Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Energiavámpír emberek. Hogyan...

Energiavámpír emberek. Hogyan kezelitek őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom mennyire helyes a fenti megnevezés, de olyan embereket értek energiavámpír alatt, akik órákat tudnak fárasztani az érdektelen dolgaikkal. Olyan emberek, akikkel ha találkozol, órákig tudnak mesélni és panaszkodni arról, hogy épp mi van velük, a családjukkal és egyebekkel. Vagy épp felhívnak telefonon, mert épp unatkoznak, és gondolják te is, és biztosan nincs jobb dolgod, mint 2 órán át hallgatni a panaszkodásukat. Vagy amikor fél órán keresztül tudnak mondani egy teljesen érdektelen történetet, aminek se eleje, se vége. És ezek az érintkezések általában monológok, mintsem párbeszédek, mert ezek az emberek általában szóhoz sem hagynak jutni, az meg a legritkább esetben érdekli őket, hogy veled mi van.

Persze könnyű lenne azt mondani, hogy meg kell szakítani a kapcsolatot az ilyen emberekkel, de sokszor ez nem megoldható, mert például munkatársról, rokonról, szomszédról stb. van szó. Vagy sokszor hajlamos vagyok megsajnálni ezeket az embereket, mert úgy vagyok vele, hogy biztos nincsen más, akiknek ezeket elmondhatják. Ettől függetlenül azt érzem, hogy nem kötelességem ilyen emberekre vesztegetni a szabadidőmet, amiből egyébként sincs túlzottan sok.


Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek van, vagy volt a környezetében ilyen ember. Hogyan kezeltétek őket?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. ápr. 21. 14:38
 1/4 z. f. ***** válasza:
100%
Kedvesen le kell őket rázni, mondván: dolgod van, ami, ha jól értem sokszor még valós érv is lehet. Nem kell két órán keresztül hallgatni, elég ha beszéltek 5-10 percet.
2020. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem egy kollégám volt ilyen, udvarias voltam vele, de nem kifejezetten kerestem a társaságát, egyedül munkaügyben tárgyaltam vele, és ha beszélgetni akart, mindig úgy tettem, mint aki nagyon elmerül a munkában.
2020. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megölöm őket az energia kibocsátó fokhagymáimmal, pontosabban túlterhelem őket energiával, kvázi a saját fegyverüket használom fel ellenük 😊
2020. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!