Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rajtuk segíteni?

Hogyan lehet rajtuk segíteni?

Figyelt kérdés

Megnéztem ezt a videót, aki két hajléktalanról szól, panaszkodnak hidegre meg nincs esély kitörni,stb.

Majd szóba hozzák az albérletet, aminek a végkifejlete az, hogy ha ki is tudnának venni egyet, akkor egy hónapnál tovább nem tudnák fizetni, mert a 40 ezer segélyből nem megy.


Eszükbe sem jutott, hogy mondjuk 1 hónap alatt összeszedni magukat és dolgozni. Akkor miért sajnáljuk és segítsünk nekik?


Kávéra, cigire, piára futja, ahogy a videóban is elmondják.

Közben arra panaszkodtak, hogy 30-40 a legolcsóbb albérlet és csak egy tizes maradna utána.


Én azt vettem ki a videóból, hogy nekik aztán ne mondja meg senki, meg ők nem akarnak tudni senkiről, inkább ott kint eliszogatnak, elcigizgetnek, akkor kelnek, amikor akarnak,stb.


Csak dolgozni ne kelljen.


https://www.youtube.com/watch?v=lLGZfmW_rnk


Lehet, hogy emiatt a mentalitás miatt kerültek utcára?

Létezhet bármilyen segtség számukra, ami nem az, hogy pénzzel tömjük őket?


Úgy látom ha pl. felajánlanák, hogy 3 hónapig ingyen lakhatnak valahol, akkor is 3 hónap után vissza mennének az erdőbe, mert munkát nem keresnének.


2020. ápr. 22. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Öszintén szólva eléggé lenézö a kérdésed.

Az ok, hogy ha "lenne" munkájuk, akkor lenne jövedelmük.

De elöször is, egy albérletnél nem csak a bérletet kell kifizetni elöre, hanem legalább két havi akuciót is - azaz 120000 Ft-ot kapásból, ami nehezen megy.

Másodszor havi 10000 Ft-ból két embernek megélni, kajálni nem lehet, ezt szerintem te is tudod (ha nem, akkor nagyon nem látod a realitást).

Igazán nem hiszem, hogy ha neked lenne havonta 40000 Ft-od, akkor nem elöször enni akarnál belöle, hanem inkább éhezel, és fizetsz egy szobát valahol.

Harmadszor - és ez az egyik legfontosabb tévedésed, a munkaadók közül szerinted ki alkalmazna egy hajléktalant? Elárulom, nem igazán van olyan!

Ahhoz, hogy valami esélyük is legyen kivenni egy lakást, elöször kellene munka, mert mégha feltételezed is, hogy amikortól kiveszi a lakást, attól kedzve lenne is munkája, fizetést csak egy hónapo múlva kap, addigra meg éhenhal. Ezen kívül még azok sem találnak azonnal munkát, akik rendezett körülmények közt élnek, egy hajléktalan igencsak a sor végén áll a munkáltatóknál.


Másrészt meg a videóban sem alkoholistákról van szó, ahogy beszélnek, az sem primitív valakikre mutat, nem tudom figyelted-e, de egyetlen trágár szó sem hagyta el a szájukat.

Ha nem ennyire ellenségesen néznéd végig, akkor rájönnél, hogy rengeteg igazság van abban, amit mondanak.


Azt meg nem tudom, miböl szürted le, hogy nem keresnének munkát, erröl szó sem volt!

2020. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam volna elsőnek a helyükben, hogy milyen munkát keresnék.
2020. máj. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt eleve nem modhatták volna, mert a riport NEM ERRÖL szólt - a hajléktalan életmódot akarták bemutatni. Ha megfelelöen értelmezted volna az egészet, föleg nem arról volt szó, hogy nincs munkájuk, hanem hogy hiába kezdenének valahol dolgozni, akkor sem lennének jobb helyzetben, mint most, söt nagy valószínüséggel éppen ellenkezöleg.

Ha egy munkaközvetítö kereste volna meg öket, akkor lenne jogos elmesélni, milyen munkát szeretnének.

2020. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, én AKKOR IS arról beszéltem volna, akármi is a téma. Hátha valaki, aki nézi, munkát ad.
2020. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!