködésben részt venni.

Érdekelnek a nők, de néhánynak kissé meglepő a felfogása, viselkedése.

Vannak közülük, akik valamiért versenytársnak képzelik a férfiakat, de hogy miért? Erre való egy agyturkász.

Én sosem akarnék pasas létemre nővel versenyezni, nem akarok matematikussal versenyezni, nem akarok biológussal, tengerkutatóval, antropológussal, stb...vel versenyezni, mert totál hülye vagyok ezekhez.

Bizonyos nők kipécézték a komplett férfi nemet, hogy márpedig ők ugyanannyit tudnak, és érnek.

Ez alapból megbukott, mert fizikailag is ég és föld a kettő, érdeklődési körükben is, meg úgy ampakk.

Nem jobb, vagy rosszabb egyik a másiknál.

más.

És nem is szabad ellentéteket felállítani.

A nők ebben jobbak, a férfiak meg abban.

És itt a nagy átlagról beszélünk.

Akik ezt megkérdőjelezik, ott az lehet a gond, hogy ők nem tartoznak az átlaghoz. Valamiért...

Ehhez mi kicsik vagyunk, ezt megfejteni. :)

2019. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kezdem azt érezni, hogy túl rövid az élet ahhoz, hogy ilyeneken kattogjak. :D
2019. jan. 16. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!