Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy hogy szélmal...

Éreztétek már úgy hogy szélmalom harcot vívtok valami ellen?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért ? Volt-e olyan , hogy a világ másképp látott valamit, mint ahogyan ti? Volt-e , hogy a világ hülyének nézett titeket amiatt, mert jöttetek valamiben, kiállítások valami miatt?

Ez a "Don Kihóte" című regényhez egy feladatként kaptunk. Viszont nekem nem volt semmilyen ehhez kapcsolódó tapasztalatom. Tudnátok a saját életetekből mondani valamilyen példát , hátha megihletődnék.


2020. ápr. 21. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Például most a vírus ellen. Ha drasztikus intézkedések árán esetleg megfékezted az első hullámot, akkor jön a második.
2020. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:

Igen, évekig vívtam hiába az anyám által felállított megfelelési kényszerrel. Sok idő telt el, mire rájöttem hogy semmi, a nagybetűs SEMMI sem elég. Bármit csinálok, sosem leszek neki elég jó, mindig találni fog valamit amiben más gyereke jobb és én leszek a hibás, hogy nem vagyok benne olyan jó.

Hasonlóbb ahhoz amit írtál, hogy pici koromtól mondogattam, hogy tovább akarok tanulni és el akarok költözni, amit az ismerősök mind olyan arckifejezéssel hallgattak, mint amikor egy 5 éves előadja, hogy ő tűzoltó és énekes akar lenni egyszerre. Minden évben kérdezgették hogy na mi akarsz lenni és minden évben kinevettek, mert tartottam magam ahhoz hogy tanulok és költözök. Végül nekem lett igazam, tanultam és költöztem.

2020. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Ilyen társadalmi dolgokként élem meg. Rengeteg dologban, de egy példát mondok:


Szerintem úgy egészséges, ha normális anyagi körülményke között, értelmes felnőttek vállalnak gyermeket, na erre mindig megkapom, hogy de hát Magyarországon nem lehet jó keresni, ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket? Holott én egy átlag dologra gondolok, és olyanok ugatnak, akik a létminimumot még maguknak se teremtik meg.


Átlagban ilyen dolgokon szoktam megütközni. Tehát ami szerintem egészséges lenne, csak mert a legtöbb ember proli és pronyó, nem ez lett az átlag, pedig adott dolognak kéne lennie a normának.

2020. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze! Lehetetlen az embereket rávenni, hogy helyesen írják a muszáj, az egyelőre, a helyiség-helység, a kaució, a bicikli és még lehetne sorolni, melyik szavakat. Szélmalomharc!
2020. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszike! :)
2020. ápr. 21. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!