Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire baj az, ha félek az...

Mennyire baj az, ha félek az emberi kapcsolatoktól?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és eddig még nem volt barátom sem,nem voltam benne egy társaságban soha. Pedig volt az életemben sok olyan ember akivel egy vagy másfél évig jóba voltam,de mikor rajtam múlik a dolog mindig elrontom,valahogy úgy erzem,hogy még évek múlva sem tudok megbízni az emberekben. Például ha megkérnek,hogy menjek el velük moziba,kajálni stb.akkor már rögtön a kifogásokat keresem.

Bárkivel jól elbeszelgetek,kedves vagyok mindenkivel,szeretek társaságban lenni,de ha már egy komolyabb dologról van szó,például barátság,megilyedek és úgy gondolom jó nekem egyedül. Ha belegondolok abba,hogy valakivel komolyabb baráti vagy bármilyen kapcsolatom legyen napi néhány szó váltáson kívül,elfog a felelem,hideg raz stb.

Én ezen nem is szívesen valtoztatnek,de vajon hosszútávra lesz-e ennek valami hátránya,esetleg ez nagyon rossz dolog?



2020. ápr. 21. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy ilyen vagy akkor nem baj.

Csak úgy alakítsd az életed, hogy a lehető legtöbbet kitudd hozni magadból. Egyedül is képes mindenre.

Ha neked nincs nagy igényed, hogy eljárj és barátkoz akkor ne csináld ilyen egyszerű. Amit úgy érzel, hogy boldogít akkor arra fókuszálj.

2020. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Egyszerűen nem érzem szükségesnek, hogy legyenek barátaim. Van egy online cimbim, akivel napi szinten dumálok már 8 éve, meg egy kedvesem. Nincs akkora igényed a társaságra. Fogadd el, hogy ilyen vagy.
2020. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ember társas lény ezért egyedül nem jó lenni de még van időd kialakítani a kapcsolataidat vagyis a megfelelő társaságokat.
2020. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!